شرکت تسلا با همکاری بلاک استریم و بلاک، بیت کوین استخراج می‌کند


شرکت تسلا می‌خواهد در همکاری با دو شرکت بلاک و بلاک استریم بیت کوین استخراج کند. این نشان‌دهنده رویکرد مثبت تسلا نسبت به بیت کوین است.

تسلا (Tesla)، کمپانی سازنده‌ی خودروهای الکتریکی قصد دارد با مشارکت کمپانی بلاک چینی بلاک استریم (Blockstream) و شرکت پرداخت (Block) که متعلق به جک دورسی است، بیت کوین (BTC) ماین کند. همکاری این سه شرکت در یک تاسیسات استخراجی منبع باز و مبتنی بر انرژی خورشیدی در تگزاس خواهد بود. نیروی مورد نیاز این تاسیسات با انرژی خورشیدی و باطری‌های ساخته شده توسط تسلا تامین خواهد شد.

جالب است بدانید اردیبهشت سال 1400، شرکت تسلا بعد از حدود دو ماه پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداخت هزینه خرید خودروهای برقی خود، اعلام کرد به خاطر آسیب رساندن شبکه اولین ارز دیجیتال دنیا به طبیعت، این روش پرداخت را متوقف خواهد کرد. بعد از آن Bitcoin ضربه سنگینی خورد و سنگین‌ترین ریزش را در تاریخچه خود تجربه کرد. اما استخراج بیت کوین توسط تسلا مجدد امیدها را برمی‌گرداند. البته قبل از آن تسلا به مبلغ 1.5 میلیارد دلار اقدام به خرید بیت کوین کرد و به نظر هنوز به این بخش سرمایه خود دست نزده است.

تلاش تسلا برای استخراج بیت کوین با انرژی‌های تجدیدپذیر

در طول کنفرانس بیت کوین 2022، آدام بک، مدیرعامل بلاک استریم اعلام کرد که این شرکت با همکاری تسلا و شرکت بلاک در حال ساخت یک تاسیسات استخراج بیت کوین مبتنی بر انرژی و باطری‌های خورشیدی است. این سه شرکت‌ قصد دارند برای تامین انرژی مورد استفاده در استخراج بیت کوین به راه حل‌های تجدیدپذیر رو بیاورند.

مدیرعامل بلاک استریم در اظهار نظر درباره‌ی امکان‌پذیر بودن استخراج بیت کوین به روش 100 درصد تجدیدپذیر بیان داشت که:

پروژه‌ی حاضر گامی برای اثبات این فرضیه‌ی ما است که استخراج بیت کوین می‌تواند زیرساخت‌های تولید انرژی دارای آلایندگی صفر را تامین مالی کرده و از رشد اقتصادی آینده حمایت کند.

ساخت این تاسیسات ماینینگ 12 میلیون دلاری تا پایان 2022 به اتمام خواهد رسید، و قرار است بلاک استریم گزارش‌های منظمی از اقتصاد پروژه ارائه کند. برنامه این است که اطلاعات جزئی پروژه از جمله تولید برق خروجی، بیت کوین استخراج شده، و هشریت از طریق داشبوردی با دسترسی عمومی و به شکل فوری (در زمان واقعی) ارائه شود. به علاوه، وقتی تاسیسات مورد بحث شروع به کار کند، این داشبورد جزئیاتی در مورد عملکرد انرژی خورشیدی و باطری‌های خورشیدی ارائه خواهد کرد.

آدام بک اعتقاد دارد که استخراج بیت کوین می‌تواند به توسعه زیرساخت‌های انرژی دارای آلایندگی صفر و پشتیبانی از رشد اقتصادی آینده، کمک کند.

شایان ذکر است که شرکت‌های بلاک و بلاک استریم نقشه‎‌ی ساخت تاسیسات استخراج بیت کوین مبتنی بر انرژی صد در صد تجدیدپذیر را سال گذشته اعلام کردند.

درگیری Tesla با بازار بیت کوین

استخراج بیت کوین به دلیل انرژی مصرفی بالای آن مورد انتقاد قرار گرفته است و سال گذشته، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا پس از اظهار نظر در مورد تاثیر ماین بیت کوین بر محیط زیست توصیه کرد که این صنعت به دنبال راه‌هایی با بهره‌وری انرژی بالا باشد.

از آن زمان به بعد، ماینرهای بیت کوین در جستجوی راه‌های استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر در فرآیند استخراج بیت کوین بوده‌اند. تسلا که یکی از شرکت‌های پیشگام در زمینه‌ی راه حل‌های ذخیره‌ی انرژی (مثل باطری‌ها) است، همچنان در جستجوی تکنولوژی‌های نوآورانه و کارآمد از لحاظ انرژی است. آخرین پروژه‌ی تسلا با دو شرکت بلاک استریم و بلاک به تشویق نوآوری‌ در زمینه‌ی تامین نیروی استخراج بیت کوین از طریق راه حل‌هایی با آلایندگی صفر کمک خواهد کرد.

تهیه شده در بیت 24ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)