ارز دیجیتال و باج افزارها به هم مرتبط اند؛ ادعای جدید دو سناتور آمریکایی


دو سناتور آمریکایی، ارز دیجیتال و حملات باج افزارها را به یکدیگر مرتبط دانسته و خواستار افزایش قانون گذاری در حوزه رمز ارزها شده‌اند.

دو سناتور آمریکایی به نام‌های روی بلانت و مارک وارنر، در تازه‌ترین مصاحبه‌شان با NBC نظر خود را در مورد نقش رمز ارزها در حمله باج افزارها اعلام کرده و خواستار قانون‌گذاری در این حوزه شده‌اند. سناتور مارک وارنر (Mark Warner) می‌گوید بحث در مورد ارز دیجیتال و باج افزارها به تازگی مورد توجه قرار گرفته است:

از سال گذشته، در تصویب قانون‌هایی که دو حزب [دموکرات‌ و جمهوری‌خواه] روی آن توافق داشته باشند، بهتر شده‌ایم. اما بحث ارز دیجیتال و باج افزارها تازه شروع شده است.

وی در ادامه با قبول کردن تعدادی از نکات مثبتی که در مورد ارزهای دیجیتال وجود دارد، مدعی شد باج افزارها «قسمت ناخوشایند و تاریک» آن هستند:

حقیقت این است که ما همیشه می‌توانیم راهی برای شکستن بعضی از این نوع سیستم‌ها پیدا کنیم. اما اگر یک شرکت پرداختی انجام دهد که اطلاعات آن شفاف نباشد، تبهکاران یک راه دیگر برای پنهان کردن کارهایشان دارند.

آقای روی بلانت (Roy Blunt) هم با اشاره به ماهیت ناشناس تراکنش‌های رمز ارزی گفت که کریپتو مجبور نیست «پشت صحنه پنهان شود».

بیشتر بخوانید: کاهش 53 درصدی درآمد جرایم رمز ارزی در سال 2020

موج جدید حملات از سوی باج افزارها و ممنوعیت ارز دیجیتال

اوایل هفته جاری، بزرگترین شرکت فراهم کننده محصولات گوشی در جهان (JBS) قربانی یک حمله باج افزاری کمر شکن شد. پیش از آن نیز هک شدن سرورهای شرکت کلونیال پایپلاین (Colonial Pipeline)، به کمبود سوخت و با ایجاد مشکل در زنجیره تامین منجر شد. این شرکت در نهایت مجبور شد ۵ میلیون دلار باج را در قالب ارز دیجیتال پرداخت کند.

یکی از مقالاتی که به تازگی در وال استریت ژورنال (The Wall Street Journal) منتشر شده، به جای پرداختن به ضعف‌های امنیت سایبری این شرکت‌ها،‌ بیت کوین را مقصر ماجرا جلوه داده و برای مبارزه با باج افزارها، خواستار ممنوع شدن استفاده از این رمز ارز شده است. در حال حاضر دولت بایدن نیز روی بررسی نقش ارزهای دیجیتال در حملات باج افزاری اخیر تمرکز کرده است.

منبع: u.todayثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)