پس از بازیابی قیمت بیت کوین، نظر کارشناسان در مورد حرکات بعدی چیست؟


همزمان با بازیابی قیمت بیت کوین و بازگشت آن به کانال 50 هزار دلاری، تحلیلگران و کارشناسان برجسته نظر خود را در مورد حرکات بعدی اعلام کردند.

داده‌های سایت CoinDesk نشان می‌دهد قیمت بیت کوین این هفته به پایینترین سطح خود از ماه سپتامبر (شهریور ماه) رسید و در مقایسه با سقف تاریخی خود، نزدیک به 40 درصد کاهش یافت. همچنین طبق گزارش کوین دسک،سقوط اخیر قیمت منجر به زیان سنگین سرمایه‌گذاران بازار آتی شده است. اکنون قیمت بازیابی شده و به بالای 50 هزار دلار رسیده است. به دنبال این آخرین تغییرات قیمت، چندین تحلیلگر سطوح کلیدی حمایت و مقاومت را که ناظران بازار باید به آن ها دقت کنند، بررسی کرده‌اند که در ادامه به آن می‌پردازیم.

سطوح مقاومت حیاتی پس از بازیابی قیمت بیت کوین

بن مک میلان (Ben McMillan)، مدیر ارشد فناوری دارایی دیجیتال IDX، در مورد حرکات اخیر قیمت بیت کوین اظهار نظر کرد و گفت:

۵۰ هزار دلار یک سطح روانشناختی کلیدی خواهد بود که خریداران بیت کوین به دنبال آن هستند تا ببینند آیا بیت کوین می‌تواند به منطقه ۵۰ هزار دلاری بازگردد [و آن را حفظ کند] یا خیر.

وی در ادامه اظهار داشت:

پس از آن، 53 هزار دلار سطح کلیدی بوده که قیمت قبلا به آن واکنش نشان داده است.

آرماندو آگیلار (Armando Aguilar)، معاون استراتژی دارایی‌های دیجیتال برای مشاوران جهانی Fundstrat، در مورد سطوح کلیدی پس از بازیابی قیمت بیت کوین اینگونه گفت:

شاخص‌های Tradingview.com به ما نشان می‌دهند که ناحیه مقاومت در ۵۲ تا ۵۳ هزار دلار است. اگر مقاومت این سطوح شکسته شود، سطح مقاومت بعدی را حدود ۵۷ تا ۵۸ هزار دلار خواهیم دید.

آگیلار همچنین از بهبود اخیر در شاخص قدرت نسبی (RSI)، یک شاخص حرکتی که تحلیلگران برای درک بهتر اینکه آیا دارایی بیش از حد فروخته شده یا بیش از حد خرید شده است از آن استفاده می‌کنند، صحبت کرد. او اظهار داشت:

اندیکاتور RSI علیرغم رکود بازار شاهد سطح بالاتری (higher low) بود و این اتفاق نشانه خوبی برای سرعت ریکاوری است.

سطوح حمایت مهم

کیانا دانیال (Kiana Danial)، مدیر عامل Invest Diva، در مورد حرکات اخیر قیمت بیت کوین و بازیابی آن گفت:

همانطور که پیش‌بینی می‌شد، پس از افت قیمت به زیر ابر روزانه ایچیموکو، قیمت بیت‌کوین به دو سطح از سه سطح روان‌شناختی کلیدی که توسط فیبوناچی در روز شنبه ردیابی شده بود رسید و برخی از زیان‌ها را اصلاح کرد.

شاخصی که او به آن اشاره کرد، ابر ایچیموکو، چندین میانگین را می‌گیرد و آنها را در یک نمودار واحد ترکیب می کند. این اندیکاتور روند حرکت، حمایت‌ها و مقاومت‌های پیش رو را نشان می دهد. او در ادامه گفت:

روز یکشنبه، قیمت جفت ارز BTC/USD زیر سطح 50% فیبوناچی اصلاحی 49,500 دلار باز شد و این اتفاق نشان می‌دهد که حرکت نزولی هنوز به طور کامل متوقف نشده است. بر اساس استراتژی فیبوناچی، سطوح حمایت کلیدی بعدی در قیمت‌های 44,800 دلار و 40,700 دلار قرار دارند و خط گردن الگوی سقف دو قلو روی 31 هزار دلار است.

مک میلان همچنین در مورد سطوح قیمت مهمی که بیت کوین در صورت کاهش قیمت پس از بازیابی ممکن است با آن مواجه شود، اظهار داشت:

از جنبه منفی، 47 تا 48 هزار دلار محدوده حمایتی است که خریداران می‌خواهند آن را حفظ کنند. اگر قیمت بیت‌کوین به زیر این منطقه بازگردد، می‌تواند به سرعت ۴۰ تا ۴۲ هزار دلار را دوباره مشاهده کرد.

آگیلار همچنین نظراتی را در مورد این موضوع ارائه داد و خاطرنشان کرد که “معامله‌گران باید سطوح مقاومت 52 تا 53 هزار دلاری را به دقت زیر نظر داشته باشند، زیرا ممکن است منجر به واکنش بازار و لمس دوباره سطوح کانال 40 هزار دلاری شود”.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)