اتریوم

ethereum

قیمت ارز: 1594.6410979049 $

قیمت دلار آمریکا:

تسلط به بازار: 18.64 %

حجم معاملات روزانه: 1,978,254,520 $

تغییرات قیمت: 0.23 %

24 ساعت اخیر

تغییرات قیمت: -2.13 %

7 روز اخیر

اتریوم چیست ؟

اتریوم یک پلتفرم بلاک چین و غیرمتمرکز می‌باشد. با استفاده از این پلتفرم می‌توان قراردادهای هوشمند و نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (dApps) را توسعه داد.

به بیان ساده، با استفاده از اتریوم می‌توان نرم‌افزارهای مختلف را بر بستر بلاک چین برنامه نویسی کرد. ارز مورد استفاده در این پلتفرم ” اتر” می‌باشد و نماد آن ETH است.

خالق اتریوم ویتالیک بوترین

ایده اتریوم در سال 2013 توسط برنامه نویس روسی-کانادایی “ویتالیک بوترین” ارائه گردید و در سال 2014 تامین اعتبار شد.

در ژولای 2015 اتریوم با 72 میلیون واحد ارز اتر عرضه گردید. این بلاکچین از الگوریتم اجماع اثبات کار (Proof of Work) استفاده می‌کند و ماینرها قادر به استخراج این ارز می‌باشند.

خرید و فروش ارز دیجیتال اتریوم از طریق صرافی‌های مختلف امکان‌پذیر است. اتریوم را می‌توان روی کیف‌پول‌های مختلف مانند کیف‌پول‌های آنلاین، سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ذخیره‌سازی کرد.

استخراج اتریوم

استخراج فرایندی است که در آن گروهی از گره های شبکه برای تکمیل  چالش proof of work از توان محاسباتی خود استفاده می کنند، که اساساً یک معمای ریاضی است. هر چه کامپیوتر آن ها قوی تر باشد، معما سریع تر حل می شود. پاسخ به این معما به خودی خود اثباتی بر کار است، و اعتبار یک بلوک را تضمین می کند.

تعداد زیادی از استخراج گران در سراسر دنیا، برای ایجاد و تایید یک بلوک با یکدیگر به رقابت می پردازند، به طورری که زمانی که یک استخراج‌گر بلوکی را تایید کند، توکن های جدید اتر تضمین می شوند و به استخراج گر مذکور، داده می شوند. استخراج گران، ستون اصلی شبکه اتریوم هستند، چرا که نه تنها تراکنش های مالی و یا هر عملیات دیگری را در شبکه تایید و اعتبارسنجی می کنند بلکه توکن های جدیدی از واحد پول این شبکه ایجاد می کنند.

مزایای اتریوم

پلتفرم اتریوم از همه ویژگی های تکنولوژی بلاکچینی که روی آن اجرا می‌شود، بهره می‌برد. از هر گونه مداخله شخص ثالثی، کاملاً مصون است. این بدین معنی است که تمام برنامه های غیر متمرکز و DAO هایی که در شبکه  استفاده می شوند را نمی توان توسط هر کسی کنترل کرد.

هر شبکه بلاک چین حول یک اصل توافق جمعی شکل می‌گیرد، به این معنی که تمام گره های موجود در سیستم باید روی هر تغییری که در درون آن ایجاد می‌شود، توافق داشته باشند. این امر امکان کلاهبردای و فساد را حذف کرده و شبکه را ضد تقلب می کند.

کل پلتفرم غیر متمرکز است، این بدین معنی است که هیچ نقطه واحدی از شکست وجود ندارد. بنابراین همه برنامه ها همیشه به صورت آنلاین باقی می مانند و هرگز خاموش نمی‌شوند.

علاوه بر این، ماهیت غیر متمرکز و امنیت کریپتوگرافی (رمزنگاری)، شبکه اتریوم را به خوبی در برابر حملات احتمالی هک و اقدامات کلاهبردارانه محافظت می کند.