حمله روسیه به اوکراین آغاز شد؛ سقوط قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال


پس از صدور فرمان حمله به اوکراین از سوی ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به شدت کاهش یافت.

بامداد امروز پنجشنبه 5 اسفند ماه، ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، با انتشار پیامی تصویری، فرمان عملیاتی نظامی ویژه علیه اوکراین را صادر کرد. به گفته آقای پوتین، وی می‌خواهد اوکراین را «غیرنظامی کند». همچنین رئیس جمهور روسیه هشدار داد که هرگونه تلاش کشورهای خارجی برای مداخله در برابر اقدامات این کشور «تبعاتی خواهد داشت که آن‌ها تا به حال ندیده‌اند». در پی صدور فرمان جنگ، چندین صدای انفجار در کیف، پایتخت اوکراین، شنیده شد.

در حالی که هر واحد بیت کوین در حوالی 36,950 دلار خرید و فروش می‌شد، بهای بزرگترین ارز دیجیتال در دنیا پس از صدور فرمان حمله به اوکراین از سوی روسیه، بلافاصله کاهش یافت و طی کمتر از یک ساعت، با 6 درصد افت به 34,750 دلار رسید. در حال حاضر، هر واحد BTC در حوالی 34,500 دلار معامله می‌شود.

حمله روسیه بیت کوین
سقوط قیمت بیت کوین پس از صدور فرمان عملیات نظامی از سوی پوتین

صدور فرمان حمله به اوکراین از سوی روسیه، نه تنها منجر به افزایش فشار فروش در معاملات بیت کوین شد، بلکه بازار ارزهای دیجیتال را به شدت تحت تاثیر قرار داد. به عنوان مثال، قیمت اتریوم به کمترین میزان خود در 7 ماه گذشته نزدیک شده و برخی از آلت کوین‌ها همچون کاردانو و سولانا نیز به پایین‌ترین قیمت خود در یک سال گذشته رسیده‌اند.

وضعیت قیمت آلت کوین ها
بازار خونین ارزهای دیجیتال پس از صدور فرمان حمله روسیه به اوکراین

در پی اعلام رسمی حمله به اوکراین از سوی رئیس جمهور روسیه، موج ترس و تردید در بازار دو چندان شده و همین اتفاق باعث شده تا طی یک ساعت، تقریبا 100 میلیارد دلار از ارزش بازار ارزهای دیجیتال کاسته شود و مارکت کپ کل، به رقم 1.635 تریلیون دلار برسد.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)