آیا بیت کوین به یک واحد ارزی جهانی تبدیل خواهد شد؟


تریدر اسطوره‌ای بازار پیتر برنت – Peter Brandt، درباره امکان تبدیل شدن بیت کوین به عنوان یک واحد ارزی جهانی شناخته شده، صحبت کرده است.

پیتر برنت – Peter Brandt، تریدر کارکشته بازار کالا، اخیرا در توئیتر در نظرسنجی پرسیده که آیا بیت کوین بدون کمک بانک‌های مرکزی، قادر به تبدیل شدن به یک واحد ارزی جهانی شناخته هست یا خیر. 47 درصد از 13،712 نفری که در این نظرسنجی شرکت کردند، به این اتفاق امیدوارند. البته ذکر این نکته نیز ضروری است که مخاطبان پیتر برنت، بسیار به طرفداران بیت کوین گرایش دارند و این نتیجه ممکن است کمی اغراق‌آمیز باشد!

نظرسنجی پیتر برنت

هویت بیت کوین به عنوان واحد ارزی جهانی

آقای برنت در سال 1976 وارد بازار معاملات کالا شد و با سوالات خود در حوزه ارزهای دیجیتال، مشارکت فعالانه‌ای در توئیتر داشته است. علیرغم اینکه وی نسبت به BTC بسیار خوشبین است، اما درباره آینده پادشاه رمزارزها تا حدودی شک و تردید هم دارد. در ماه آوریل (فروردین ماه)، آقای برنت گفته بود که به دلیل باور طرفداران حوزه ارزهای مجازی به حقانیت بیت کوین، داستان این ارز مجازی را زیر سوال برده است.

از آنجایی که بانک فدرال رزرو آمریکا موضع منعطف‌تری نسبت به تورم در این کشور گرفته، آینده دلار به عنوان یک واحد ذخیره ارزی جهانی، بیش از پیش با عدم‌قطعیت روبروست. ماه گذشته، پیتر برنت همچنین در توئیتی اظهار کرده بود که BTC، یک واحد ارزی جهانی جایگزین دلار آمریکا نخواهد بود:

جهان، می‌تواند یک SDR (حق برداشت مخصوص) فرموله شده واحد ارزی جهانی متشکل از دلار آمریکا، ین ژاپن، یوان چین، یورو، دلار کانادا، دلار استرالیا، پوند بریتانیا، نقره، طلا و نفت خام باشد، اما بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتال، بخشی از این سبد دارایی نخواهد بود.

نظر دیگر فعالان بازار

با اینکه مدیرعامل شرکت گلکسی دیجیتال – Galaxy Digital، مایکل نووگراتز – Mike Nivogratz، بیت کوین را به عنوان طلای دیجیتال قبول دارد، اما تیم دراپر – Tim Draper، ونچر کپیتالیست معروف بازار، معتقد است که پادشاه دنیا رمزارزها، قادر به تصاحب 5 درصد از بازار ارز جهانی تا سال 2022 یا نیمه سوم سال 2023 خواهد بود:

پیش بینی من در کل بر اساس ایجاد زیرساختی برای خرید و فروش بیت کوین است، تا 5 درصد از سهم بازار را به عنوان یک واحد ارزی جهانی کسب کند.

بیشتر بخوانید: مروری بر بازارهای جهانی در چند روز گذشته: آیا بیت کوین طلای دیجیتال است؟

از آنجایی که قیمت بیت کوین برای تبدیل شدن به یک واسط تبادل ارزی نوسان زیادی دارد، پذیرش آن توسط ارز دیجیتال بانک مرکزی – CBDC نیز به تعویق خواهد افتاد.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)