وزیر خزانه داری آمریکا خواستار قانون گذاری سریع استیبل کوین ها شد


با توجه به اظهارات اخیر وزیر خزانه داری آمریکا و رئیس فدرال رزرو، به نظر می‌رسد که قانون گذاری پیرامون استیبل کوین ها در این کشور نزدیک است.

جنت یلن (Janet Yellen)، وزیر خزانه داری ایالات متحده آمریکا، اظهار داشته که قانون‌گذاران مالی این کشور باید سریعا نسبت به تعیین چارچوب‌های نظارتی پیرامون استیبل کوین ها اقدام کنند. این سخنان خانم یلن طی جلسه کارگروه رئیس جمهور در بازارهای مالی در روز دوشنبه ایراد شد. به گزارش رویترز، این کارگروه در مورد رشد سریع Stablecoinها و برنامه‌هایی برای صدور توصیه‌های نظارتی در ماه‌های آتی بحث کردند.

همچنین در جلسه دیروز این کارگروه، در مورد استفاده از استیبل کوین ها به عنوان یک روش پرداختی، خطرات احتمالی برای کاربران و تاثیر گسترده آن‌ها روی سیستم مالی آمریکا و امنیت ملی این کشور بحث شد.

پیش از این و در ماه فوریه (بهمن ماه)، جنت یلن به عنوان پیشنهادی وزیر خزانه داری آمریکا نسبت به افزایش سوء استفاده از دارایی‌های رمز ارزی در حملات سایبری ناشی از پاندمی کووید-19 هشدار داده بود. در همان زمان، وزیر خزانه داری پیشنهادی بایدن ارزهای دیجیتال را یک “تهدید جدی” خواند و هشدار داد که “رمز ارزها به عنوان ابزاری برای پولشویی سود حاصل از خرید و فروش آنلاین مواد مخدر استفاده می‌شوند و ابزاری به منظور تامین مالی تروریسم هستند”.

جرمی آلایر (Jeremy Allaire)، هم‌بنیانگذار و مدیرعامل موسسه سیرکل (Circle)، جلسه اخیر کارگروه رئیس جمهور در بازارهای مالی را “بسیار مهم” عنوان کرد و اظهار داشت که استیبل کوین ها آمده‌اند تا بمانند و به احتمال فراوان، بخش مهمی از آینده اقتصاد جهان و سیستم مالی را تشکیل خواهند داد:

اینکه رهبری سیاست مالی ایالات متحده در حال حاضر مسئله استیبل کوین ها را بر عهده گرفته، بسیار خارق‌العاده و مثبت است. این کار نشان‌دهنده نحوه پیشرفت ما و سرعت وقوع آن است.

علت افزایش تقاضا برای قانون گذاری استیبل کوین ها در آمریکا چیست؟

افزایش تقاضا برای استفاده از سیستم امور مالی غیر متمرکز یا دیفای (DeFi) سبب شده تا امسال، استیبل کوین ها رشد قابل توجهی را تجربه کنند. از ابتدای سال میلادی جاری تا به امروز، یو اس دی سی (USDC) با افزایش 577 درصدی ارزش بازار خود، یکی از موفق‌ترین ارزهای با ثبات بوده و عرضه کل آن به 26.4 میلیارد واحد رمز ارز USDC رسیده است.

هفته گذشته، جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو نیز بر اهمیت قانون گذاری پیرامون استیبل کوین ها تاکید کرد. به گفته رئیس بانک مرکزی آمریکا، استیبل کوین ها باید قانون گذاری شوند:

اگر قرار است [استیبل کوین ها] به بخش مهمی از سیستم پرداختی جهان تبدیل شوند، نیاز به یک چهارچوب قانون گذاری مناسب احساس می‌شود؛ چیزی که صادقانه آن را [اکنون] نداریم.

در حال حاضر، بزرگترین استیبل کوین دنیا یعنی رمز ارز USDT بنیاد تتر زیر ذره‌بین قرار گرفته است. ماه گذشته، اریک روزنگرن (Eric Rosengren)، رئیس شعبه بوستون بانک فدرال رزرو، نسبت به دارایی‌های پشتوانه تتر هشدار داد. در ماه می (اردیبهشت ماه) و زمانی که تعداد کل توکن‌های USDT صادر شده به 100 میلیارد واحد رسید، زنگ خطر برای قانون‌گذاران مالی به صدا درآمد و آن‌ها نسبت به عدم شفافیت در مورد چگونگی مدیریت صدور این Stablecoin و پشتوانه آن هشدار دادند.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)