محمدباقر قالیباف: مسئله رمز ارزها در دستور کار مجلس است


محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، در واکنش به تذکرات رئیس کمیسیون اقتصادی اظهار داشت که مسئله رمز ارزها در دستور کار مجلس است.

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، در جلسه علنی امروز (یکشنبه 21 شهریور) قوه مقننه و در تذکری آئین نامه‌ای اظهار داشت:

طبق قانون گزارش‌ها باید در صحن قرائت شود، اما من دلیل عدم قرائت گزارش‌ کمیسیون اقتصادی در مورد موضوع مهم رمز ارزها را متوجه نمی‌شوم؛ چرا که قرائت این گزارش هر هفته به عقب می‌افتد. لذا از رئیس و هیئت رئیسه مجلس درخواست رعایت این موضوع را دارم.

پورابراهیمی در ادامه افزود:

همچنین درخواستمان از دولت این است که با توجه به ضرورت بازگشت به شرایط قبلی در فروش نفت، این مهم علیرغم وجود تحریم‌ها، نیازمند اهتمام دولت است. لذا از وزیر نفت و رئیس جمهور درخواست دارم به مسئله فروش نفت و کسب درآمدهای ارزی از این طریق توجه ویژه کنند.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به تذکرات محمدرضا پورابراهیمی گفت:

در رابطه با تبصره (1) ماده (45) آیین نامه داخلی مربوط به قرائت گزارش کمیسیون‌ها در صحن باید بگویم طبق تبصره (1) ماده (45)‌ قانون، کمیسیون‌ها می‌توانند اگر اصلاحاتی جزئی وجود دارد همراه با گزارش بیاورند اما متأسفانه رسم شده طرحی را زمینه این تبصره می‌کنند و به صحن ارائه می‌دهند، در واقع می‌خواهند مسیر ارائه طرح‌ها و لوایح را دور بزنند که ما این روند را قبول نداریم لذا اگر پیشنهادی می‌خواهد به همراه گزارش‌ها بیاید باید مسیر لوایح و طرح‌ها را طی کند.

رئیس مجلس در پایان اظهار داشت که مسئله رمز ارزها، در دستور کار هیات رئیسه مجلس قرار دارد:

مسئله رمز ارزها در دستور کار هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی قرار دارد و قرائت خواهد شد.

منبع: تسنیمثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)