علت موج جدید افزایش قیمت توکن YFI چیست؟


قیمت توکن YFI پس از کشف آسیب‌پذری که بعدا رفع شد، امروز با رشد 25 درصدی از قیمت کف اخیر خود برابر با 21،000 دلار به 29،000 دلار افزایش یافت.

بر اساس گزارشی، این آسیب‌پذیری در پلتفرم یرن فایننس در روز 24ام سپتامبر (3 مهر) کشف و در روز 25ام سپتامبر (4 مهر) علنی شد. گویا این آسیب پذیری باعث شده کاربران بتوانند با دستکاری قیمت سهم، با خرید یرن فایننس در کف قیمت سوددهی داشته باشند. البته با اینکه توسعه دهندگان اظهار داشته که آسیب‌پذیری مذکور باعث ایجاد خللی نشده، اما آن‌ها همچنین گفته‌اند این امر زمانی کشف شده که برخی کاربران بخاطر افت سهم در صندوق YFI خود، از کاهش موجودی خبر داده‌اند.

آسیب پذیری یرن فایننس

البته هنوز مشخص نیست که قیمت توکن YFI بخاطر این اتفاق افزایش یافته یا خیر، چراکه پیش از رفع این مشکل، قیمت این رمز ارز نصف شده بود.

قیمت توکن YFI
قیمت توکن YFI

بر اساس ارزش بازار 600 میلیون دلاری یرن فایننس و ارزش قفل شده‌ای برابر با 800 میلیون دلار در این پروتکل، سطح 20،000 دلاری یک حمایت نسبتا قوی محسوب می‌شود. قیمت توکن YFI در زمان نگارش این مقاله برابر با 32،000 دلار بوده و ارزش بازار این ارز دیجیتال اکنون به 976 میلیون دلار رسیده است.

البته این آسیب پذیری پس از تغییر استراتژی فعلی به استراتژی که پیشتر از آن استفاده می‌شد، رفع شده است.

منبع: Trustnodes


برچسب ها: یرن فایننس

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)