پالی گان (Polygon) به صنعت گیمینگ غیر متمرکز و NFT ورود می‌کند


پالی گان (Polygon) در تلاش است تا استودیوهایی مرتبط با بخش‌های کلیدی بلاک چین، یعنی گیمینگ غیر متمرکز و حوزه NFT راه‌اندازی کند.

پالی گان، به عنوان پروژه‌ای مهم و زیرساختی برای اتریوم (Ethereum)، یک زیر مجموعه جدید تاسیس کرده تا کار خود را در حوزه‌ی گیمینگ و توکن غیر قابل تعویض یا همان NFT گسترش دهد و برنامه راهبردی بلند مدت شرکت را نیز با این کار توسعه دهد. استودیوهای جدید پالی گان برای سه هدف اصلی به وجود می‌آیند:

  • موقعیت Polygon را تا رهبریت بازی‌های غیر متمرکز یا Decentralized Gaming ارتقا دهد؛
  • یک برند تجاری برای جلب توسعه دهندگان و سرمایه گذاران به اکوسیستم NFT خود ایجاد کند؛
  • این پروژه را به بهترین مکان برای انتقال به وب ۳ تبدیل کند.

این شرکت قصد دارد تا از طریق ابتکاری به نام استودیوی گیمینگ پالی گان (Polygon Gaming Studio)، به توسعه دهندگان کمک کند تا بازی‌های غیر متمرکز را ایجاد و به بازار عرضه کنند. یک ابتکار جداگانه هم، با نام استودیوی ان اف تی پالی گان (Polygon NFT Studio)، قصد دارد به برندها و صاحبان دارایی‌های غیر مادی برای راه‌ اندازی مارکت و کالکتیبل‌های دیجیتال کمک کند. این شرکت همچنین روز دوشنبه گفت:

با راه اندازی استودیوهای Polygon، بازی‌ها از پشتیبانی کامل برخوردار می‌شوند، برندهای بزرگ و کسب و کارهای پر طرفدار می‌توانند در این پروژه راه اندازی شوند و گیمرها از دنیای کاملاً جدیدی لذت ببرند که در آن فرصت‌ها و بازی‌های غیر متمرکز عرضه می‌شوند.

پالی گان یا همان متیک سابق (Matic)، به سرعت به یکی از پلتفرم‌هایی با سازگاری بیشتر با توسعه دهنده یا Developer-Friendly در صنعت بلاک چین تبدیل شد. ۷۵,۰۰۰ کاربر جدید طی یک دوره‌ی هفت روزه در ماه می (اردیبهشت-خرداد) به این پلتفرم اضافه شد و همچنین این بستر، منبع مشارکت‌های عمده در اپلیکیشن‌های غیر متمرکز یا دپ‌ها (DApps) بوده است. سرمایه گذار میلیاردر، مارک کیوبن (Mark Cuban)، نیز از Polygon به دلیل مهارت فنی و رشد روزافزون کاربرانش تمجید کرد؛ به طوری که با حمایت مارک کیوبن از شبکه پالیگان، قیمت رمز ارز متیک 32 درصد رشد کرد.

منبع: Cointelegraph


برچسب ها: پالی گان

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)