تعداد آدرس های فعال بیت کوین با رشد ۳۰ درصدی سر به فلک کشید


بنابر داده‌های گلس نود، تعداد آدرس های فعال بیت کوین با رشدی سرسام‌آور روبه رو شده است. از طرفی نهنگ‌ها نیز همچنان به خرید ادامه می‌دهند.

در بحبوحه احیای مجدد روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال در چند هفته گذشته، کاربران و معامله گران بیشتری به معاملات رمز ارز BTC، بزرگترین رمز ارز جهان از منظر مارکت کپ، پرداخته‌اند. با استناد بر داده‌های پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین گلس نود (Glassnode)، در هفته گذشته ارز دیجیتال BTC از منظر میزان آدرس های فعال در ماه جولای (تیر ماه) افزایش قابل توجهی را تجربه کرده است، و در همین حین تعداد آدرس های فعال بیت کوین با افزایش ۳۰ درصدی از تعداد 250,000 کاربر فعال به 325,000 رسیده است.

براساس میانگین متحرک نمایی هفت روزه (EMA) پایگاه آماری گلس نود از تعداد آدرس های فعال بیت کوین، این بزرگترین جهشی به حساب می‌آید که پس از کاهش 41 درصدی تعداد آدرس های فعال ارز دیجیتال BTC و کاهش تعداد آدرس‌ها از 425,000 در ماه ژانویه (دی ماه) به کمتر از 245,000 آدرس در اوایل ماه جولای ثبت شده است. گلس نود خاطرنشان کرد:

سطح فعلی فعالیت‌های مربوط به بیت کوین مطابق با سطوح حفظ شده در ماه جولای سال 2020 است؛ درست زمانی که ارز دیجیتال BTC در حدود 11,300 دلار معامله می‌شد.

آدرس‌های فعال بیت کوین سر به فلک کشید

جمع‌آوری و هولد بیشتر ضمن افزایش تعداد آدرس های فعال

در کنار جهش چشمگیر تعداد کاربران فعال بیت کوین، سرمایه گذاران رمز ارز BTC نیز در اواخر ماه جولای مقادیر بیشتری از ارزهای دیجیتال را جمع آوری کرده‌اند. با استناد بر داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل سانتیمنت (Santiment)، از تاریخ یکم ماه آگوست (۱۰ مرداد ماه) میزان بیت کوین‌های موجود در آدرس هایی با موجودی 100 الی 10,000 واحد رمز ارز BTC، به 9.23 میلیون واحد ارز دیجیتال BTC (به ارزش 364 میلیارد دلار) رسیده است. شایان ذکر است که چنین میزانی برای این گروه از سرمایه گذاران کلان یک رکورد جدید تاریخ به حساب می‌آید. رکورد پیشین آن‌ها در تاریخ 5 آوریل (۱۶ فروردین ماه)، درست یک هفته قبل از اینکه قیمت بیت کوین به سقف تاریخی خود به ارزش 64,000 دلار برسد، صورت گرفت. پایگاه آماری سانتیمنت افزود:

این آدرس های کلان در چهار هفته گذشته، تقریبا 170,000 واحد بیت کوین بیشتری جمع آوری کرده‌اند. آخرین بار چنین رویداد سرسام‌آوری در اواخر ماه دسامبر (دی ماه) سال 2020، درست پیش از آغاز رالی صعودی بزرگ سال 2021 صورت گرفت؛ رالی صعودی که موجب شد تا قیمت ارز دیجیتال BTC در هفته آغازین سال جدید از ۲۹ هزار دلار به ۴۰.۸ هزار دلار برسد.

تعداد نهنگ‌های بیت کوین
تعداد آدرس های که موجودی آن‌ها بین ۱۰۰ الی ۱۰ هزار واحد بیت کوین است – منبع: پایگاه آماری سانتیمنت

پس از آنکه ایلان ماسک (Elon Musk)، مدیرعامل شرکت اتومبیل‌سازی تسلا (Tesla)، در تاریخ 22 جولای (۳۱ تیر ماه) اعلام کرد که شرکت هوافضای وی با نام اسپیس ایکس (SpaceX) بیت کوین در ترازنامه خود دارد، قیمت ارز دیجیتال BTC به طور پیوسته رو به افزایش است. وی همچنین اذعان داشت، باتوجه به اینکه میزان انرژی تجدیدپذیر مصرفی برای استخراج بیت کوین رو به افزایش است، کمپانی تسلا در نظر دارد تا شیوه پرداخت رمز ارزی را برای خرید اتومبیل‌های تسلا از سر بگیرد. همچنین لازم به ذکر است که جامعه کریپتوکارنسی، ایلان ماسک را مسبب سقوط قیمت بیت کوین در اوایل سال جاری می‌داند؛ ایلان ماسک در ماه می (اردیبهشت ماه)، پیرو افزایش سریع مصرف سوخت‌های فسیلی برای استخراج بیت کوین، شیوه پرداخت رمز ارزی برای خرید اتومبیل‌های تسلا را منع کرد.

منبع: CoinTelegraph


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)