تعداد توکن‌های پروتکل یرن فایننس (YFI) بیست درصد افزایش می‌یابد


به زودی تعداد توکن‌های پروتکل یرن فایننس (Yearn Finance) بیست درصد افزایش خواهد یافت. قرار است 6,666 واحد رمز ارز YFI جدید بین مشارکت‌کنندگان توزیع شود.

بر اساس رای‌گیری اخیر پروتکل دیفای یرن فایننس، 6,666 واحد توکن YFI جدید به عرضه این رمز ارز اضافه خواهد شد. این رای‌گیری از 28 ژانویه (9 بهمن) تا دیروز برگزار شد و طی آن از شرکت‌کنندگان خواسته شده بود تا در مورد اضافه شدن توکن‌های جدید به پلتفرم Yearn Finance و اختصاص آن به تیم توسعه‌دهنده رای دهند. در انتها، 83.46 درصد از شرکت‌کنندگان با این مسئله موافقت کردند تا به زودی شاهد اضافه شدن 6,666 واحد رمز ارز YFI به عرضه این ارز دیجیتال باشیم.

در حال حاضر، تعداد توکن‌های پروتکل یرن فایننس، 30,000 واحد است. با این اوصاف، در صورت ثابت ماندن ارزش بازار این رمز ارز، اضافه شدن 20 درصد توکن جدید YFI به معنی کاهش قیمت تا سطح 25,000 دلار خواهد بود. البته لزوما چنین چیزی قطعی نیست.

پروتکل یرن فایننس

واکنش‌ها به پروپوزال اخیر پروتکل یرن فایننس

قرار است از میان 6,666 توکن YFI جدید، یک سوم از آن بین توسعه‌دهندگان اصلی پروتکل Yearn Finance توزیع شود. هنوز اطلاعات بیشتری در مورد اشخاص دریافت‌کننده و میزان دریافتی آن‌ها وجود ندارد. سایر 66 درصد از این مقدار طبق برنامه به خزانه پروتکل یرن فایننس افزوده خواهد شد. ارائه‌دهندگان این پروپوزال در این باره نوشتند:

راه‌اندازی یرن فایننس در ایجاد یک جامعه غیر متمرکز و فعال، استثنایی بود، اما انگیزه‌های کافی برای حفظ مشارکت‌کنندگان فعلی و آینده را به طور مداوم فراهم نکرد، و همچنین ایجاد یک صندوق ذخیره پیش‌بینی نشده بود.

یکی از کاربران مخالف این پروپوزال، آن را جامع نداست:

من آن را [پروپوزال] را دوست ندارم، بنابراین رای مخالف می‌دهم. حتی مشخص نیست که برنامه زمانی واگذاری توکن‌های YFI جدید به اشخاص به چه شکلی است. من میخواهم 5 ساله باشد، هر سال با مقدار مساوی.

پروتکل یرن فایننس یکی از پروژه‌های فعال در حوزه DeFi بوده که ییلد فارمینگ را برای کاربران تسهیل می‌کند. توکن این پروتکل، YFI نام داشته که نقش حاکمیتی در تصمیمات این شبکه غیر متمرکز را دارد.

منبع: CoinDesk


برچسب ها: یرن فایننس

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)