جمهوری آفریقای مرکزی بیت کوین را پول قانونی کرد!


جمهوری آفریقای مرکزی دومین کشور است که بیت کوین را به عنوان پول قانونی در خاک خود می‌شناسد. اما این اتفاق چه تاثیری بر آینده کریپتو دارد؟

از وقتی السالوادور بیت کوین را به عنوان پول قانونی تصویب کرد زمان زیادی می‌گذرد، اما در این مدت بقیه کشورها نیز دست به کار شده‌اند و سعی می‌کنند با تقلید از این کشور، قدم مثبتی در جهت پذیرش بیشتر بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال بردارند. چند روز پیش شایعاتی مبنی بر این پخش شده بود که جمهوری آفریقای مرکزی قصد دارد بعد از السالوادور، دومین کشوری باشد که بیت کوین را به عنوان پول قانونی می‌پذیرد. اکنون این شایعات تایید شده‌اند و خبر از پذیرش گسترده بیت کوین و به طور کلی ارزهای دیجیتال در کشور جمهوری آفریقای مرکزی می‌دهند.

داستان قانونی شدن بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر در جمهوری آفریقای مرکزی چیست؟

بر اساس بیانیه‌ای که روز چهارشنبه از دفتر فاوستین آرکانژ تئودرا (Faustin Archange Touadera)، رئیس جمهور این کشور منتشر شد، لایحه‌ای که توسط وزیر اقتصاد دیجیتال و وزیر بودجه و برنامه‌ریزی جمهوری آفریقای مرکزی نوشته و به تایید مجلس رسیده بود، اکنون توسط رئیس جمهور نیز امضا و به پول قانونی تبدیل شده است.

این قانون یک چهارچوب قانونی و مشخص برای ارزهای دیجیتال ساخته و بیت کوین را در کنار ارز ملی جمهوری آفریقای مرکزی یعنی فرانک سی‌اف‌ای، پول قانونی و مورد قبول در سراسر کشور تعیین کرده است. به این ترتیب خرید و فروش بیت کوین در این کشور همچون ارز فیات آن رونق پیدا خواهد کرد. هفته گذشته هرو ندوبا (Herve Ndoba)، وزیر امور مالی این کشور در مصاحبه‌ای با بلومبرگ گفته بود:

برداشتی عمومی وجود دارد که کشورهای جنوب صحرای آفریقا همیشه در قبول تکنولوژی‌های جدید از بقیه دنیا یک قدم عقب‌تر هستند. این بار ما می‌توانیم عملا ادعا کنیم که از بقیه یک قدم جلوتر هستیم.

کشور جمهوری آفریقای مرکزی جمعیتی 4.83 میلیونی دارد که از این تعداد حدودا 11 درصد به اینترنت دسترسی دارند. در نگاه اول ممکن است این کشور کوچک و بی‌اهمیت به نظر برسد، اما با همین اقدام مهم آن در جهت قبول کردن تکنولوژی بلاک چین و ارزهای دیجیتال در سراسر خاک خود می‌توان متوجه شد که سردمداران آن مسیر پیشرفت و سازگاری با جهان نوین را شناخته‌اند.

تهیه شده در اکسچینو


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)