دلیل علاقه ایلان ماسک به دوج کوین و حمایت از این ارز دیجیتال چیست؟


اکنون همه می‌دانند مدیر عامل تسلا بزرگترین حامی رمز ارز DOGE است. ایلان ماسک می‌گوید به خاطر میم‌های (Meme) دوج کوین به آن علاقه دارد.

آقای ماسک همچنان مشغول ترویج استفاده از رمز ارز DOGE است و از جامعه کاربری می‌خواهد ایده‌هایشان را در گیت هاب به اشتراک بگذارند. وی در پاسخ به این سوال که چرا دوج کوین را از سایر رمز ارزها برتر می‌داند، گفت:

دوج کوین سگ و میم دارد. بقیه رمز ارزها این دو را ندارند.

در نگاه اول، به نظر می‌رسد که این پاسخ جدی نبوده است. اما با توجه به اینکه امروزه مفهوم میم در رمز ارزها جذابیت بیشتری پیدا کرده، شاید این پاسخ مهم‌تر از آن چیزی باشد که به نظر می‌آید.

علاقه ایلان ماسک به دوج کوین از کجا نشات می‌گیرد؟

از زمان تغییر موضع ماسک در مورد بیت کوین، محبوبیت او در جامعه کاربری رمز ارزها رو به کاهش بوده است. اما با این حال فعالیت وی در این حوزه متوقف نشده و برای مثال دیروز در بحث‌هایی که به ماینرهای آمریکایی و آینده استخراج کریپتو در دراز مدت مربوط می‌شد، شرکت داشت. افراد زیادی ایلان ماسک را به خاطر اتفاقات ۲ هفته گذشته (سقوط شدید بازار ارز دیجیتال به علت ترس، عدم قطعیت و شک یا همان FUD) مقصر می‌دانند. زیرا روند نزولی پس از اطلاعیه ایلان ماسک در مورد اینکه تسلا بیت کوین را به عنوان روش پرداخت نمی پذیرد، شروع شد. پس از این اتفاق، آقای ماسک فورا مورد انتقاد قرار گرفت و نظر مردم نسبت به او عوض شد. یکی از کاربران ردیت در این باره نوشت:

نظری در مورد این موضوع ندارم، ولی همیشه برایم عجیب بود که چرا همه ایلان را به چشم یک دانای کل مصون از خطا می‌بینند. او یک آدمیزاد است و نظرات شخصی خودش را دارد.

بیشتر بخوانید: شورای استخراج بیت کوین آمریکای شمالی با حضور ایلان ماسک راه‌اندازی شد

گروهی از کاربران همچنان حاضر نیستند دوج کوین را به عنوان یک رمز ارز واقعی قبول کنند. اما به توجه به پررنگ شدن نقش میم‌ها در اقتصاد، شاید ایلان ماسک با ترجیج دادن DOGE به سایر آلت کوین‌ها، یک قدم از همه جلوتر باشد.

استفاده از میم‌ها به عنوان ارز

جیمی چنگ (Jimmy Chang)، مدیر محصول شرکت استانک‌دوئل (StonkDuel)، میم‌ها و «بنیادی که از جوامع کاربری بومی اینترنت تشکیل شده است» را به این حوزه مرتبط می‌داند. عده‌ای می‌گویند چنین بنیادی یکی از ویژگی‌های اصلی ارزها است و همچنین راهی برای تبادل ارزش محسوب می‌شود. آقای چنگ در مقاله‌ای نوشته است:

از یک جایی به بعد، اقتصاد به یک بحث جذاب تبدیل شد. یا شاید به یک میم تبدیل شد. خنده‌دار شد. به بنیادی از جوامع کاربری بومی اینترنت در شبکه‌های مجازی ردیت، توییتر و… تبدیل شد.

آقای چنگ می‌گوید این میم‌ها بودند که زمینه ساز جنبش وال استریت بتس (WallStreetBets) شدند. این جنبش اوایل سال میلادی جاری با هدف مجازات صدوق‌های پوشش رسیکی که فروش‌های کوتاه مدت انجام می‌دادند، آغاز شد. در این میان، مردم عادی که روی GME ،AMC و دوج کوین سرمایه گذاری کرده بودند، درآمد سریعی داشتند. این موضوع تا قبل دوران میم‌ها (حداقل برای تریدرهای خرد عادی) بی‌سابقه بوده است. در ادامه نوشته‌های چنگ آمده است:

کاربران رمز ارزها محبور شدند راه‌های دیگری برای نشان دادن هویتشان پیدا کند، و آن‌ها با استفاده از «کوچکترین واحد فرهنگ» (میم) و نمادهای بومی اینترنت، چهره دیجیتالی خود را به دنیا نشان دادند. البته منظور از دنیا عمدتا دیسکورد و توییتر است.

اتفاقی که اینجا شاهدش هستیم، به‌وجود آمدن اقتصاد میمی و ارائه شدن تعریف جدیدی از پول است.

منبع: bitcoinist



ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)