ویتالیک بوترین: عاشق دوج کوین هستم و آن را هولد می‌کنم


ویتالیک بوترین خالق اتریوم گفت به دوج کوین علاقه دارد. بنیاد اتریوم حاضر است برای بهبود مقیاس پذیری با تیم توسعه این رمز ارز همکاری کند.

شاید تصور کنید ویتالیک بوترین، موسس پلتفرم نوآورانه و بی‌نظیر اتریوم، دوج کوین را یک شت کوین به تمام معنا تصور و به بقیه توصیه می‌کند تا از سرمایه گذاری در آن خودداری کنند! اما نه، او با وجود هم‌نظر نبودن با ایلان ماسک از بسیاری جهات، با DogeCoin مخالف نیست؛ وی نه تنها یک هولدر دوج کوین است، بلکه به همکاری برای بهبود مشکلات این پروژه رمز ارزی تمایل نشان می‌دهد.

نظر ویتالیک بوترین درباره دوج کوین

ویتالیک بوترین در پادکست Lex Fridman در مورد دوج کوین گفت بخاطر علاقه‌اش به این رمز ارز، مقداری از آن را هولد می‌کند. وی ادامه داد که اساسا از دوج کوین هراسی ندارد و 25 هزار دلار دوج کوین در سال 2016، وقتی کسی خیلی در مورد این ارز دیجیتال نشنیده بود، خریداری کرد. به عقیده وی، این کار از جمله بهترین تصمیم‌های عمرش بوده است. ویتالیک بوترین بعد از ابراز علاقه به دوج کوین گفت اتریوم، هر سال پذیرای این ارز دیجیتال در کنفرانس سالانه‌ خود به نام Devcon‌ است.

موسس بنیاد اتریوم عقیده دارد مقیاس پذیری دوج کوین تبدیل به یک چالش شده، زیرا بدون این که هیچ کار دیگری انجام بدهد، فقط روی افزایش پارامترها متمرکز است و این امر، اعتبارسنجی این بلاک چین را برای کاربران سخت می‌کند. او معتقد است که این شبکه دارد به سمت تمرکزگرایی پیش مي‌رود و این مساله آن را در مقابل هر حمله‌ای ضعیف می‌کند. ویتالیک بوترین به عنوان یک راه حل برای مشکل مقیاس پذیری دوج کوین گفت:

داشتن یک بریج امن از شبکه دوج کوین به اتریوم هیجان‌انگیز است.

برقراری ارتباط بین بلاک چین اتریوم و دوج کوین

بوترین گفت خیلی هیجان انگیز می‌شود اگر دوج کوین بخواهد به اتریوم پل بزند؛ یک بریج میان بلاک چین‌های اتریوم و دوج کوین شکل بگیرد و مردم از این طریق بتوانند با سرعت هزاران مرتبه در ثانیه، دوج کوین را در لوپرینگ (Loopring) ترید کنند. اگر آن‌ها بخواهند، می‌توانند فقط با تکنولوژی زی‌کی رول‌آپ (zkRollup)، در هر ثانیه هزاران تراکنش در بلاک چین خود داشته باشند که این دستاورد خیلی خوبی است. هنگامی که اتریوم به مقیاس پذیری مدنظر خود دست یابد، این امکان فراهم می‌شود تا دوج کوین با هزینه تراکنش بسیار کم و سرعت خیلی بالا خرید و فروش شود.

هر چند چنین فناوری برای ایجاد تعامل بین زنجیره‌ای هنوز در مراحل ابتدایی است، این کارآفرین حوزه کریپتوکارنسی خاطر نشان کرده که اگر راهی برای ادغام استخراج دوج کوین با ساز و کار اثبات سهام (PoS) اتریوم وجود داشته باشد، آن هم می‌تواند یک گزینه جالب باشد.

این خبر از آن جایی اهمیت دارد که بوترین در ماه می (اردیبهشت – خرداد) طی یک پست اذعان کرد نوع نگاه مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک، به دوج کوین ممکن است با مشکلات فنی همراه شود چرا که عوامل مهم و خیلی ظریفی وجود دارد که مقیاس پذیری این بلاک چین را با مشکل مواجه کرده‌اند. او در انتقاد از الگوریتم شاردینگ برای مقیاس پذیری دوج کوین گفت درست است که در بلاک چین‌های شارد شده هیچ نودی به تنهایی موظف به پردازش همه تراکنش‌ها نیست و آن‌ها می‌توانند مقیاس پذیرتر باشند، اما حتی در آن صورت هم موانعی در (افزایش) ظرفیت وجود دارد.

بیشتر بخوانید: بوترین: ادعای ایلان ماسک برای بهبود مقیاس پذیری دوج کوین از پایه مشکل دارد

منابع:ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)