گرام فری – GramFree ؛ کلاه برداری با سوء استفاده از نام تلگرام


گرام فری – GramFree چیست؟ آیا امکان خرید و فروش و برداشت ارز گرام با استفاده از Gram Free وجود دارد؟ در این مطلب به نقد و بررسی این کلاهبرداری می‌پردازیم.

اخیرا برخی از افراد در فضای مجازی به دنبال کسب آموزش ، خرید یا فروش گرام و فعالیت در سایت گرام فری – Gram Free هستند، این در حالی است که تلگرام رسما پروژه شبکه بلاک چین TON و ارز دیجیتال گرام را متوقف کرده است! در این مطلب به بررسی کامل پروژه کلاهبرداری گرام فری – Gram Free می‌پردازیم.

گرام فری – GramFree چیست؟

تکنولوژی‌های نوظهور همواره در خطر سوءاستفاده افراد کلاهبردار از عدم اطلاعات کافی مردم نسبت به این تکنولوژی‌ها بوده است. جامعه ارزهای دیجیتال نیز به صورت پیوسته در خطر مواجهه با پروژه‌های کلاه‌برداری در این حوزه هستند. یکی از جدیدترین پروژه‌های کلاهبرداری، پروژه گرام فری “GramFree” است که اخیرا به جامعه فارسی زبان ارزهای دیجیتال نفوذ کرده است.

گرام فری GramFree
صفحه نخست وبسایت گرام فری Gram Free

سایت گرام فری با تعیین وظایفی برای کاربران خود، به آن‌ها ارز Gram پرداخت می‌کند. این وظایف شامل دعوت از دوستان، مشاهده ویدیوهای تبلیغاتی، امضای قراردادهای هوشمند، گردونه شانس و لاتاری است. امکان ارتقاء به سطوح بالاتر نیز با انجام برخی وظایف خاص امکان پذیر می‌باشد.

پروژه گرام فری با بهره‌گیری از نام گرام که ارز دیجیتال شبکه تلگرام می‌باشد در حال سوء استفاده از اطلاعات پایین افراد فعال در این حوزه است. داستان جایی جالب می‌شود که شبکه TON تلگرام به سبب مسائل قانونی با کمیسیون بورس آمریکا رسما لغو شد. بنابراین ارز دیجیتال شبکه TON یعنی گرام وجود نداشته و نخواهد داشت و در هیچ جایی هم معامله نمی‌شود.

چرا گرام فری – GramFree کلاهبرداری است؟

در ادامه مطلب، به بررسی علائم کلاهبرداری این پروژه می‌پردازیم.

1) امکان ثبت نام فقط از طریق Google و Facebook

اولین جایی که با یک مورد عجیب در پروژه گرام فری “GramFree” روبرو می‌شویم، همان اول کار یعنی قسمت ثبت نام است. برای ثبت نام فقط دو گزینه موجود است، ثبت نام از طریق Google و یا Facebook. به عبارتی شما در همان ابتدای کار به اجبار باید اطلاعات یکی از اکانت‌های گوگل و یا فیسبوک خود را تقدیم به این پروژه نمایید.

گرام فری GramFree
صفحه ثبت نام سایت Gram Free

این در حالی است که همانند بسیاری از سایت‌ها، امکان ثبت نام از طریق حساب‌های گوگل، فیسبوک و … می‌توانست یک گزینه اختیاری باشد و در کنار این‌ها، فرم ثبت نام منحصربفرد سایت نیز تعبیه شده باشد. اما چنین قابلیتی در گرام فری وجود ندارد و شما مجبور به دادن اطلاعات یکی از حساب‌های گوگل و یا فیسبوک خود به این سایت هستید و راه دیگری نیست. پروژه گرام فری “GramFree” از طریق فروش همین اطلاعات در آینده می‌تواند درآمد داشته باشد.

2) ثبت دامنه پروژه گرام فری “GramFree” در کشور پاناما

از 100 سال پیش که ثروتمندان دنیا برای فرار مالیاتی دارایی خود را به پاناما می‌بردند، تا چند دهه قبل که پاناما بهشت کارتل‌های مواد مخدر برای پولشویی بود، این کشور همواره مکان مناسبی برای فعالیت‌های کلاهبرداری و پولشویی بوده است. علت این امر، آسان‌گیری قانونی به شرکت‌های تجاری در پاناما می‌باشد. اکنون نیز بسیاری از پروژه‌های مخوف و کلاهبرداری در این کشور مستقر هستند. به طرز جالبی، کشور محل ثبت دامنه سایت گرام فری “GramFree” نیز پاناما است تا ذهن ما را برای بررسی این پروژه کلاهبرداری آماده‌تر کند:

گرام فری GramFree
ثبت دامنه Gram Free در کشور پاناما

3) قیمت دار بودن توکن گرام!

همانطور که در ابتدای نوشته ذکر شد، شبکه TON تلگرام و توکن گرام رسما لغو شده است. تا زمانی که یک ارز یا توکن عرضه نشود، طبیعی است که امکان معامله آن هم وجود ندارد و در هیچ صرافی لیست نیست. مبنای قیمت‌گذاری یک ارز، عرضه و تقاضا می‌باشد. بنابراین وقتی که هنوز هیچ ارزی وجود ندارد، طبیعی است که قیمت آن هم کشف نشده باشد. اما به طرز عجیبی ارز گرام در سایت گرام فری “GramFree” دارای قیمت است و این قیمت کم و زیاد می‌شود. این قیمت کاملا ساختگی می‌باشد، زیرا توکنی که این سایت به اسم گرام به کاربران می‌دهد، در هیچ جایی قابل معامله نمی‌باشد. بنابراین ارزش ذاتی این توکن‌ها صفر است.

gram free
قیمت دار بودن توکن جعلی گرام در وبسایت Gram Free

4) امکان امضای قرارداد هوشمند و دریافت پاداش!

یکی از عجیب‌ترین موارد در سایت گرام فری “GramFree” امضای قرارداد هوشمند در این شبکه و دریافت پاداش است. اگر شما فقط کمی با قراردادهای هوشمند و ساز و کار آن‌ها آشنا باشید متوجه می‌شوید که این چنین امکانی آن هم برای ارزی که شبکه آن هنوز راه‌اندازی نشده است، مضحک است. این ویژگی زمانی مضحک‌تر می‌شود که امکان امضای قرارداد و دریافت پاداش محدود است و شما هر چند ساعت فقط یک بار می‌توانید یک قرارداد را امضا کنید! چنینی سیستمی در هیچ‌جای ذات بلاکچین و قراردادهای هوشمند نمی‌گنجد و به خوبی نشان‌دهنده سوء استفاده این پروژه کلاهبرداری از اطلاعات ناکافی کاربران است.

gram free
صفحه مرتبط با قراردادهای هوشمند در سایت Gram Free

5) واریز (Deposit) برای سرمایه‌گذاری مستقیم در گرام

شاید سود اصلی پروژه اینجا باشد، جایی که کاربر می‌تواند با پرداخت مبلغی، مستقیما توکن جعلی گرام این پروژه را بخرد. به عبارتی پروژه گرام فری “GramFree” پس از دریافت مبلغ از کاربر، صرفا تعداد توکن‌های بی ارزش و جعلی گرام را در پنل کاربری خریدار افزایش می‌دهد.

6) عدم امکان برداشت (Withdraw) برای مبالغ کمتر از 500 دلار

اولین چیزی که از یک وبسایت این‌چنینی انتظار می‌رود، امکان برداشت توکن گرام است. البته بسیاری از سیستم‌هایی که امکان برداشت دارایی را برای کاربران مهیا می‌کنند، مانند صرافی‌های ارز دیجیتال، دارای یک حداقل مقدار برداشتی هستند که البته این مقدار بسیار پایین و حداکثر در حد 2 برابر کارمزد شبکه است. اما در پروژه گرام فری “GramFree” چنین نیست و باید حداقل مقدار تعداد توکنی که کاربر قصد برداشت آن را دارد، برابر با 500 گرام باشد که بسیار عجیب است. از طرفی، جالب‌ترین نکته امکان برداشت و انتقال توکن‌های گرام به آدرس کیف پول بیت کوین است:

گرام فری GramFree
صفحه مربوط به برداشت در سایت GramFree

این مانند آن است که یک نفر بتواند اتریوم خود را به کیف پول بیت کوین واریز کند! برای کسانی که آشنایی مختصری با بلاکچین و ارزهای دیجیتال داشته باشند، این نکته مشخص است که هر ارز دیجیتال دارای یک کیف پول منحصربفرد است و شما نمی‌توانید به عنوان مثال ریپل و یا اتریوم خود را به کیف پول بیت کوین منتقل کنید. در صورتی که این کار را انجام دهید، اتریوم شما در شبکه گم خواهد شد و دیگر به آن دسترسی نخواهید داشت.

7) سطح‌بندی و زیرمجموعه‌گیری در پروژه گرام فری “GramFree”

بسیاری از پروژه‌های کلاه‌برداری و پانزی، از سیستم سطح‌بندی برای کاربران و امکان زیرمجموعه‌گیری استفاده می‌کنند. البته باید به این نکته اشاره شود که زیرمجموعه‌گیری و سطح‌بندی به خودی خود ناسالم نیست، همانطور که صرافی معتبر با‌یننس چنین قابلیت‌هایی را برای جذب مخاطب به محیط خود ارائه می‌دهد. اما وقتی این قابلیت‌ها با موارد مشکوک کلاه‌برداری همراه شوند، داستان کمی متفاوت می‌شود. پروژه گرام فری “GramFree” نیز چنین است. در موارد 3 تا 6 ذکر شده در این نوشته، دلایل کافی برای اثبات کلاه‌برداری بودن این پروژه آورده شد. وقتی سطح بندی و امکان زیرمجموعه‌گیری و درعوض دریافت توکن گرام را در کنار موارد بالا قرار می‌دهیم، به خوبی متوجه می‌شویم که با یک پروژه کلاه‌برداری روبرو هستیم.

جمع‌بندی پروژه کلاهبرداری گرام فری “GramFree”

در این نوشته سعی شد تا ابعاد مختلف پروژه کلاهبرداری گرام فری “GramFree” ذکر شود. آن چیزی که مبرهن است، سوء استفاده این پروژه از اطلاعات ناکافی افراد در زمینه ارزهای دیجیتال، پروژه TON تلگرام و ارز دیجیتال گرام است. لازم است که مخاطبان گرامی اکسچینو مگ بدانند که پروژه شبکه بلاکچین تلگرام و ارز دیجیتال گرام به سبب مسائل قانونی مختلف رسما لغو شد و هیچ ارز دیجیتالی به نام گرام از سوی تلگرام عرضه نشد. پیش‌فروش این ارز دیجیتال در سال گذشته صورت پذیرفت و اکنون این ارز هنوز وجود دیجیتالی ندارد و در نتیجه در هیچ جایی معامله نمی‌شود و قیمت ندارد. همواره پروژه‌های مختلف مانند گرام فری “GramFree” سعی در سوء استفاده و کلاهبرداری از اطلاعات ناکافی مردم در زمینه تکنولوژی‌های نوظهور را دارند.

بهتر است که علاقه‌مندان پیش از هرگونه سرمایه‌گذاری یا تخصیص وقت و تلاش برای پروژه‌های کلاهبرداری اینچنینی، آگاهی لازم در زمینه ارزهای دیجیتال و بلاکچین را کسب نمایند. در صورتی که تمایل به آشنایی بیشتر با ارزهای دیجیتال را دارید، می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده نمایید:

مفاهیم اولیه در مورد بیت کوین

مفاهیم اولیه در مورد اتریوم

دانشنامه کیف پول ارزهای دیجیتال

دانشنامه سرمایه‌گذاری اکسچینو مگ

آموزش تحلیل تکنیکال در بازار ارزهای دیجیتال

کانال رایگان سیگنال‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال اکسچینو مگ

کانال خبری ارزهای دیجیتال اکسچینو مگ

گروه نقد و بررسی ارزهای دیجیتال اکسچینو مگ


برچسب ها: توکن گرام

ثبت نظر
نظرات کاربران (85 نظر)
امین

مورد بعدی هم اینکه کلا امروز پروژه ساخت گرام منتفی شد و دیگه همچین ارزی تولید نمیشه کلا .

0 پاسخ دهید
00:03:38 1399/02/24
Sasan

سلام وقت بخیر ببخشید ی سوال داشتم و اینکه اگ قبلا وارد این سایت از طریق جیمیل شدیم و هیچ توکنی رو خریداری نکردیم و الان با اخباری ک شما دادید قصد خروج از این سایت رو دارم باید چیکار کنم ؟؟؟؟

0 پاسخ دهید
10:17:59 1399/02/24
مجتبی انصاری

سلام. تنها سو استفاده‌ای که در این حالت ممکن هست انجام بشه در مورد اطلاعات اولیه هست. بخش اصلیش کلاهبرداری مالی و زمانی است که خداروشکر شما متوجه شدید و دیگه نیازی نیست اونجا فعالیت کنید.

0 پاسخ دهید
10:17:59 1399/02/24
Denasa

سلام گرام فری چند level دارد چرا امروز برای من فعالیت مشکوک زد باید چکار کنم

0 پاسخ دهید
16:18:50 1399/02/24
مجتبی انصاری

دوست عزیز در این نوشته به طور کامل توضیح داده شد که پروژه گرام فری اسکم و کلاهبرداری هست

0 پاسخ دهید
16:18:50 1399/02/24
Rebwar Rebwar

اصلا هم کلاه برداری نیست جیمل من به چه دردشون میخوره بیا من جمیل خودمو ده هزار تومن بتو میفروشم ببینم میخوایش 😂 باب بزارید ملت کارشونو بکنن شاید به روزی کاربرای همین گرام وعضیتشون توپ شد هر کی هم چشم نداره ببینه بزاره از ایران بره 😂

0 پاسخ دهید
16:18:50 1399/02/24
mohsen

سلام من امروز با اکانت جیمیلی که جدید درست کردم وارد گرام فری شدم بعد smartContracts و Rolls و ویدئوهاشو زدم و 12 گرام بهم داد الان با این نوشته شما مواجه شدم الان میخوام خروج بزنم از سایتش مشکلی نیست که اون توکن ها رو انجام دادم

0 پاسخ دهید
07:08:59 1399/02/30
مجتبی انصاری

خیر

0 پاسخ دهید
07:08:59 1399/02/30
امیر

سلام خسته نباشید من امروز تو این سایت gramfree با جیمیلم ثبت نام کردم بعد همینکه مطالب شما رو خوندم فورا log out کردم فقط الان نگرانی من اینجاست آیا امکان داره اطلاعات جیمیل من توسط سایت برداشته بشه حتی بعد اینکه log out کردم؟

0 پاسخ دهید
14:25:22 1399/02/30
rahmat

فردی به نام مجید انصاری اعلام میکنید که این سایت گرافم فری جعلی میباشد بدون کوچکترین اطلاعات اولا که من خودم یکبار برداشت کرده ام بعدش در این سایت معتبر اسکم جهانی بهتون نشون میده در مورد اعتبار این سایت گرام فری این سایت گرام نمیده ولی بیت کوین ودلار میده مقابلش https://www.scamadviser.com/check-website/gramfree.mobi/free شما در این سایت وکاربرانی که به زبان انگلیسی پیام داده اند در سرتاسر دنیا واین گرام فری را تایید کرده اند میتوانید مشاهده کنید.

0 پاسخ دهید
15:59:55 1399/03/13
محسن ه

سلام من ۵۰۰ تا زدم الان در انتظاره و از طریق ویف پول بیت کویین هم برداشت کردم بنظرتون واریزی اصلا هست؟

0 پاسخ دهید
15:59:55 1399/03/13
پری زاهدی

سلام لطفا اگر پول براتون واریز شده خبر دهید تا ماهم براش وقت بزاریم

0 پاسخ دهید
15:59:55 1399/03/13
حسینی

سلام واقعا خودت پول برداشت کردی ؟ من خودم‌ بالانس قابل برداشتم نزدیک ۵۰۰ شده و هیچ تقلبی نکردم‌ واقعا میتونم پول برداشت کنم ؟ راستی خودت چندروز طول کشید تا برداشت کردی؟

0 پاسخ دهید
15:59:55 1399/03/13
Gomnam

سلام شما برداشت کردی چجوریه میشه توضیح بدی باید چی داشته باشم؟؟؟

0 پاسخ دهید
15:59:55 1399/03/13
ارمیا

سلام، این سایت معتبر نیس من و پدرم هر دو ۵۱۴ گرام جمع کردیم withdrew کردیم ولی pending شد! در نتیجه این پروژه جعلی و یا متوقف شده هست. حالا شما چجوری برداشت کردید آیا حرف شما واقعیت داره یا نه خدا میدونه.

0 پاسخ دهید
15:59:55 1399/03/13
rahmat

یه چیزی یادم رفت بهتون بگم اونایی که ازشون گرام فری درخواست پول میکند به خاطر این هست که قسمت پلن سرمایه گذاری را فعال میکنن واین مقصر خودت کاربر است که تشخص نداده. وگرنه هیچ مشکلی درپرداخت ندارد گرام فری .

0 پاسخ دهید
16:20:16 1399/03/13
نوید

اقای رحمت سلام سوالی داشتم من نزدیک به 500 گرام هستم و سوالم اینه که شما گفتید بعضی کاربر ها پلن سرمایه گذاری را فعال می کنند و وقتی میخواهند برداشت کنند گرام فری میگوید واریز کنید منظورتون از پلن سرمایه گذاری کجا هست که غیرفعالش کنم ؟ همون smart contract ها منظورتونه ؟

0 پاسخ دهید
16:20:16 1399/03/13
اااا

آقا رحمت این پلنی کن میگین چطور باید غیر فعال بشه اگه جواب بدین ممنون میشم

0 پاسخ دهید
16:20:16 1399/03/13
شانا

پنل سرمایه گذاری توی کدوم قسمت هست؟ چه طور مشخص می شه من ندیدم.

0 پاسخ دهید
16:20:16 1399/03/13
Mhd

سلام اقا رحمت لطف کنید بگید چطور میشه این قرار داد سرمایه گذاری رو غیر فعالش کرد منم گزینه قبول قرار داد رو اتفاقی زدم بنده تازه وارد سایت شدم و این ایمیل من هستش [email protected]

0 پاسخ دهید
16:20:16 1399/03/13
AliReza

جان هر کی برات محترمه انقد دفاع نکن از این سایت سایت گرام فری اسکم کلاهبردار هست شما اگر راست میگی سند بذار در رابطه با برداشت منم یی مبلغ اصلا هدیه بهت میدم لا اقل توی ایران هیچکس برداشت نکرده

0 پاسخ دهید
16:20:16 1399/03/13
پیمان

همین دیدگاههای کارشناسانه در مورد بیت کوین و کلا ارزهای دیجیتال دیگر هم در زمان شروعشون بود و مخترعین بیت کوین وشبکه آن در بدو شروع تا چندین سال پیگرد قانونی از طرف دولت امریکا داشتن و زندانی هم شدن ولی امروز جهانی شده و در مراودات و معاملات بین المللی جایگاهی ویژه با قابلیت خاص داراست بطور مثال دولت خود ما مدعی فروش نفت با ارز دیجیتال شد و در تریبون آزاد صراحتا اعلام میکنه و جالب اینجاست که در سال گذشته تصویب سد که هر کسی میتونه درخواست نصب ماینر استخراجش بکنه طبق ضوابط در همون ابتدا بیت کوین ارزشی کمتر از یک دلار داشت و روز بروز ارزشش افزایش یافت تا به امروز که هر بیت کوین نزدیک به ۱۰۰۰۰ دلار ارزش داره و جوابگوی نیازهای این زمان در برخی معاملات تجاریه از جمله در مورد فروش نفت خودمون آنچه مسلم است اینه که جلوی تکنولوژی و نیازهای پیشرفت راحت تر وسهل ترشو نمیشه گرفت و این موجیست که در حال گسترش و فرا گیریست حال این مثبت اندیشی و منفی اندیشی افراد که این موج را چگونه ارزیابی میکنن و چگونه با اون برخورد میکنن در ضمن اطلاعات کاربری و دستیابی به اطلاعاتی که شما عنوان کردید بسیار راحت تر بدون نیاز به سرمایه گذاری بر روی چنین پروژه هایی در معرض برداشت،سوئ استفاده و یا دزدی خواستگارانش هست گرام واحدیست که قابلیت تبدیل به بیت کوین رادارد و بعد از تبدیل قابلیت ذخیره در wallet,بلاک چین را پیدا میکند اما شما جوری مطرح کردید که قرار است گرام در داخل والت قرار بگیرد البته گزینه واریز به کارتهای اعتباری راهم داراست که ما از آن محرومیم موفق باشید

0 پاسخ دهید
00:57:38 1399/03/14
پری زاهدی

سلام شما تا به‌حال برداشت داشتید. و اینکه طبق گفته های این سایت جلو انتشار رسمی گرام گرفته شده پس چطور داخل فری گرام، مبلغ دو دلار قیمت گذاشته میشه و بهت پول میده.

0 پاسخ دهید
00:57:38 1399/03/14
mosider

گرام فری اسکم نیست دوست من در المان برداشت کرده

0 پاسخ دهید
14:37:41 1399/03/14
حسینی

سلام جدی برداشت کرده ؟ من خودم available balance ام نزدیک ۵۰۰ شده ولی میترسم دروغ باشه ولی هیچ تقلبی نکردمهمه میگن‌پول به حساب نمیاد

0 پاسخ دهید
14:37:41 1399/03/14
rahmat

Lottery (بخت آزمایی) Buy tickets (خرید بلیط) این قست از گرام فری به هیچ وجه فعال نکنید و وارد نشید

0 پاسخ دهید
07:32:00 1399/03/15
Farzan

كدوم قسمت هست كه اگه احيانا فعاله غير فعال كنيم واينكه موقع برداشت فيلتر شكن روشن باشه يا خاموش؟چند روزه مياد به حساب؟

0 پاسخ دهید
07:32:00 1399/03/15
محمد

سلام. .من امروز هرکاری میکنم نمی توانم وارد گرام فری شوم ..همش خطای 522 میزنه چکار کنم .لطفا راهنمای کنید

0 پاسخ دهید
07:32:00 1399/03/15
rahmat

گرام فری support (پشتیبانی) هم داره ومیتونید به زبان انگلیسی به مسعولین سایت پیام بدید واز انها سوال کنید وانها جواب میدند هرسوالی که داشتید فقط جواب سوال یه خورده امکان داره طول بکشه مثلا نهایتا چند روز

0 پاسخ دهید
07:55:19 1399/03/15
محمد

تقلب یعنی چی؟من برای چند نفر چند تا اکانت ساختم، ولی با شماره و اسم های متفاوت،آیا این تقلب محسوب میشه؟

0 پاسخ دهید
07:55:19 1399/03/15
rahmat

اگه با چند جمیل یا ایمیل وارد یه حساب بشی دیگه کارت تمومه وچیزی بهت نمیگه تازمانی که میخوای برداشت بزنی اونوقت ارور میده که شما مشکوک به ساخت چندین اکانت شده اید.

0 پاسخ دهید
07:55:19 1399/03/15
Rebwar Rebwar

صد درصد بیش از یک اکانت تقلب محسوب میشه بعدشم وقتی که میخوای برداشت بزنی از رو ایپی گوشیت میفهمن

0 پاسخ دهید
07:55:19 1399/03/15
rahmat

با هر سیستمی فقط یه اکانت میتونید بسازید. حالا اگه باچندتا سیستم چندتا جیمیل مختلف بسازید این مشکلی نداره وتقلب محسوب نمیشه

0 پاسخ دهید
07:55:19 1399/03/15
Milad mansuri

بنده بعداز گذاشتن وقت گران بهایم که خیلی دردناک است به ۶۰۰ گرم رساندم و حال همینکه میخواهم ۵۰۰ گرام ویت دراو کنم میگه پول کافی ندارید امیدوارم گپای مره درک کرده و قربانی کلا برداری و فریت آن سایت لعنتی نباشین!

0 پاسخ دهید
18:34:32 1399/03/17
rahmat

عزیز تقلب چند اکانته کردی شک نکن

0 پاسخ دهید
18:34:32 1399/03/17
arvin ghavami

عزیزم از دوتا بالانس داری باید وایسی اونهایی که دعوت کردی به لول 2 برسند تا بتونی پولشونو از حالت پندینگ به کیف پول اصلیت بیاری! به بالانس نگاه نکن برو تو قسمت withdrawl اونجا نوشته دوتا کیفت چقدر داره.

0 پاسخ دهید
18:34:32 1399/03/17
hadi s

سلام میلاد منم شیشصد تا دارم ولی دویست تاش این پندینگه یعنی قابل یرداشت نیست شما برو تو بخش ویتدراو و ببین چند تاش اوابل هستش.

0 پاسخ دهید
18:34:32 1399/03/17
بدون نام

سلام من از کند حساب استفاده کردم و برداشت کردم چرا شعر و ور میگید هان؟ 😂😂🤔🤔

0 پاسخ دهید
15:54:26 1399/03/30
Sina rahmani

سلام من ۵۰۰ گرام تکمیل کردم زدم برداشت کنم الان ۴ روز شده نوشته انتظار میدونید باید چند روز انتظار کشید ؟

0 پاسخ دهید
10:36:48 1399/04/11
arvin ghavami

از چه راهی withdraw کردی؟

0 پاسخ دهید
10:36:48 1399/04/11
محمد

سلام اگر تونستید برداشت کنید خبر بدید ما هم از تجربتون استفاده کنیم.ممنون

0 پاسخ دهید
10:36:48 1399/04/11
فرینا

براداشت کردین عایا

0 پاسخ دهید
10:36:48 1399/04/11
علی

بله من برداشت کردم حدود 1060 دلار بصورت اتریوم

0 پاسخ دهید
10:36:48 1399/04/11
خح

تا وقتی که شن گل کند😄🤣

0 پاسخ دهید
10:36:48 1399/04/11
sarwari

سلام خوبی علی من از کاربر های گرم فری هستم و از یک گوشی با دوتا ایمیل وارد سایت گرم فری میشوم خواهشآ میشود برادرمن توضیح کامل استفاده و بر داشت پول را بدهید خواهشآ نمیخواهم تا دیر نشده پشیمان بشم.

0 پاسخ دهید
10:36:48 1399/04/11
حسام

سلام.یسوال داشتم از اقا رحمت.اگر اکانت های فیکی که ساختیم رو ادامه ندیم و حالت پندینگ باقی بمونه و گرامشو نگیریم باز هم موقع برداشت جلومون رو میگیره؟

0 پاسخ دهید
07:19:00 1399/04/12
فرهان

مهم اینه که شما با سیم‌کارت اصلیی کع سایت گرامت روشه چند تا ساختی

0 پاسخ دهید
07:19:00 1399/04/12
ثروتمند آینده

سلام گرام رو نمیدونم ولی این بات تلگرام بیت کوین میده دوستم گرفت منم شروع کردم فقط شروع میزنید بعد هم با دیدن وبسایت ها بهتون پول میده ****

0 پاسخ دهید
15:51:29 1399/04/13
گلی

سلام من 800تا گرام دارم ولی نمیدونم چجوری باید برداشت کنم میشه راهنمایی کنید لطفا اون کسی ک به هم سایتو معرفی کرد بهم گفت بعد اینکه گراماتو جمع کردی بهت میگم چجوری براداشت کنی الان هر چی پیام میدم جواب نمیده میشه راهنمایی کنید لطفا

0 پاسخ دهید
15:51:29 1399/04/13
فرهان

گروه لینکش بالا هست بیا تا راحنماییت کنم

0 پاسخ دهید
15:51:29 1399/04/13
فرینا

چجوری بریم سایتش

0 پاسخ دهید
15:51:29 1399/04/13
Nima.p

به نظرم به جای این جر و بحثا یه گروه تلگرام بزنید و اونجا اگه کسی برداشت داشته رو نمایش بده تا همه مطمیئن بشن دیه والا من از خدامه که این کار حقیقت داشته باشه

0 پاسخ دهید
13:35:40 1399/04/26
Mohammad

سلام من امروز زدم برداشت .زده در انتظار این چه مدت طول میکشه؟؟

0 پاسخ دهید
14:19:54 1399/04/29
محمد

سلام اگر تونستید برداشت کنید خبر بدید ما هم از تجربتون استفاده کنیم.ممنون

0 پاسخ دهید
14:19:54 1399/04/29
بدون نام

بابا من ی دانش اموزم جیمیل من به چه درد اونا میخوره تازشم ما که اطلاعاتی مثل شماره ملی و ادرس و... رو که به اونا ندادیم تنها چیزی که دارن فقط ادرس جیمیل ما هست که اگه قرار بود فقط از این طریق کلاهبرداری کنن که میتونستن بدون پرداخت پول و از این جور چیزا هم کلاه برداری کنن من باز نمیدونم دقیقا شاید حق با شما باشه اما همانطور که در ویدیو های خود سایت هم نشون میده افراد جهان هم فعالیت دارن و برداشت میکنن .اگر واقعا دلیلی برا کلاهبرداری هست بگین که ما ایندمونو تباه نکنیم ممنون میشم

0 پاسخ دهید
13:23:17 1399/05/08
AliReza

نه پرداخت نمیکنه منم پرداخت نمیکنه

0 پاسخ دهید
13:23:17 1399/05/08
محسن ه

سلام من از طریق کیف پول بیت کویین ۵۰۰ گرامم ک تکمیل شد زدم واسه برداشت هنوز در انتظاره بنظرتون واریزی اصلا هست؟

0 پاسخ دهید
17:12:14 1399/06/04
محمد

سلام. .من امروز نمیتوانم وارد گرام فری بشم .خطا میزنه میاد خطای 522چکار کنم راهنمایی کنید

0 پاسخ دهید
20:31:56 1399/07/17
محرم میرزایی

آقای دانش آموز بی نام واقعا حرف شما منطقی میباشد در پاسخ ادعای آقایی که این مطلب را نوشته قبل از دوفرقه پیام در همین فیلدقرار داده ام علیرغم ارسال دقیق پیامها و دریافت پیامها توسط ایشان هیچکدام را برای مطالعه مردم قرار نداده اند

0 پاسخ دهید
05:32:57 1399/07/30
بنده خدا

سلام کسی میدونه چطور میشه از گرام لغو اشتراک کرد

0 پاسخ دهید
11:47:58 1399/07/30
محرم میرزایی یاهمان بنده

من همان بنده خدایی هستم که قبل از پیام زیر دو فقره بحث مفصلی درمورد گرام فری در این فیلد قرار داده بودم چرا پیامهای منتقدانه را قرار نداده اید اما همین که پیامی درجهت وباب میل شما نوشتم آنرا قرار داده اید اگر این پیامای هم سانسور بکنید ازطریق تمام سایتهای موجود افشاگری خواهم نمود و شما را به چالش خواهم کشاند

0 پاسخ دهید
14:35:44 1399/08/01
حلیه آقامیری

سلام. دلیل قرار داده نشدن پیام شما تهمت و افترایی هست که بدون دلیل و مدرک به افراد دیگه و نویسنده مطلب میزنید. نظرتون رو محترمانه و بدون افترا زدن قرار بدید حتما تائید میشه.

0 پاسخ دهید
14:35:44 1399/08/01
محرم میرزایی

چه تهمتی برای شما بسته شده اگر واقعا از نظر شما مطالب من تهمت است آن را قراردهد وبا دلایل اثبات کنید قضاوت را برعهده کاربرانی بگذارید چرا پنهان کاری میکنید

0 پاسخ دهید
15:35:10 1399/08/01
حلیه آقامیری

شما تو یکی از کامنت هایی که تائید نشده فرمودین آقای انصاری "با استفاده از کلیک های شما به درآمد میرسه". برای این حرفتون ادله و شواهد کافی ارائه کنین تا نظرتون تائید بشه. با سپاس

0 پاسخ دهید
15:35:10 1399/08/01
محرم میرزایی

مدرک و دلیل بنده همینکه شما بدون دلیل ومدرک با تخریب دیگران برای سایت خود کاربر جذب کرده وباتبلیغاتی که در سایت قرار میدهید درآمدزایی نیست؟شما اگر درگرفتند صادق هستید پیامهای قبلی مرا ق راردهید تا دیگران دراین مو زد قضاوت کنند

0 پاسخ دهید
16:04:04 1399/08/01
حلیه آقامیری

دلیل و مدرک کاملا در متن مقاله آورده شده، سوال بنده هم چیز دیگه ای بود که شما بسته به سلیقه خودتون جواب دادین. سایت ما فیسبوک و یوتیوب نیست که با کلیک روی مقالات برای نویسنده درآمدزایی ایجاد بشه.

0 پاسخ دهید
16:04:04 1399/08/01
محرم میرزایی

مدرک و دلیل بنده همینکه شما بدون دلیل ومدرک با تخریب دیگران برای سایت خود کاربر جذب کرده وباتبلیغاتی که در سایت قرار میدهید درآمدزایی نیست؟شما اگر درگفتارخودصادق هستید پیامهای قبلی مرا قراردهید تا دیگران دراین مو رد قضاوت کنند

0 پاسخ دهید
17:15:13 1399/08/01
محرم میرزایی

من هم برای هریک از آنها جواب مناسبی نوشته ام آنها را برای دید عموم قرار دهید

0 پاسخ دهید
18:01:38 1399/08/01
امید

از این سایت چندبار میتونیم پول برداشت کنیم؟ فقط یکبار میشه 500گرام برداریم یا نه چندین بار میشه؟ آیا باید کاری انام بدیم و بر چه اساسی بهمون سود میده؟

0 پاسخ دهید
12:46:23 1399/08/20
ابی

سلام ،اقا خواهشن یکی راهنمایی کنه ،برا استخراج گرام به وسیله دیدن تبلیغات چطوریه ،؟کدوم منو راباید بزنیم که به غیراز رول زدن و مجوعه گیری زودتر به ۵۰۰تا برسیم ،ممنون اگرپاسخ بدین،

0 پاسخ دهید
04:59:23 1399/09/07
رضا زینی تبریزی

سلام دوستان..گرام فری واقیه برداشت هم کردن ولی نحویه برداشتو باید بلد باشی من اموزش برداشتو دارم.وچند ارز دیگه کار میکنم.هر کی خواست بااین شماره تو واتساپ پیام بده. **** تبریزی.

0 پاسخ دهید
08:51:53 1399/09/13
مولتی میلیارد آینده

داداش چطوری برداشت کردی؟ اگه واقعان برداشت کردی لینک و گروهی تشکل بده و توضیح بده یا آدرس جیمیل ات بده پیام بدیم. و اینکه داخل ایران میشه برداشت کرد؟ یا افرادی که خارج از ایران هستن برداشت کردن؟ من دارم این کار انجام میدم . هیچ تقلبی هم انجام ندادم. فقط با یه آی پی رفتم و یه آدرس جیمیل. آیا واقعان میشه برداشت کرد؟..

0 پاسخ دهید
08:51:53 1399/09/13
مهدی حسن پور

چطور باید برداشت کنیم [email protected] لطفا به ما همیاد بدیم

0 پاسخ دهید
08:51:53 1399/09/13
رضا زینی تبریزی

سلام

0 پاسخ دهید
08:55:15 1399/09/13
Denasa

سلام من برداشت زدم به کیف پول هیچ جوابی نیمد مثل در انتظار یکدفعه برداشت شد ولی نرفت کیف پولم

0 پاسخ دهید
08:55:15 1399/09/13
Fatemeh

سلام چطوری از این سایت خارج بشم ؟ یعنی حسابم رو حذف کنم

0 پاسخ دهید
19:41:35 1399/10/19
Fatemeh

سلام چطوری از این سایت خارج بشم یعنی کلا حسابم رو در این سایت حذف کنم؟؟؟

0 پاسخ دهید
19:42:55 1399/10/19
رامین

من الان دو ماهه برداشت زدم ولی پول نیامد دلیل را کسی میدونه

0 پاسخ دهید
01:30:30 1399/11/12
Panah khan

من یک بار در گرام فری ویدیو آپلود کردم. حالا هر قدر کوشش میکنم دیگر آپلود نمیشود.

0 پاسخ دهید
18:24:18 1399/11/29
امیر

سلام این سایت کلا کلاه برداری هست وقت باارزشتون روصرفش تکنید من ۶۰۰گرام تو حسابم دارم پانصدتا برداشت زدم سه ماه رفته تو باقالیا درضمن هیچ کلکی هم نزدم نه حساب سازی کردم نه رفرال الکی کاملا صادقانه وقتم رو تو پنج ماه به فنا دادم این بی پدر مادرا هنوز هم تبلیغ میکنن که فیلمهای برداشت ما روببین

0 پاسخ دهید
03:29:22 1400/02/13
پرویز n

سلام . خلاصه من که نفهمیدم . ایا تا الان کسی پولی برداشت کرده یا نه ؟ البته توی ایران . اگه کسی برداشت کرده محض رضای خدا به من توی جیمیلم پیام بده [email protected] فیض شما باخدا و پسرش عیسی مسیح خدا به زندگیتون برکت بده . امین 🙏🏿❤🌹

0 پاسخ دهید
04:48:04 1400/04/29
حسین حسینی

سلام من آدرس کیف پول نوشتم بیت کوین ندانستم حواسم نبود وبرداشتو زدم الان چکار کنم چون آدرس کیف ننوشتم کسی هست راهنمایی بکنه ممنون

0 پاسخ دهید
20:59:22 1400/07/09
حسین حسینی

سلام من چند روزه راهنمایی خواستم که آدرس کیف پول اشتباه نوشتم چکار کنم

0 پاسخ دهید
21:00:49 1400/07/09
مهدی

سلام گرام فری دیگه پول نمیده ایران.خودتو خسته نکن

0 پاسخ دهید
21:00:49 1400/07/09
موسیو

ادرس کیف پول رو درستم وارد کنی نمیریزه وای ب حال الان تو🤣

0 پاسخ دهید
21:00:49 1400/07/09