جستجوی صرافی های ارز دیجیتال در برنامه چینی ویچت مسدود شد


دولت چین از هر روشی برای سرکوب حوزه ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند. این بار برنامه چینی ویچت (WeChat) جستجوی صرافی ارز دیجیتال را مسدود کرد.

به گفته کالین وو (Colin WU)، شبکه اجتماعی چینی ویچت (WeChat) با بیش از یک میلیارد کاربر، جستجوی کلمات بایننس (Binance)، صرافی هیوبی (Huobi)، و سایر نام‌های صرافی رمز ارزی را مسدود کرده است. پس از آنکه کشور چین در ماه سپتامبر (شهریور ماه) اعلام کرد که صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی نمی‌توانند به ساکنان این کشور خدماتی را ارائه دهند، پلتفرم‌های معاملاتی ارز دیجیتال نیز به سرعت کاربران چینی را از ترید در صرافی‌های خود منع کردند.

پیش از این، صرافی رمز ارزی هیوبی اعلام کرد که فعالیت کلیه کاربران چینی خود را تا پایان سال جاری میلادی خاتمه می‌دهد. شایان ذکر است که اخیراً لئون لی (Leon Li)، بنیانگذار صرافی ارز دیجیتال Huobi، در یک گروه ویچت اظهار داشت که این صرافی پیرو سرکوب‌های سرسام‌آور کشور چین، برای همیشه این کشور را ترک می‌کند. همچنین صبح امروز صرافی بایننس از اتمام خدمت رسانی به کاربران چینی خود خبر داد.

لازم به ذکر است که صرافی رمز ارزی هیوبی در اواخر ماه جولای (تیر ماه)، شعبه پکن خود را که در سال 2013 تأسیس شده بود، منحل کرد. در همان ماه، سایت صرافی بایننس نیز توسط “فایروال” چین مسدود شد. در ماه ژوئن (اردیبهشت ماه) نیز، Baidu و دیگر موتورهای جستجوگر محبوب چینی جستجوهای مربوط به صرافی‌های رمز ارزی را ممنوع کردند.

اواخر ماه سپتامبر (مهر ماه) نیز، فایروال داخلی چین دو سایت محبوب رمز ارزی به نام‌های کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) و کوین گکو (CoinGecko) را مسدود کرد.

منبع: U.Today


برچسب ها: چین

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)