فعالیت‌های صرافی بایننس در انگلستان متوقف می‌شود


به دستور یک نهاد نظارتی در انگلستان، کلیه فعالیت‌های صرافی بایننس در این کشور متوقف خواهد شد. این اقدام با واکنش Binance همراه بوده است.

مرجع راهبرد امور مالی انگلستان (FCA) با بررسی فعالیت‌های بایننس به این صرافی ارز دیجیتال دستور داده تا تمام فعالیت‌های خود را متوقف کند. در متن اعلامیه منتشر شده از سوی این نهادی نظارتی آمده است:

بایننس مارکتس لیمیتد (Binance Markets Limited) مجاز به انجام فعالیت در انگلستان نیست.

مرجع راهبرد امور مالی انگلستان در ادامه افزود که هیچ نهاد دیگری از مجموعه بایننس مجوزهای لازم برای فعالیت در این کشور را ندارد. این نهاد همچنین درباره سرمایه‌گذاری در صرافی‌های غیرمجاز هشدار داد:

اکثر شرکت‌های تبلیغاتی و ارائه‌دهنده خدمات سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال، دارای مجوز از سوی FCA نیستند. این بدان معناست که اگر شما روی رمز ارزها سرمایه‌گذاری کنید و سپس اتفاقی رخ دهد، امکان استفاده از خدمات بازرس مالی یا طرح جبران خدمات مالی وجود نخواهد داشت.

در حالی که وظیفه FCA قانون‌گذاری برای رمز ارزهایی مانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) نیست، اما ماموریت اصلی این نهاد نظارت بر بازارهای مشتقه مانند بازارهای اوراق قرارداد آتی یا فیوچر (Future) و اوراق اختیار معامله یا آپشن (Option) است. همچنین آن دسته از دارایی‌های دیجیتال که به‌عنوان اوراق بهادار تلقی می‌شوند نیز تحت نظارت FCA قرار دارند.

واکنش صرافی بایننس به اعلامیه FCA انگلستان

روز گذشته، صرافی بایننس در پاسخ به FCA، ساختار سازمانی خود را روشن کرد. این صرافی بزرگ رمز ارزی با انتشار توییتی مدعی شد که بایننس مارکتس لیمیتد یک نهاد حقوقی جداگانه بوده و ارتباطی با محصولات و خدمات ارائه شده در وبسایت Binance.com ندارد. بایننس در ادامه افزود:

اعلامیه FCA تاثیر مستقیمی بر خدمات ارائه شده در Binance.com ندارد.

اعلامیه FCA انگلستان دقیقا یک روز پس از آن مطرح شد که صرافی بایننس اعلام کرد فعالیت‌های خود را در یکی دیگر از بازارهای اصلی متوقف می‌کند. شهروندان استان انتاریو (Ontario) در کانادا حداکثر تا پایان سال میلادی جاری فرصت خواهند داشت تا دارایی خود را از صرافی بایننس خارج کنند. شایان ذکر است که این استان جمعیتی بالغ بر 15 میلیون نفر دارد.

روز جمعه، صرافی بایننس به کاربران خود اطلاع داد که انتاریو به یک “حوزه قضایی محدود” در این پلتفرم تبدیل شده است و توضیحات بیشتری در این مورد ارائه نشد. با این حال، اقدامات اخیر کمیسیون اوراق بهادار انتاریو (OSC) در توقف فعالیت‌های چندین صرافی رمز ارزی را می‌توان علت اصلی این تصمیم دانست.

شایان ذکر است که پیش از این، کمیسیون اوراق بهادار انتاریو، اقداماتی را علیه شرکت‌های مادر صرافی‌های کوکوین (Kucoin) و پولونیکس (Poloniex) را به خاطر نقض قوانین اوراق بهادار انجام داده بود. در ابتدای ماه میلادی جاری این نهاد تنظیم‌کننده همچنین اعلام کرد که ممکن است بای‌بیت (Bybit) را نیز مورد اقدام قضایی خود قرار دهد.

منبع: CoinTelegraph


برچسب ها: صرافی بایننس

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)