شرکت تتر بخشی از دارایی‌های سرقتی در جریان هک یرن فایننس را مسدود کرد


موسسه تتر با مسدود کردن 1.7 میلیون دلار رمز ارز USDT سرقت شده در جریان هک یرن فایننس، بار دیگر به سبب متمرکز بودن مورد انتقاد قرار گرفت.

پس از هک یرن فایننس (Yearn Finance) در بامداد جمعه گذشته، شرکت تتر 1.7 میلیون دلار از رمز ارزهای USDT سرقتی در جریان این اتفاق را مسدود کرد. این خبر را پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیر فنی شرکت Tether، از طریق انتشار یک توئیت اعلام کرد. این اقدام منجر به آن خواهد شد تا هکر در استفاده از USDT های سرقتی، ناتوان باشد.

تتر مسدود

خبر مربوط به هک پروتکل محبوب حوزه دیفای یعنی یرن فایننس در همان لحظات اولیه توسط تیم پلتفرم Yearn Finance از طریق توئیتر اعلام شد. بر اساس اعلامیه منتشر شده، شخصی با بهره‌گیری از آسیب‌پذیری صندوق yDai این پروتکل و استفاده از قابلیت وام سریع (Flash Loan) پروتکل آوه (Aave)، موفق به سرقت 2.7 میلیون دلار از دارایی‌های این صندوق شده بود. پس از این اتفاق، مجموع ارزش قفل شده در صندوق yDai پروتکل یرن فایننس از 35 میلیون دلار به 24 میلیون دلار رسید.

انتقاد از تتر پس از مسدود کردن رمز ارزهای USDT

با این حال، تصمیم شرکت تتر در مسدود کردن وجوه سرقتی در هک یرن فایننس، توجه بسیاری از منتقدان جامعه ارزهای دیجیتال در فضای توئیتر را به خود جلب کرده است. برخی از افراد معتقدند که این اقدام موسسه Tether، در تضاد با ذات غیر متمرکز رمز ارزها است. عده‌ای دیگر نیز اظهار داشتند که با این اقدام، اعتبار شرکت تتر زیر سوال می‌رود و نشان می‌دهد که این موسسه چقدر متمرکز است.

آقای آردوینو در پاسخ به انتقادات پیرامون مسدود سازی از سوی تتر گفت:

بهتر است از این شرایط استفاده کنم و بار دیگر تاکید کنم که USDT، یک استیبل کوین متمرکز بر پایه بلاک چین به عنوان یک لایه شفاف است. از جمله وظایف تتر می‌توان به مسئولیت اقدام و همکاری با قانون‌گذاران و تنظیم‌کنندگان در مورد رفتارهای خطرناک بالقوه اشاره کرد.

شایان ذکر است که این اولین باری نیست که تتر اقدام به مسدود کردن رمز ارزهای USDT مرتبط با یک هک می‌کند. در جریان هک 280 میلیون دلاری صرافی ارز دیجیتال سنگاپوری کوکوین (KuCoin)، موسسه تتر اقدام به مسدودسازی 33 میلیون دلار استیبل کوین USDT مرتبط با این هک کرده بود.

بیشتر بخوانید: صرافی کوکوین 84 درصد از ارزهای سرقت شده در هک اخیر را بازیابی کرد

منبع: Cryptopotato


برچسب ها: یرن فایننس

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)