مایک مک گلون: انتظار رسیدن قیمت بیت کوین به 100 هزار دلار را دارم


بازار ارزهای دیجیتال جانی دوباره گرفته و تحلیلگران مشهوری چون مایک مک گلون مسیر رسیدن قیمت بیت کوین به 100 هزار دلار را هموار می‌بینند.

قیمت بیت کوین همچنان به روند صعودی خود در ماه آگوست (مرداد-شهریور) ادامه می‌دهد و پس از موفقیت در عبور از سطح مقاومت روانی 50 هزار دلاری، از نظر مایک مک گلون (Mike McGlone)، تحلیلگر و استراتژیست بلومبرگ، امکان رسیدن قیمت BTC با حداقل مقاومت به مرز 100 هزار دلار نیز وجود دارد.

قیمت بیت کوین در مسیر 100 هزار دلار

گذشته از پیش بینی‌های مک گلون، معیارهای مورد نظر تحلیلگران نشان می‌دهد که خرید ارز دیجیتال و انباشت بلند مدت این دارایی که از ماه می (اردیبهشت-خرداد) امسال در حال روی دادن است، ممکن است مسبب افزایش قیمت‌ها باشد. او می‌گوید:

پس از تحمل اصلاحات ناخوشایند قیمت‌ها، اکنون ما بیشتر شاهد از سر گرفتن مسیر صعودی در بازار ارزهای دیجیتال هستیم تا سقوط به زیر کف قیمت‌های به دست آمده در سه ماهه دوم سال. این که چه چیزی می‌تواند بیت کوین و اتریوم (ETH) را از رسیدن به بالاترین رکوردشان در نیمه دوم سال باز دارد، سوال مبهمی است. افزایش تقاضا و پذیرش این رمز ارزها با کاهش عرضه همراه خواهد بود [که خود یک فاکتور صعودی است].

در حالی که مک گلون جزو دسته افرادی است که انتظار افزایش قیمت ارزهای دیجیتال را دارند و رسیدن قیمت بیت کوین به 100 هزار دلار را خیلی دور نمی‌بینند، جی پی مورگان در مورد احتمال سقوط بازار رمز ارزها هشدار داده است. جی پی مورگان (JPMorgan) اعلام کرده است که قیمت‌ها در بازار اکنون حباب به نظر می‌رسند و ممکن است در دراز مدت پایدار نباشند. به گفته تحلیلگران JPMorgan، عواملی که موجب افزایش قیمت BTC می‌شوند ادامه علاقه توده‌ها و سرمایه گذاران به خرید این رمز ارز است. اما مک گلون در این جریان به تحلیلگر هلندی ناشناس مشهور به پلن بی (PlanB) می‌پیوندد؛ طبق مدل انباشت به جریان (stock-to-flow) بیت کوین پلن بی و کمیابی این رمز ارز، ارزش BTC بین 100 تا 500 هزار دلار تعیین شده است.

او همچنین در مورد قیمت رمز ارز ETH پیش بینی کرده که احتمال صعود تا 5 هزار دلار وجود دارد و چنین انتظاراتی از کمبود عرضه اتریوم در صرافی‌های ارز دیجیتال نشات می‌گیرد. او گفت تقاضا برای توکن NFT و دیفای (DeFi) با فعال نگه داشتن شبکه، موجب افزایش قیمت‌ می‌شود. لازم به ذکر است که این مساله با آنالیزهای اخیر توسط JPMorgan نیز جور در می‌آید:

ما اتریوم را در مسیر رسیدن به 5 هزار دلار و بیت کوین را در راه 100 هزار دلاری شدن می‌بینیم. کسانی که در سبد دارایی‌شان تنها طلا و اوراق قرضه دارند بدانند که بدون بیت کوین و اتریوم در واقع پرتفولیوی آن‌ها کامل نیست. کاهش کلان تمایل به ریسک کردن تهدید اولیه برای بازار ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود.

منبع: zycryptoثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)