پرونده ریپل و SEC احتمالا در سال ۲۰۲۲ به نتیجه می‌رسد


حدود یک سال از دعوای حقوقی ریپل و SEC می‌گذرد و این پرونده هنوز به نتیجه نرسیده است. آیا سال ۲۰۲۲ زمان پایان شکایت بازی این دو نهاد است؟

برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse)، مدیر عامل ریپل (Ripple)، در رابطه با پرونده بنیاد این ارز دیجیتال با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) مدعی شده که قاضی پرونده بالاخره متوجه می‌شود این مساله فقط مربوط به ریپل نیست، بلکه پیامدهای گسترده‌تری خواهد داشت. به گفته مدیر عامل ریپل، اختلاف طولانی مدت بین شرکت فناوری دفتر کل توزیع شده Ripple و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به خط پایان نزدیک شده است.

برد گارلینگهاوس با وجود روند قضایی کند، به پیشرفت‌های صورت گرفته در این پرونده اشاره کرد. در صحبت با CNBC، او پیش بینی کرد که پرونده ریپل احتمالا در سال ۲۰۲۲ به پایان می‌رسد. گارلینگهاوس گفت ما شاهد سؤالات خوبی از سوی قاضی هستیم و قاضی پرونده می‌فهمد که پرونده شکایت ریپل پیامدهای گسترده‌تری خواهد داشت.

سال گذشته، SEC ریپل را به اتهام فروش اوراق بهادار بدون مجوز در قالب توکن‌های ریپل (XRP) از سال ۲۰۱۳ (۱۳۹۲) متهم کرد. ریپل با این ادعاها مخالفت کرد و گفت که رمز ارز XRP نباید یک اوراق بهادار در نظر گرفته شود.

SEC ادعا کرد که ریپل می‌توانست پیش از پیشبرد فروش توکن خود، از سوی مشاوران حقوقی خود از این موضوع آگاه شود که XRP می‌تواند یک نوع اوراق بهادار باشد. این آژانس درخواستی برای دسترسی به مشاوران حقوقی ریپل ارائه کرد و دادگاه با استناد به امتیاز وکیل-موکل این درخواست را رد کرد.

در طول سال، مدیران ریپل بینش‌هایی را در مورد این پرونده و تأثیر آن بر کسب و کارشان به اشتراک گذاشتند. گارلینگهاوس اظهار داشت که گسترش ریپل به منطقه آسیا-اقیانوسیه تحت تأثیر شکایت SEC قرار نگرفته است. این شرکت همچنین در حال بررسی عرضه اولیه احتمالی به محض حل شدن و اعلام نتیجه پرونده ریپل و SEC است.

هولدرهای ارز دیجیتال XRP نیز در این جریان از ریپل دفاع کردند. آن‌ها مکاتباتی به دادگاه ارسال کردند که به آن‌ها اجازه داده شود تا به متهمان پرونده بپیوندند و از Ripple در ادعای خود مبنی بر اینکه XRP قوانین اوراق بهادار را نقض نمی‌کند، حمایت ‌کنند. با این حال، قاضی در ماه اکتبر (مهرماه) حکم داد که دارندگان رمز ارز ریپل به صورت منفرد نمی‌توانند در دعوای جاری نقشی ایفا کنند.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)