در پی اتفاقات اخیر، مدیرعامل تتر از فضای مجازی محو شد


در پی انتشار گزارش جنجال‌برانگیز خبرگزاری بلومبرگ پیرامون استیبل کوین تتر، حساب کاربری مدیرعامل تتر در شبکه اجتماعی توییتر حذف شد.

اوایل صبح جمعه، خبرگزاری بلومبرگ دست به انتشار گزارشی با محوریت تحقیق و تفحص از ذخایر دلاری پشتوانه استیبل کوین USDT‌ یا همان تتر زد. در این گزارش آمده است که ذخایر پشتوانه توکن تتر، مشکوک‌الوصول هستند و حتی مشتمل بر بدهی‌های بنگاه‌های چینی می‌شوند.

بیشتر بخوانید: افشاگری جدید بلومبرگ علیه تتر؛ بنیاد تتر اتهامات را رد کرد

در حال حاضر، حساب کاربری توییتر یان لودویکوس وان در ولده (Jan Ludovicus van der Velde)، مدیرعامل بنیاد تتر، از سوی خود او یا شاید فردی که به حساب او دسترسی داشته، حذف شده است. پیش‌تر حساب کاربری مدیرعامل تتر در شبکه اجتماعی توییتر با آی‌دی urwhatuknow@ در دسترس کاربران بود. آخرین توییت وی نیز که در تاریخ ۴ اکتبر (۱۲مهر) منتشر شده، در قالب یک صفحه آرشیوی در دسترس است و در آن محتوایی در رد ادعاهای کنونی خبرگزاری بلومبرگ به چشم می‌خورد. در این توییت آمده است:

باز هم نهاد مالی دیگری خبرگزاری رو به موت بلومبرگ را با پرداخت چند پول سیاه خریده تا اقدام به تردیدافکنی در مورد عملکرد بنیاد تتر کند. بلومبرگ شاید بتواند با دریافت‌ این پول‌ها چند روزی مرگ خود را به تأخیر بیندازد. برای اطلاع از خبرهای بعدی، گوش به زنگ باشید.

گفتنی است که حتی پیش از حذف حساب کاربری مدیرعامل تتر، هویت واقعی چندان بر همگان آشکار نبود. عده‌ای حتی وجود مدیرعامل برای بنیاد تتر را زیر سوال برده‌اند یا آنکه گفته‌اند احتمال دارد وان در ولده تنها یک نام مستعار باشد.

اگرچه نام وان در ولده در برخی از رسانه‌ها به چشم می‌خورد، اما از او ردپای چندانی در مورد درگیری با مسائلی همچون ارتباط با بنیاد تتر و شرکت خواهرخوانده آن یعنی صرافی بیتفینکس دیده نمی‌شود.

آیا حذف حساب کاربری مدیرعامل تتر در توییتر می‌تواند برای تتر دردسرساز شود؟

اگرچه تند و تیزترین منتقدان بر این باورند که شرکت تتر در آستانه یک فروپاشی بزرگ است، اما نمی‌توان از گزارش بلومبرگ چنین نتیجه‌ای برداشت کرد؛ به ویژه آنکه تتر در سال گذشته توانست از چندین پرونده جنجالی، جان سالم به در ببرد.

از سویی دیگر، این احتمال وجود دارد که حساب کاربری وان در ولده به‌دلیل اجتناب از گسترش دامنه کشمکش در فضای توییتر حذف شده باشد. می‌توان هم گفت که ممکن است گزارش بلومبرگ منجر به ارسال پیام‌های خصمانه از سوی کاربران برای مدیرعامل تتر شده و او بنا به دلایل شخصی، اقدام به حذف حساب کاربری خود کرده است. این اتفاق و حذف نابهنگام حساب کاربری مدیرعامل تتر از توییتر، یادآور اتفاقات سال ۲۰۱۹ و ناپدید شدن کریگ رایت، خالق بیت کوین اس وی است که پس از جنجالی عظیم دیگر در این شبکه اجتماعی رویت نشد.

با این حال، با توجه به شناخت کمتر فعالان شبکه اجتماعی توییتر از حساب کاربری وان در ولده و کم‌شمار بودن دنبال‌کنندگان وی، بعید به نظر می‌رسد که او شخصاً از سوی گروه‌های ضدتتری مورد تهاجم قرار گرفته است. علاوه بر این، سایر مدیران بلندپایه بنیاد تتر از جمله پائولو آردینو (Paolo Ardoino)، معاون ارشد فنی این شرکت، کماکان در توییتر فعال هستند.

احتمال اقدام تلافی‌جویانه بنیاد تتر علیه گزارش بلومبرگ

رویداد روز جمعه، یادآور رویدادهایی است که پیش‌تر در درگیری‌های شرکت‌های پرآوازه حوزه رمز ارزها با رسانه‌های جریان اصلی شاهد بوده‌ایم. سال گذشته نیز، نشریه نیویورک تایمز به سیاست‌های نژادی صرافی کوین بیس تاخته بود که با واکنش شدید این صرافی مواجه شد. در رخدادی دیگر، بایننس به اتهام افترا و هتک حیثیت از نشریه فوربز شکایت کرده بود.

در مورد کنونی اما به نظر می‌رسد که وان در ولده یا دست‌کم فرد مرتبط با او اقدام به حذف حساب کاربری و توییت اخیرش کرده تا برای اقدام قانونی علیه خبرگزاری بلومبرگ، دست بازتری داشته باشد. احتمال دارد که تتر به‌طور علنی به اتهام بلومبرگ پاسخ دهد یا آنکه کار را به دادگاه بکشاند. البته ناگفته نماند که احتمال واگذاری دعوا به دادگاه در حال حاضر صرفاً یک گمانه‌زنی است و نه بیشتر.

منبع: Cryptobriefing


برچسب ها: بلومبرگ

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)