سناتور آمریکایی: وضعیت ارزهای دیجیتال در سنا پیچیده شده است


در حالی که فردا رای گیری لایحه زیر ساخت (که ارزهای دیجیتال را شامل می‌شود) در مجلس سنا انجام می‌شود، تد کروز وضعیت را پیچیده خواند.

چاک شومر (Chuck Schumer)، رهبر اکثریت سنای آمریکا پس از ممانعت با رای گیری برای اصلاحات بیشتر در “لایحه زیر ساخت” که حوزه ارزهای دیجیتال را شامل می‌شود، خشم جامعه رمز ارزی را برانگیخت. سناتور تد کروز (Ted Cruz) ادعا می‌کند که اخیرا اوضاع صنعت ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده “بسیار پیچیده” شده است. وی اذعان داشت که این قانون به طور بالقوه می‌تواند “میلیاردها دلار خسارت” را به صنعت نوپای کریپتوکارنسی وارد کند.

آیا امیدی برای لغو لایحه ارزهای دیجیتال در سنای آمریکا وجود دارد؟

باوجود اینکه به نظر می‌رسد مذاکرات مربوط به لایحه همچنان در جریان باشد، جری بریتو (Jerry Brito)، مدیر اجرایی Coin Center، اظهار دارد که “تنها یک شانس کوچک” برای تغییر لایحه زیر ساخت وجود دارد. با استناد بر خبر پیشین سایت U.Today، فرآیند تصویب طرح 1 تریلیون دلاری فدرال به دلیل اینکه مقررات سختگیرانه‌ای بر کلیه کارگزاران فعال در حوزه ارزهای دیجیتال اعمال می‌کند، متوقف شد. چندین اصلاحیه رقابتی برای این لایحه جهت نجات صنعت رمز ارزها پیشنهاد شده که بازنویسی آن توسط سناتورها پاتریک تومی (Senator Patrick Toomey)، ران وایدن (Ron Wyden) و سینتیا لومیس (Cynthia Lummis) مطرح شده است.

سناتور راب پورتمن (Rob Portman)، شخصی که لایحه مالیاتی جنجالی در سنا را ارائه کرده است، تصریح کرد که این لایحه استخراج کنندگان، سرمایه گذاران (Stakers)، توسعه‌دهندگان نرم افزار و سخت افزار فعال در حوزه ارزهای دیجیتال و همچنین اعتبارسنج‌های بلاک چین‌ها را نیز در برنمی‌گیرد.

لومیس (Lummis) در حساب توییتری خود ادعا کرد که مجلس سنا جهت متقاعدسازی شومر برای اصلاح مجدد لایحه جنجالی مربوط به حوزه ارزهای دیجیتال باری دیگر اجماع می‌کند. با این وجود، ممکن است سناتورهای دوستدار و حامی حوزه رمز ارزها زمان کافی برای این کار را نداشته باشند؛ زیرا رای گیری برای اصلاحیه لایحه باید دقیقا صبح روز سه شنبه صورت بگیرد.

منبع: U.Todayثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)