پیروزی جدید برای دادگاه ریپل؛ دسترسی SEC به اسناد لابی Ripple رد شد


درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) برای دسترسی به اسناد مرتبط با تلاش‌های لابی‌گرانه ریپل توسط قاضی دادگاه این پرونده رد شد.

قاضی سارا نت‌برن (Sarah Netburn) که پرونده حقوقی ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) را بر عهده دارد، درخواست این کمیسیون مبنی بر دسترسی به اسناد مرتبط به تلاش‌های لابی‌گرانه ریپل را رد کرد. این درخواست در حالی رد شد که پیش از این، قاضی این پرونده به SEC اجازه نداده بود تا به اسناد مشاوران حقوقی بنیاد Ripple دسترسی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: دادگاه ریپل چه شد؟ رد امکان دسترسی SEC به اسناد مشاوره‌ای بنیاد Ripple

قاضی نت‌برن در روز سه‌شنبه، موضع خود را تکرار کرد و تلاش‌های لابی‌گرانه ریپل را نامرتبط با موضوع پرونده دانست:

در همین راستا، تلاش‌های لابی‌گرانه ریپل در مورد وضعیت توکن XRP مهم نیست و هرگونه استدلال مرتبط بودن، فاقد اعتبار است.

درخواست‌های پیشین SEC درباره اسناد ریپل

پیش از این، کمیسیون بورس و اوراق بهادار مدعی شده بود که بنیاد ریپل با پرداخت مبلغی به کریس جیانکارلو (Chris Giancarlo)، مدیر سابق کمیسیون معاملات آتی کالا در آمریکا (CFTC)، از وی خواسته بود تا علنا از وضعیت حقوقی این دادخواست به سود ریپل حمایت کند:

موضع ریپل وابسته به اظهارات مقامی است که برای حمایت از وضعیت این بنیاد، مبلغی را دریافت کرده بود… از آنجایی که ریپل ادعا کرده باید نسبت به وضعیت حقوقی توکن XRP به بازار اطلاع رسانی می‌کرده، ما این حق را داریم تا بدانیم که آیا واقعا چنین بوده یا در عوض، اظهار نظرها در این مورد با حمایت بنیاد Ripple صورت گرفته است.

قاضی نت‌برن همچنین درخواست SEC برای اجبار به تولید اسناد پس از تاریخ شکایت خود را رد کرده است. از آنجایی که این درخواست بدون پیش داوری رد شده، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا این فرصت را دارد تا بار دیگر درخواست خود را مطرح نماید.

در جریان جلسه دیروز، دو ماه دیگر به ریپل فرصت داده شد تا اسناد مرتبط را پیش از صدور حکم قطعی از سوی دادگاه، آماده کند.

منبع: U.Todayثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)