تحلیلگر ارشد بلومبرگ: بیت کوین 100 هزار دلاری در انتظار است


باوجودی که کمتر از چهار ماه تا پایان سال میلادی مانده، تحلیلگر بلومبرگ با بیان سه دلیل معتقد است که قیمت بیت کوین به 100 هزار دلار می‌رسد.

روزانه به تعداد افرادی که معتقد هستند که قیمت بیت کوین می‌تواند تا پایان سال جاری میلادی به بیش از 100,000 دلار برسد، افزوده می‌شود. اکنون جدیدترین پیش بینی نیز از سوی مایک گلون (Mike McGlone)، استراتژیست ارشد کالای بلومبرگ (Bloomberg’s Senior Commodity Strategist) است. مک گلون با درنظر گرفتن استقبال و پذیرش گسترده مردم، عرضه رو به کاهش رمز ارز BTC و دلایل دیگر، پیش بینی می‌کند که قیمت ارز دیجیتال BTC می‌تواند طی سه ماه آینده بیش از دو برابر قیمت فعلی بیت کوین رشد و جهش قیمتی را تجربه کند.

بلومبرگ: قیمت بیت کوین 100 هزار دلار می‌شود

سال ۲۰۲۱، سالی عجیب و هیجان انگیز برای بیت کوین به حساب می‌آید؛ زیرا قیمت این ارز دیجیتال چند ماه پیش از سقوط مجدد به سطح ابتدایی سال 2021 خود، از حوالی سطح 30,000 دلاری به بیش 60,000 دلار رسید و سقف تاریخی جدیدی (ATH) را از آن خود کرد.

قیمت بیت کوین از روزهای تاریک ماه جولای (تیر ماه) خود تا به حال، رشدی در حدود 20,000 دلار را تجربه کرده است و در حال حاضر اندکی کمتر از 50,000 دلار قرار دارد. اگرچه که کمتر از چهار ماه به پایان سال جاری میلادی باقی مانده است، اما پیش بینی‌های 100 هزار دلاری شدن قیمت ارز دیجیتال BTC در این بازه زمانی همچنان ادامه دارد.

به دیدگاه بلومبرگ قیمت بیت کوین به 100 هزار دلار می‌رسد
نمودار قیمتی بیت کوین – منبع: بلومبرگ

در این بین شایان ذکر است که هاوینگ موجب می‌شود تا هر چهار سال سرعت ایجاد بیت کوین جدید در شبکه نصف شود. هاوینگ اخیر بیت کوین که سومین رویداد این رمز ارز به حساب می‌آید، در سال 2020 انجام شد و نرخ تولید بیت کوین را به 6.25 واحد رمز ارز BTC در هر بلوک کاهش داد.

همچنین در راستای رویداد هاوینگ بیت کوین، ما می‌توانیم سه میلیون واحد ارز دیجیتال BTC گم شده و غیرقابل دسترس را نیز در نظر بگیریم. افزون بر این موضوع، به نظر می‌رسد که هولدرهای بلند مدت در حفظ بیت کوین‌های خود بسیار مصمم هستند و حتی در صورت افت قیمت همانند اوایل ماه میلادی جاری، از فروش دارایی‌های خود خودداری می‌کنند.

این موضوع تا حد زیادی با مدل انباشت به جریان (Stock to Flow) پلن بی (Plan B) منطبق است. مدل انباشت به جریان (S2F) با بررسی انباشت به عنوان اندازه ذخایر موجود (یا موجودی) و جریان به عنوان عرضه سالانه بیت کوین در بازار، پیش بینی می‌کند که قیمت ارز دیجیتال BTC تا پایان سال جاری میلادی به 100,000 دلار برسد.

افزایش پذیرش و کاهش عرضه رمز ارز موجب جهش قیمتی آن می‌شود

سومین دلیل تحلیلگر ارشد بلومبرگ، افزایش پذیرش بیت کوین است که به طرز عجیبی با کاهش عرضه ارتباط دارد. اصول اساسی و پایه‌ای اقتصادی حکم می‌کند که اگر عرضه یک دارایی کاهش بیابد، در حالی که میزان تقاضا ثابت بماند یا بالاتر برود، از نظر تئوری قیمت نیز افزایش می‌یابد.

شایان ذکر است که اخیراً تقاضا برای پادشاه ارزهای دیجیتال در حال افزایش است. شرکت‌های غول پیکری هستند که میلیاردها دلار سرمایه را به سرمایه گذاری در بیت کوین اختصاص داده‌اند؛ به طوری که برخی از آن‌ها متعهد شده‌اند که هیچ بخشی از رمز ارز BTC خود را نفروشند.

سرمایه گذاران نهادی در جهت سرمایه گذاری در بیت کوین، همچنان به بانک‌های بزرگ فشار می‌آورند تا محلی مقرر برای این موضوع پیدا کنند. در این بین لازم به ذکر است که دارایی تحت مدیریت (AUM) صندوق تراست گری اسکیل (Grayscale’s Bitcoin Trust) از اواخر سال ۲۰۱۹ تا به حال ۱۰ برابر شده است

بنابراین، تعجب آور نیست که بسیاری از افراد مختلف از جمله جردن بلفورت (Jordan Belfort)، آدام بک (Adam Back)، تام لی (Tom Lee) تا مدیرعامل چینالیسیس (Chainalysis) معتقدند که قیمت بیت کوین می‌تواند تا پایان سال 2021 شش رقمی شود.

منبع: Cryptopotatoثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)