افت قیمت بیت کوین و افزایش قیمت طلا با اوج گیری بحران روسیه – اوکراین


همزمان با اوج گیری بحران روسیه – اوکراین، قیمت طلا و نفت افزایش یافت و در سمت مقابل، بیت کوین و بازار سهام با افت قیمت مواجه شدند.

ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، شب گذشته استقلال دو منطقه جدایی‌طلب لوهانسک و دونتسک در اوکراین را به رسمیت شناخت و پیمان «دوستی و همکاری» با جدایی‌طلبان شرق اوکراین امضا کرد. ساعاتی پس از این اتفاق، رسانه‌ها به نقل از شاهدان عینی گزارش دادند که تعدادی خودرو نظامی از جمله تانک‌ها وارد شهر دونتسک شده‌اند.

در پی این اتفاق و اوج‌گیری تنش‌ها و بحران روسیه – اوکراین، بازار ارزهای دیجیتال بار دیگر با فشار فروش گسترده مواجه شد و قیمت بیت کوین در اولین ساعات امروز سه شنبه 3 اسفند ماه، به 36,300 دلار رسید.

قیمت بیت کوین بحران روسیه

صعود دوباره شاخص دامیننس بیت کوین و رسیدن آن به رقم به 42.76 درصد نشان می‌دهد که سقوط قیمت آلت کوین‌ها طی 24 ساعت گذشته به مراتب بیشتر از بیت کوین بوده است. در میان 10 ارز دیجیتال برتر به لحاظ ارزش بازار بدون احتساب استیبل کوین‌ها، اولانچ، کاردانو و ریپل به ترتیب با 16 درصد، 15 درصد و 14.5 درصد افت قیمت در 24 ساعت گذشته، بیشترین کاهش قیمت را متحمل شده‌اند. همچنین در میان 100 رمز ارز برتر بازار، فقط ارز دیجیتال پروتکل انکر یعنی رمز ارز ANC بوده که در 24 ساعت گذشته، برای هولدرهای خود سودآور بوده است.

سقوط قیمت بیت کوین روسیه

صعود قیمت نفت و طلا در پی اوج گیری بحران روسیه – اوکراین

در حالی که افزایش تنش‌های میان روسیه و اوکراین منجر به سقوط خونین قیمت رمز ارزها شده، معامله‌گران تا این لحظه رفتار متفاوتی را در قبال نفت و طلا از خود نشان داده‌اند. بامداد امروز، قیمت طلا برای اولین بار در 10 ماه گذشته به بالای رقم 1,910 دلار رسید و به رکورد قیمتی خود در یک سال گذشته نزدیک شد. قیمت هر بشکه نفت آمریکا نیز همچنان در حال نزدیک شدن به رقم 100 دلار است و در حال حاضر، روی قیمت 93 دلار معامله می‌شود.

با این حال، بازار سهام رفتاری مشابه با بازار ارز دیجیتال داشته و پس از افزایش دوباره تنش‌ها در بحران روسیه – اوکراین، شاخص‌های بورس سهام اروپا و روسیه با افت مواجه شدند. گفتنی است که بازار آتی نشان می‌دهد که بعد از ظهر امروز و با باز شدن بازار سهام آمریکا، این بازار نیز افت سنگینی را متحمل خواهد شد.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)