هارمونی در مسیر صعود؛ علت جهش ادامه‌دار قیمت رمز ارز ONE چیست؟


راه اندازی یک صندوق تشویقی ۳۰۰ میلیون دلاری توسط هارمونی و چند اتفاق دیگر، جهش قیمت 120 درصدی را برای ارز دیجیتال ONE رقم زده است.

پروتکل‌ها و صندوق‌‌های تشویقی و توسعه، پس از آنکه تعدادی از پروژه‌ها سرمایه‌های چند میلیون دلاری را با هدف جلب توسعه‌دهندگان و سرمایه‌گذاران برای ساخت شرایطی در جهت مهاجرت به اکوسیستم لایه 2 راه اندازی کردند، به جدیدترین موضوع بازار ارزهای دیجیتال مبدل شده‌اند. حال سوالی که در ذهن فعال بازار رمز ارزها مطرح می‌شود این است که علت جهش قیمتی ارز دیجیتال هارمونی (ONE) در میان سقوط اخیر بازار چه بوده است؟

هارمونی جدیدترین پروژه‌ای به حساب می‌آید که در این راه قدم گذاشته است. هارمونی یک پروتکل فناوری بلاک چین به شمار می‌رود که در عرض ۲ ثانیه تراکنش‌های شبکه را نهایی می‌کند و همچنین پل بلاک چین را به تعداد انگشت شماری از پروتکل‌های لایه اول، از جمله بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، پولکادات (DOT) و بایننس اسمارت چین (BSC) ارائه می‌دهد.

با استناد بر داده‌های Cointelegraph Markets Pro و سایت تریدینگ ویو (TradingView)، قیمت ارز دیجیتال هارمونی از پایین‌ترین رقم خود یعنی سطح 0.095 دلار در تاریخ ۳۱ آگوست (۹ شهریور ماه)، توانسته است تا تاریخ ۹ سپتامبر (۱۸ شهریور ماه) با رشدی ۱۲۰ درصدی به رقم 0.21 دلار دست پیدا کند؛ شایان ذکر است که حجم معاملات 24 ساعته رمز ارز ONE به 717 میلیون دلار رسیده است.

جهش چشمگیر ارز دیجیتال هارمونی (ONE)
نمودار چهار ساعته رمز ارز هارمونی – منبع: سایت تریدینگ ویو (TradingView)

پروژه هارمونی با انتشار اطلاعیه‌ای مبنی بر راه‌اندازی یک صندوق 300 میلیون دلاری با هدف جذب ۱۰ هزار توسعه دهنده و بنیانگذار پروژه برای توسعه این پروتکل، رشد عظیمی را برای رمز ارز ONE رقم زد.

صندوق ۳۰۰ میلیون دلاری هارمونی برای توسعه پروتکل

فارغ از راه‌اندازی صندوق توسعه، مشارکت‌های جدید این پروتکل و یکپارچگی‌های میان زنجیره‌ای صورت گرفته در چند ماه گذشته، کاتالیستی برای جهش قیمتی ارز دیجیتال هارمونی بوده است. جدیدترین اقدام این پروتکل، همکاری آن با Anyswap است که در تاریخ ۸ سپتامبر (۱۷ شهریور) اعلام شد؛ این مشارکت یک بریج بیت کوین به پروتکل هارمونی می‌آورد.

صندوق تشویقی؛ دلیلی برای جهش رمز ارز هارمونی

صندوق‌های تشویقی که در ماه گذشته توسط پروتکل‌ها راه اندازی شد، تاکتیک جدیدی در جذب نقدینگی به حساب می‌آید. برای مثال، اولانچ (Avalanche) از جمله اولین پروژه‌هایی بود که طرح تشویقی 180 میلیون دلاری دیفای را با نام Avalanche Rush اعلام کرد؛ طرحی که جهشی ۲۰۰ درصدی را برای ارز دیجیتال AVAX رقم زد.

پروژه فانتوم (Fantom) مثال دیگریست که با اعلام طرح تشویقی خود با نام FTM 370، جهش ۳۰۰ درصدی را برای ارز دیجیتال خود رقم زد. ترا (Terra) از جمله پروتکل‌هایی که به حساب می‌آید که اخیراً عملکرد مشابهی را آغاز کرده است. راه اندازی “Project Dawn” مبلغی معادل با ۱۵۰ میلیون دلار در جهت کمک به بهبود اکوسیستم Terra و الگورند (Algorand) اختصاص داده است. شایان ذکر است که صندوق 300 میلیون دلاری Viridis DeFi با هدف به حداکثر رساندن رشد اکوسیستم دیفای در Algorand راه اندازی شده است.

منبع: CoinTelegraph


برچسب ها: هارمونی

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)