شیبا اینو (SHIB) به رتبه هشتم رمز ارزهای برتر بازار صعود کرد


شیبا اینو با پشت سر گذاشتن دوج کوین و پولکادات، اکنون با ارزش بازار 42 میلیارد دلاری در رتبه هشتم ارزهای دیجیتال برتر بازار قرار دارد.

ارز دیجیتال شیبا اینو (SHIB) در بهار گذشته به محبوبیت رسید و با وجود اینکه به عقیده‌ای برخی از کاربران یک تقلید ضعیف از دوج کوین (DOGE) به شمار می‌آید، دیروز توانست جایگاه دوج کوین را تصاحب کند. به استناد کوین مارت کپ، شیبا اینو در رتبه هشتم، پولکادات نهم و دوج کوین در جایگاه دهم قرار دارند. از طرف دیگر، بیت کوین و بخش عمده بازار رمز ارزها افت قیمت داشته‌اند که البته اکنون این ریزش کمی جبران شده است.

رتبه شیبا اینو کوین مارکت کپ

بر اساس داده‌های وبسایت کوین مارکت کپ، پس از افزایش 45 درصدی قیمت شیبا اینو طی ۲۴ ساعت گذشته، قیمت هر واحد از این توکن اتریومی به 0.00008616 رسید تا یک سقف تاریخی جدید برای برای آن ثبت شود. ارز دیجیتال SHIB اکنون با قیمت 0.00007412 دلار معامله می‌شود و طی هفته گذشته، تقریبا 158 درصد افزایش داشته است.

رقابت نزدیک بازار شیبا اینو، دوج کوین و پولکادات

در حال حاضر ارزش بازار شیبا اینو در حوالی 42 میلیارد دلار و بالاتر از بازار 41 میلیارد دلاری پولکادات قرار گرفته است. این اولین ورود SHIB به جمع ۱۰ بازار رمز ارزی برتر دنیا محسوب می‌شود. البته رشد شیبا اینو به این معنا نیست که همه میم کوین‌های بازار روند صعودی پیدا کرده‌اند، زیرا در همان بازه زمانی که SHIB تقریبا ۴۵ درصد افزایش قیمت داشت، قیمت دوج کوین ۸ درصد افت را تجربه کرد. بنابراین اکنون شاهد شکل گرفتن یک رقابت نزدیک بین شیبا اینو، دوج کوین و پولکادات هستیم.

بد نیست بدانید که دوج کوین در سال میلادی جاری توجه زیادی را خود جلب کرده بود؛ در یکم ژانویه (۱۲ دی ۱۳۹۹)، قیمت هر واحد از DOGE تقریبا 0.005 دلار بود و در ماه می (اردیبهشت/خرداد ۱۴۰۰) به 0.73 دلار رسید. اما این قیمت بالای دوج کوین دوام چندانی نداشت و مانند بیشتر ارزهای دیجیتال بازار، در همین ماه سقوط شدیدی را تجربه کرد. اکنون قیمت هر واحد از دوج معادل 0.294 دلار است. از طرف دیگر ارزش و تقاضا برای شیبا اینو در بازار در اوایل اکتبر (مهر) افزایش چشمگیری داشت و بر اساس آمار وبسایت کوین گکو، این توکن طی ۳۰ روز گذشته تقریبا ۸۲۸ درصد افزایش قیمت داشته است. ارز SHIB در شانزدهم سپتامبر (۲۵ شهریور) در لیست معاملاتی صرافی کوین بیس قرار گرفت، اما بخش عمده رشد قیمت آن در روزها و هفته‌های اخیر اتفاق افتاده است.

در حالی که بازار شیبا اینو رشد شگفت‌انگیزی را تجربه می‌کند، دیروز ارزش کلی بازار ارزهای دیجیتال ۴ درصد کاهش یافت. دیروز قیمت بیت کوین برای اولین بار طی ۱۰ روز گذشته به زیر ۶۰ هزار دلار رسید و قیمت اتریوم هم برای مدتی کوتاه از ۴ هزار دلار کمتر شد. اما در حال حاضر، قیمت این ۲ رمز ارز برتر دنیا بار دیگر از سطوح ۶۰ و ۴ هزار دلاری عبور کرده است.


برچسب ها: شیبا اینو

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)