افزایش هولدرهای بیت کوین در انتظار بازار صعودی سال 2021!


تعداد هولدرهای خرد بیت کوین در انتظار بازار صعودی سال 2021 افزایش قابل توجهی داشته و ویلی وو با اشاره به اندیکاتور بازتاب‌پذیری، این روند را تائید کرده است.

از آنجایی که داده‌های درون شبکه‌ای حاکی از افزایش چشم‌گیر هولدرهای BTC و “هودل کردن (HODLing)” بیت کوین درمیان سرمایه‌گذاران خرد است، انتظار می‌رود که در سه ماهه اول سال 2021 (سه ماهه آخر 1399)، شاهد افزایش قیمت این رمز ارز باشیم. اطلاعات بدست آمده نشان می‌دهد که عملکرد فعلی قیمت Bitcoin از سطح هودل کردن بالاتری نسبت به بازارهای صعودی قبلی برخوردار است.

به گزارش کوین تلگراف، تحلیلگر درون شبکه‌ای ویلی وو (Willy Woo) گفته در ماه‌های اخیر، اندیکاتوری به نام بازتاب‌پذیری بازار (Reflexivity) درحال افزایش بوده است. این تحلیلگر اظهار داشته که این شاخص، تمایل سرمایه‌گذاران BTC برای هودل کردن این رمز را در کنار افزایش قیمت آن محاسبه می‌کند. به عبارت دیگر، اندیکاتور بازتاب‌پذیری بازار در واقع یک روش جایگزین برای سنجش فعالیت HODLing سرمایه‌گذاران خرد است.

افزایش هولدرهای بیت کوین
ارزش بازار بیت کوین به ازای هر دلار سرمایه‌گذاری شده یا reflexivity

پیش بینی صعود قیمت بیت کوین در سال 2021 در پی افزایش تعداد هولدرهای آن

دلایل متعددی وجود دارند که حاکی از افزایش هولد کردن BTC درمیان سرمایه‌گذاران خرد نسبت به بازارهای صعودی قبلی هستند. اگر قیمت بیت کوین در سال 2021 افزایش پیدا کند، اکثر سرمایه‌گذاران و هولدرهای آن، این اتفاق را یک بازار صعودی پس از هاوینگ می‌دانند. از لحاظ تاریخی، بیت کوین معمولا حدود 12 تا 15 ماه پس از رویدادهای هاوینگ صعود قیمت را تجربه و هر بار رکورد جدیدی را در تاریخ ثبت کرده است. بر اساس تمایل رمز ارز Bitcoin به افزایش قیمت پس از هاوینگ، این احتمال وجود دارد که در صورت آغاز یک صعود پایدار و قوی، سرمایه‌گذاران خرد از آن به عنوان یک استراتژی جهت جلوگیری از عدم توانایی در خرید بیت کوین استفاده کنند.

بیت کوین همچنین در طول چندین رویداد بالقوه قوی سیاه (black swan)، سطح انعطاف‌پذیری شگفت‌انگیزی را از خود نشان داده است. پس از جبران سقوط قیمت ناشی از بیماری همه‌گیر کرونا در ماه مارس (اسفند 98) و با وجود حوداث منفی بیشمار، قیمت BTC هنوز هم بالای 10،000 دلار باقی مانده است. اخیرا، پس از متهم شدن صرافی بیتمکس (BitMEX) به نقض قانون رازداری بانکی (Bank Secrecy Act) توسط کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات متحده (U.S. Commodities and Futures Trading Commission) یا CFTC، قیمت بیت کوین نیز سقوط کرد.

بیشتر بخوانید: خروج 45000 واحد بیت کوین از صرافی بیتمکس پس از دستگیری مدیر عامل آن به اتهام پولشویی

پس از انتشار اعلامیه CFTC، قیمت این ارز دیجیتال به زیر 10،500 دلار کاهش یافت اما توانست سریعا به سطح حمایت 10،700 دلاری دست پیدا کند. به گزارش ویلی وو، این امر ممکن است به خاطر تلاقی دو عامل اصلی باشد:

این اندیکاتور (بازتاب‌پذیری) نمایانگر تمایل هولدرهای بیت کوین برای نگهداری این ارز در پی افزایش قیمت BTC است. من انتطار داشتم در تب و تاب هیجانات بازارهای صعودی، بازتاب‌پذیری نیز افزایش یابد. اما طی دو چرخه گذشته این اندیکاتور کاملا ثابت به نظر می‌رسد… که این چرخه جالب توجه است. بازتاب‌پذیری در مقایسه با چرخه‌ها و بازارهای صعودی گذشته، بیشتر از حد راکد پیشین افزایش یافته و با وجودی که در زمان حاضر برای کسب سود مشابه و صعود قیمت این ارز به سرمایه بیشتری نیاز است، اما تأثیر عملکرد هودلرها برای حفظ دارایی‌هایشان موجب افزایش بیشتر قیمت می‌شود.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و تأثیر آن بر قیمت Bitcoin

با نزدیک شدن به سه ماهه چهارم سال 2020، متخصصان این صنعت معتقدند که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ممکن است به نفع بیت کوین بوده و اطلاعات بدست آمده درباره عملکرد هولدرهای BTC، منجر به افزایش قیمت بیشتر آن شود. متخصصان و سرمایه‌گذارن برجسته حوزه رمز ارزها پیش بینی کرده‌اند که انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در ماه نوامبر، ممکن است به سود Bitcoin باشد.

بیشتر بخوانید: انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چه تاثیری بر قیمت بیت کوین خواهد داشت؟

سو ژو (Su Zhu)، مدیرعامل شرکت تری اروز کپیتال (Three Arrows Capital) گفت که پیشروی حزب دموکرات، بنابر عوامل مختلف کلان بازار منجر به صعود بیت کوین می‌شود. او همچنین عنوان کرده که پیروزی مجدد ترامپ در دوره دوم انتخابات ریاست جمهوری نیز ممکن است به نفع BTC باشد:

پیروزی بایدن در انتخابات روند صعودی بیت کوین را به دنبال خواهد داشت، چراکه موج آبی دموکرات می‌تواند موجب آغاز اجرای دستور جلسه MMT و همچنین ضعف و کسری دلار شود. از این رو، پیروزی مجدد ترامپ نیز منجر به روند صعودی Bitcoin خواهد شد.

همانطور که کوین تلگراف در اوایل هفته جاری گزارش داد، تریدرهایی همچون پیتر برنت (Peter Brandt) معتقدند که نمودارهای بازه زمانی بالاتر به روند صعودی قدرتمند بیت کوین اشاره دارند. به عبارت دیگر، ترکیبی از فناوری‌های مطلوب، تقویت اصول اساسی و افزایش فعالیت هولدرها، می‌تواند موجب آغاز روند بازار صعودی بیت کوین در سال 2021 شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)