آیا امکان تقلب در بازی استپن (StepN) وجود دارد؟


در آپدیت جدید بازی استپن (StepN)، سیستم ضد تقلب هوش مصنوعی اجازه تورم زایی در ارز دیجیتال GST را به کاربران استپ ان نمی‌دهد.

بازی استپن (StepN) یک اپلیکیشن موبایلی ساخته شده روی بلاک چین سولانا است که از مدتی پیش به محبوبیت زیادی رسیده، به طوری که می‌توان گفت در حال حاضر نرخ رشد محبوبیت آن از بازی‌های کریپتویی معروف دیگر همچون اکسی اینفینیتی و سندباکس نیز پیشی گرفته است. علاقه کاربران به استفاده از اپلیکیشن استپن و کسب درآمد از آن، موجب افزایش فعالیت بازیگران مخرب بر بستر این اپلیکیشن شد؛ کاربرانی که تنها به منظور کسب سود و درآمدزایی وارد استپ ان می‌شدند و بلافاصله درآمد خود را نقد می‌کردند. این اقدامات موجب کاهش ارزش ارز دیجیتال GST و به تبع آن، قیمت کف کفش ان اف تی استپن شد. در نتیجه این اتفاقات، تیم توسعه دهندگان استپن با ارائه یک سیستم ضد تقلب در آپدیت جدید خود، امکان تقلب را در پلتفرم استپ ان کمتر کردند.

تقلب در بازی استپن چیست و چطور انجام می‌شد؟

از جمله فعالیت‌های خلاف مقررات که بسیار میان کاربران سودجو در اپلیکیشن استپ ان عادی بود، می‌توان به استفاده همزمان از چند تلفن همراه، شبیه‌سازی حرکت (سوار یک وسیله نقلیه شدن و ادای پیاده‌روی در آوردن) و همچنین دستکاری و تغییر موقعیت‌یاب تلفن همراه اشاره کرد. این بازیکنان به اصطلاح مخرب با انجام چنین فعالیت‌هایی موجب افزایش بی‌رویه عرضه کل ارز دیجیتال GST و در نتیجه ایجاد تورم مصنوعی در آن شده بودند. توسعه‌دهندگان استپ ان با ارائه سیستم ضد تقلب جدید خود در قالب یک آپدیت درون برنامه‌ای، می‌خواهند درآمد متقلبان را کاهش داده و ماندن آن‌ها را در این بازی سخت کنند.

آپدیت سیستم ضد تقلب SMAC استپن که در فاز 4 نسخه بتا ارائه شده است به لطف هوش مصنوعی ارتقا یافته خود فعالیت‌های کاربر را تحلیل و بعد با پایگاه داده استپن مقایسه می‌کند. توسعه دهندگان طی چند ماه اخیر مشغول جمع‌آوری اطلاعات GPS و شیوه حرکت کاربران خود و ارتقا دادن سیستم ضد تقلب استپ ان بوده‌اند و اکنون راه درآمدزایی با تقلب را بسته‌اند.

این اتفاق در بلندمدت می‌تواند جلوی تورمی شدن ارز دیجیتال GST را بگیرد و و ماندگاری پلتفرم را بالا ببرد. همچنین گفتنی است که سیستم ضد تقلب کاملا خودکار است و نیازی به دخالت تیم توسعه دهنده ندارد.

پس از راه اندازی سیستم ضد تقلب استپن، در روز اول اکثر کاربران بازی به عنوان ربات شناخته شدند و نتوانستند درآمدی داشته باشند. این اتفاق خشم بسیاری از کاربران را به دنبال داشت و به همین خاطر تیم توسعه دهنده یک رویداد دوازده ساعتی دو برابری انرژی ترتیب دادند تا همه کاربران استپ ان بتوانند به اندازه یک روز انرژی بیشتری داشته باشند و ضرر سیستم ضد تقلب جبران شود.

تهیه شده در اکسچینو


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)