اولین پیروزی برای ریپل در برابر SEC؛ در جلسه دادگاه دیروز ریپل چه گذشت؟


در جلسه دادگاه روز گذشته ریپل با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، بنیاد Ripple توانست اولین پیروزی خود را در این پرونده حقوقی به دست آورد.

ریپل لبز (Ripple Labs) موفق به دریافت مجوز برای دسترسی به اسناد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) به منظور بررسی “تفاسیر و نظرات این کمیسیون” در مورد دارایی‌های رمزنگاری شد. با استناد به وبسایت Law360، قاضی سارا نتبرن (Sarah Netburn)، بخش بزرگی از درخواست متهمان را قبول کرده و صورت جلسه و یا یادداشت‌های SEC در مورد رمز ارزها را قابل کشف خوانده است.

در ماه دسامبر سال 2020، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا شکایتی را علیه ریپل لبز و مدیرانش یعنی برد گارلینگ‌هاوس (Brad Garlinghouse) و کریستین لارسن (Christian Larsen) مطرح و آن‌ها را به انجام یک عرضه اولیه اوراق بهادار ثبت نشده در سال 2013 متهم کرد و از آن زمان، چند جلسه دادگاه بین این دو سمت برگزار شده است.

در مقابل، ریپل مدعی شد که توکن XRP همچون بیت کوین و اتریوم یک ارز دیجیتال بوده و باید مانند آن‌ها، در دسته‌بندی کالا توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا قرار گیرد. همچنین بنیاد Ripple، این کمیسیون را به تاخیر 8 ساله برای مطرح کردن این شکایت متهم کرد.

به گزارش Law360، وکیل گارلینگ‌هاوس یعنی متیو سولومون (Matthew Solomon) در جلسه دادگاه دیروز اعتقاد داشت که بازی برای SEC تمام شده، زیرا آن‌ها باید به دنبال مدرکی دال بر این باشند که ریپل با BTC و ETH متفاوت است. همچنین وکلای بنیاد ریپل، زمان طولانی مطرح شدن این شکایت از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را نقطه ضعفی برای این شکایت می‌دانند.

از طرفی، دوگان بلیس (Dugan Bliss)، مشاور SEC، از متهمان به دلیل فرار از موضوع شکایت و تمرکز روی سایر مسائل انتقاد کرده و گفته:

اقدامات آن‌ها مواردی است که باید در اینجا مورد توجه و بررسی قرار بگیرد.

در جریان این جلسه دادرسی، قاضی نتبرن از تمایل فراوان عموم در مورد این دادگاه سخن گفت و اظهار داشت که تاکنون بیش از 500 نفر از طریق تلفن برای مشاهده این پرونده با ما تماس گرفته‌اند. همچنین قاضی به یک نفر بخاطر پخش صوت جلسه دادگاه هشدار داد و این کار را بر خلاف مقررات نیویورک عنوان کرد.

خارج از دادگاه ریپل و SEC چه گذشت؟

روز گذشته، جرمری هوگان (Jeremy Hogan) که به طور داوطلبانه پرونده ریپل با SEC را دنبال می‌کند، با انتشار توییتی فاش کرد که در سال 2016 و در جریان یکی از اسناد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، این کمیسیون، ریپل را یک شرکت ارز دیجیتال خوانده است. وی در این باره گفت:

اکنون SEC باید در دادگاه توضیح دهد که چگونه یک “ارز دیجیتال” به یک “اوراق بهادار دیجیتال” تبدیل شده است.

دادگاه ریپل و sec

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)