رشد چشم‌گیر قیمت توکن‌های یونی سواپ (UNI) و کامپاند (COMP)؛ دیفای همچنان می‌تازد!


در ادامه رشد برخی از آلت کوین‌ها و توکن‌های حوزه دیفای، این بار رمز ارزهای پلتفرم‌های یونی سواپ (UNI) و کامپاند (COMP) رکورد قیمتی جدیدی را ثبت کردند.

روز گذشته، همزمان با داغ شدن دوباره معاملات ارزهای دیفای (DeFi)، توکن‌های پروتکل‌های صرافی غیر متمرکز یونی سواپ و پلتفرم وام‌دهی کامپاند فایننس یعنی رمز ارزهای UNI و COMP، رکورد قیمتی جدیدی را ثبت کردند. بر این اساس، قیمت هر واحد ارز دیجیتال UNI به 19.93 دلار و رمز ارز COMP به 340 دلار رسید.

چارت قیمت COMP
چارت قیمت توکن COMP

موج دوم رشد ارزهای حوزه امور مالی غیر متمرکز طی یک ماه گذشته آغاز شده و داده‌های وبسایت دیفای‌پالس (DeFiPulse) نشان می‌دهد که ارزش کل قفل شده در پروتکل‌های این حوزه از 16.43 میلیارد دلار در 13 دی ماه، امروز به 27.71 میلیارد دلار رسیده است.

ارزش قفل شده در دیفای

رشد قیمت توکن‌های یونی سواپ و کامپاند فایننس را می‌توان مرتبط با چند دلیل دانست. صرافی غیر متمرکز Uniswap قرار است به زودی از نسخه سوم خود رونمایی کند و در سمت دیگر، کامپاند فایننس ماژول جدید حاکمیت خود را منتشر و رابط رای‌دهی خود را بروزرسانی کرده است. طی این بروزرسانی، دیگر کاربران ملزم به ارسال یک تراکنش در شبکه برای شرکت در رای‌گیری‌ها نیستند، بلکه رای دادن از طریق امضا مهیا خواهد بود.

افزایش توجهات به دیفای پس از اقدام عجیب رابین‌هود

این هفته، اقدام پلتفرم رابین‌هود (Robinhood) مبنی بر توقف معاملات بازار سهام گیم‌استاپ (GameStop) و شرکت AMC باعث شد تا بار دیگر، دیفای و پلتفرم‌های غیر متمرکز این حوزه مانند یونی سواپ و کامپاند فایننس به عنوان یک گزینه احتمالی برای حوزه مالی متمرکز فعلی در نظر گرفته شوند.

رابرت لشنر (Robert Leshner)، بنیان‌گذار کامپاند، با انتشار توئیتی خاطرنشان کرد که تحولات اخیر نشان می‌دهد “پاسخ بلند مدت”، بازارهایی خواهند بود که بر پایه بلاک چین فعالیت کنند:

توافق فوری [در صورت استفاده از قراردادهای هوشمند] اکثر پیچیدگی‌ها، هزینه‌ها و سرمایه‌های مورد نیاز را حذف خواهد کرد. در این صورت، رابین‌هود نیازی به تعهدات اعتباری و یا رویارویی با مشتریان خود نخواهد داشت.

علت رشد قیمت توکن‌های یونی سواپ و کامپاند فایننس چیست؟

همانطور که گفته شد، رشد قیمت توکن COMP را می‌توان مرتبط با انتشار پروتکل حاکمیت جدید و بروزرسانی سیستم رای‌دهی این پلتفرم دانست. در مورد یونی سواپ، این صرافی غیر متمرکز دو هفته پیش از برنامه کمک هزینه خود برای کمک به گسترش اکوسیستم این DEX خبر داد.

بر اساس اعلامیه یونی سواپ، توسعه‌دهندگان این شانس را خواهند داشت تا با ارائه یک پروپوزال و دریافت کمک هزینه، در گسترش اکوسیستم UniSwap مشارکت کنند. بنا بر توئیت منتشر شده توسط این صرافی غیر متمرکز، طی 14 روز گذشته 40 پروپوزال برای دریافت کمک هزینه دریافت شده است.

یونی سواپ و کامپاند

رشد قیمت توکن‌های یونی سواپ و کامپاند در حالی رقم خورد که در 30 روز گذشته، ارزهای زیادی از حوزه دیفای مانند آوه و سینتتیکس موفق به ثبت رکورد قیمتی جدیدی شده‌اند. با این حال انتظار می‌رود که با عرضه نسخه سوم Uniswap، این پروتکل بیش از پیش مورد استقبال کاربران قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید: ورود آوه (AAVE) و سینتتیکس (SNX) به جمع 20 ارز برتر؛ آغاز موج بعدی دیفای؟

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)