ادامه فشار SEC بر شرکت‌های ارز دیجیتال: به ما مراجعه کنید!


در حواشی تبیین مقررات ارز دیجیتال در آمریکا، سازمان بورس و اوراق بهادار(SEC) بر شرکت‌ّهای رمز ارزی فشار می‌آورد تا با آن‌ همکاری کنند.

گری گنسلر (Gary Gensler)، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، می‌گوید «طبق قوانین ما، آن‌ها (شرکت‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال) باید در کمیسیون ثبت نام کنند مگر اینکه واجد شرایط معافیت باشند». او بار دیگر در ادامه فشارهای که SEC بر حوزه ارزهای دیجیتال اعمال می‌کند، از پروژه‌های رمز ارزی دارای اوراق بهادار می‌خواهد تا برای اطمینان از حمایت از سرمایه گذاران، در این نهاد نظارتی ثبت نام کنند. مطابقا چندی پیش صرافی کوین بیس از سوی SEC تهدید به شکایت شد و همچنین پرونده صرافی غیر متمرکز یونی سواپ (Uniswap) روی میز SEC قرار گرفت.

گنسلر در بیانیه‌ای برای شهادت خود در کمیته بانکداری، مسکن و امور شهری مجلس سنا که قرار بود ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) برگزار شود، گفت که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا با کمیسیون معاملات آتی کالا برای حمایت از سرمایه گذاران در بازارهای ارز دیجیتال همکاری می‌کند. به علاوه، وی امیدوار است در همکاری با فدرال رزرو، وزارت خزانه داری، دفتر کنترل ارز و کارگروه ویژه رئیس جمهور در زمینه بازارهای مالی، چارچوب‌ها در این زمینه مشخص و سیاست گذاری‌‌ها انجام شوند.

SEC از اعمال فشار بر شرکت‌های ارز دیجیتال دست بر نمی‌دارد

رئیس SEC گفت «من پیشنهاد کرده‌ام که پلتفرم‌ها و پروژه‌های ارز دیجیتال به ما مراجعه کرده و با ما صحبت کنند. بسیاری از پلتفرم‌ها ده‌ها یا صدها توکن روی خود دارند. در حالی که وضعیت حقوقی هر نوع رمز ارز و توکنی به شرایط خاص آن بستگی دارد، این احتمال بسیار ناچیز است که با ۵۰، ۱۰۰ یا هزار توکن، یک پلتفرم فاقد اوراق بهادار باشد». گنسلر همچنین افزود که فناوری نوآورانه‌ای مانند ارز دیجیتال، می‌تواند تنها در صورتی «کاتالیزوری برای تغییر» در بخش مالی باشد که در چارچوب تعیین شده توسط قانونگذاران باشد. در همین راستا، بسیاری از شرکت‌های ارز دیجیتال در ایالات متحده ادعا می‌کنند به دلیل عدم وضوح مقررات، قرار گرفتن در چارچوب قانون ممکن نیست ولی SEC مصر است که:

در صورتی که اوراق بهادار در این پلتفرم‌های معاملاتی وجود دارد، طبق قوانین ما، باید در کمیسیون ثبت نام کنند مگر اینکه واجد شرایط معافیت باشند.

کوین تلگراف ماه پیش گزارش داد که گنسلر امیدوار است سیاست‌های مرتبط با مبادلات ارزهای دیجیتال حول پیشنهادات توکن، سیستم مالی غیر متمرکز یا دیفای (DeFi)، استیبل کوین، حضانت، ETF بیت کوین و صندوق های قابل معامله در بورس و بسترهای وام دهی را تغییر دهد. وی مدت‌هاست که بر پروژه‌های فعال در حوزه ارز دیجیتال فشار می‌اورد تا در SEC ثبت نام کنند و به طور خاص معتقد است که آن‌ها باید «بیایند» و با نهادهای نظارتی همکاری کنند. او می‌گوید:

ما از سرمایه گذاران در زمینه رمز ارزها، انتشار، معامله و یا وام دهی به طور کافی حمایت نمی‌کنیم. صادقانه بگویم، در این زمان، مبادلات رمز ارزها بیشتر شبیه غرب وحشی یا معاملات قدیمی که در آن «خریدار باید چشمش را باز می‌کرد» و قبل از تصویب قوانین اوراق بهادار مرسوم بود، هستند. این کلاس دارایی مملو از کلاهبرداری و سوء استفاده است.

گنسلر قرار است امروز در جلسه کمیته بانکداری، مسکن و امور شهری مجلس سنا در مورد دیدگاه SEC سخنرانی کند.

منبع: cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)