پولکا استارتر و رمز ارز POLS چیست؟ معرفی شبکه PolkaStarter


پولکا استارتر یک شبکه بلاک چینی طراحی شده توسط پولکادات و دارای رمز ارز POLS است که کیف پول ها، نحوه خرید و صرافی های PolkaStarter را معرفی می‌کنیم.

پولکا استارتر که دارای یک رمز ارز بومی به نام POLS است، به شرکت‌های نوپا اجازه می‌دهد تا در یک محیط غیر متمرکز و قابل همکاری، به جمع‌آوری سرمایه بپردازند. در سال 2020، امور مالی غیر متمرکز (DeFi) ارقام دلگرم کننده‌ای را در تعداد پروتکل‌های دیفای و همچنین میزان وجوه قفل شده در این پروتکل‌ها ثبت کرد. پروتکل‌های زیادی با کاربری‌های مختلف مانند وام‌دهی، ترید و بیمه طراحی و اجرا شدند.

Polka Starter چیست؟

متأسفانه در بسیاری از پروتکل‌ها، نوآوری در مدل‌های متداول جمع‌آوری کمک مالی مانند عرضه اولیه سکه (ICO)، عرضه اولیه صرافی (IEO) و عرضه اولیه صرافی غیر متمرکز (IDO) وجود نداشت. با این حال، پروژه‌هایی مانند PolkaStarter تصمیم دارند کار استارتاپ‌هایی که به دنبال راه‌های ابتکاری برای جذب بودجه هستند را راحت‌تر کنند.

پولکا استارتر یک پلتفرم غیر متمرکز است که در دسامبر 2020 (آذر 99) راه‌اندازی شد. تا به امروز این پروژه روی بلاک چین اتریوم فعالیت می‌کند، اما در نهایت به شبکه اصلی خود مهاجرت خواهد کرد. Polkastarter استارت‌آپ‌ها و سایر پروژه‌ها را قادر می‌سازد تا از طریق حراج رمز ارز و استخرهای توکن بین بلاک چین‌ها، سرمایه جذب کنند. همان‌طور که از نام آن می‌توان حدس زد، این پروژه روی شبکه پولکادات (Polkadot) ساخته شده که بر بستر اتریوم قرار دارد.

شبکه پولکادات دارای نقاط قوت مقیاس‌پذیری بالا، سرعت مناسب، قابلیت همکاری، قابلیت ارتقا و امکان تصمیم‌گیری برای شبکه به صورت توزیع شده است. Polkadot به لطف استفاده از پاراچین‌ها (Parachains) که مقیاس‌پذیری افقی را امکان‌پذیر و مکانیسم اجماع گرندپا (Grandpa consensus mechanism) که مقیاس پذیری عمودی را هدایت می‌کند، از سرعت بسیار بالاتری نسبت به اتریوم یا بیت کوین برخوردار است.

پولکا استارتر

پولکا استارتر نیز از این نقاط قوت استفاده می‌کند تا بتواند از طریق رأی‌گیری در شبکه پولکادات و استیکینگ (Staking)، حکمرانی نماید. این شبکه همچنین برای هدایت استخراج نقدینگی، به Polkadot متکی است. با دارا بودن این ویژگی‌ها، این پروژه از نکات مثبت بیشتری نسبت به صرافی‌های غیر متمرکز موجود مانند باونس (Bounce)، یونی سواپ (Uniswap) و پرایم‌بلاک (Primeblock) بهره می‌برد. به عنوان مثال، ضمن اینکه باونس و پرایم‌بلاک از مجموعه محدودی از دارایی‌های مجازی پشتیبانی می‌کنند، اما در کل این شبکه‌ها از پشتیبان استخرهای بین شبکه‌ای نیستند.

تیم سازنده پولکا استارتر و ارز دیجیتال POLS

دانیل استاک‌هاوس (Daniel Stockhaus) و تیاگو مارتینز (Tiago Martins) مغزهای برتر پولکا استارتر هستند. به عنوان بنیان‌گذاران پروژه، استاک‌هاوس مدیرعامل شرکت بوده و مارتینز مدیر فنی است. ضمن اینکه این دو تجربه گسترده‌ای از کارآفرینی در حوزه تکنولوژی گرفته تا توسعه نرم‌افزارهای مختلف دارند.

از دیگر اعضای تیم می‌توان به دانیلو کارلوچی (Danilo Carlucci) و متیو دیب (Matthew Dibb) اشاره کرد. کارلوچی در پروژه‌های مختلفی به عنوان یک کارآفرین شرکت داشته و دیب یک مشاور استراتژیک است.

تیم پولکا استارتر

موارد استفاده و ویژگی‌های اصلی شبکه Polkastarter

پولکا استارتر در خارج از فضای جمع‌آوری کمک‌های مالی برای سرمایه‌گذاری جمعی گسترش یافته و به شرکت‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا از حراجی‌های با تخفیف بهره‌مند شوند. علاوه بر این، این پروتکل می‌تواند با فعال کردن محافظت از رمز عبور در تریدها، حریم خصوصی افراد را در معاملات افزایش دهد.

رمز ارز pols

شبکه پولکا استارتر و ارز دیجیتال POLS با سایر پروژه‌های مشابه متفاوت است. از جمله ویژگی‌هایی که این تفاوت را ایجاد می‌کند شامل:

 • مبادلات بین زنجیره‌ای
 • مبادلات ثابت (Fixed Swaps) و پویا (Dynamic Swaps)
 • رأی‌گیری در شبکه پیرامون موضوعات مهم پروتکل
 • اضافه کردن توکن‌های غیر متمرکز در فرآیندی بی‌نیاز به مجوز
 • روش‌های جامع احراز هویت مشتریان (KYC)
 • کاربران از طریق قابلیت ضد کلاهبرداری داخلی پروتکل، کلاهبرداری‌ها را تشخیص می‌دهند.

قابل ذکر است، ترکیب این ویژگی‌ها تراکنش‌هایی کم هزینه، مبادلات سریع میان زنجیره‌ای توکن‌ها، توانایی انتقال دارایی‌های مجازی از طریق پلتفرم‌های غیر متمرکز و طراحی کاربر پسند را به همراه دارد.

چگونه پولکا استارتر معاملات ثابت را انجام می‌دهد؟

استخرهای معاملات ثابت (Fixed Swaps) اجزای مهمی در این شبکه هستند. برخلاف فناوری بازار ساز خودکار (AMM)، مبادلات ثابت با نوسان قیمت مقابله می‌کند. همچنین، مبادلات ثابت میزان شفافیت بیشتری را در مورد مبلغ جمع‌آوری شده هنگام جمع‌آوری کمک مالی ارائه می‌دهد.

پولکا استارتر به جای استخرهای مبادلات، با استفاده از بازار ساز خودکار از استخرهای مبادلات ثابت استفاده می‌کنند. این روش، از جمله چالش‌های دیگر مانند خطر افزایش مصنوعی و سقوط ناگهانی قیمت در اثر عرضه یکباره و یا همچنین هزینه‌های عرضه‌ توکن را برای سرمایه‌گذاران خصوصی حل می‌کند. علاوه بر این، استخرهای مبادلات ثابت توزیع توکن‌ها را در یک استخر نقدینگی به صورت عادلانه انجام می‌دهند.

توجه داشته باشید که به جای استفاده از روش باندینگ کرو (Bonding curve) که یک فرمول ریاضی بوده و برای تعیین رابطه بین قیمت توکن و عرضه از آن استفاده می‌شود، برای تعیین قیمت رمز ارزها در استخر، پولکا استارتر هنگام مبادلات توکن‌ها یک قیمت ثابت تعیین می‌کند. به همین ترتیب، می‌توان پارامترهای دیگری را نیز اضافه کرد، از جمله اینکه یک کاربر به چه میزان می‌تواند در یک پروژه مشارکت و چه تعداد توکن می‌تواند خریداری کند. علاوه بر این، تنظیم پارامترهای بیشتر برای اطمینان از شفافیت و عدالت بین دارندگان رمز ارزهای جدید فراهم است.

مزایای استفاده از مبادلات ثابت

 • مبلغ جمع‌آوری شده و میزان توکن‌های فروخته شده به راحتی قابل محاسبه است.
 • سرمایه‌گذاران از نظر جمعیتی و جغرافیایی توزیع می‌شوند.
 • به مشارکت‌کنندگان فرصت داده می‌شود تا توکن‌ها را با قیمت مشخص خریداری کنند.

رمز ارز بومی پولکا استارتر (POLS)

این شبکه یک توکن بومی به نام POLS دارد که از آن برای بخش‌های مختلف پلتفرم استفاده می‌شود. رمز ارز POLS در اکوسیستم Polkastarter به عنوان رمز ارز حاکمیتی و همچنین برای پرداخت کارمزدها استفاده می‌شود. دارندگان ارز دیجیتال POLS به عنوان توکن حاکمیتی می‌توانند در مورد مسائل مهم مانند ویژگی‌های پروتکل و یا اضافه شدن یک توکن در شبکه، رای دهند. برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها در شبکه نیز از رمز ارز POLS استفاده می‌شود.

رمز ارز pols

به استناد کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، این ارز مجازی هم‌اکنون با دارا بودن ارزش بازار 209,202,093 دلاری در رتبه 177 ارزهای برتر قرار دارد و در زمان نگارش این مقاله، در محدوده 3 دلاری معامله می‌شود.

عرضه در گردش ارز دیجیتال POLS شبکه پولکا استارتر

صد میلیون رمز ارز POLS وجود دارد. توکن POLS ابتدا با 17.875 میلیون واحد آغاز به کار کرد، اما به استناد اقتصاد توکنی این پروژه، تا سپتامبر 2022 (شهریور 1401) یعنی 24 ماه پس از راه‌اندازی، این مقدار به 100 درصد عرضه در گردش خود خواهد رسید. عرضه کل این ارزهای دیجیتال به صورت زیر تقسیم‌بندی شده است:

 • ذخیره بنیاد: 10 درصد
 • تیم و مشاوران: 10 درصد
 • بودجه بازاریابی: 10 درصد
 • بودجه نقدینگی: 22.5 درصد
 • فروش اولیه: 15 درصد
 • فروش خصوصی: 22.5 درصد

توکن‌های تیم این پروژه به مدت یک سال قفل خواهد ماند و در هر فصل با نرخ 25 درصدی قابلیت برداشت فعال خواهد شد.

صرافی های پشتیبان رمز ارز POLS شبکه پولکا استارتر

علی‌رغم نسبتا جدید بودن این توکن، اما ارز دیجیتال شبکه پولکا استارتر را می‌توان در صرافی‌های مختلفی خرید و فروش کرد. جفت‌های ارزی POLS/USDT ،POLS/WETH ،POLS/BTC ،POLS/BUSD ،POLS/BNB و POLS/ETH در صرافی‌های متمرکز هیوبی، Gate.io، پولونیکس، بایننس، اکی‌اکس و صرافی‌های غیر متمرکز یونی سواپ، وان اینچ و 0x در دسترس هستند. برای مشاهده لیست کامل صرافی‌ها، روی این لینک کلیک کنید.

لیکوییدترین جفت‌های معاملاتی رمز ارز شبکه Polkastarter جفت‌های POLS/WETH و POLS/USDT هستند.

پولکا استارتر و ارز pols

کیف پول های پشتیبان ارز دیجیتال POLS شبکه پولکا استارتر

از آنجایی که رمز ارز POLS یک توکن ERC20 و بر مبنای بلاک چین اتریوم است، بنابراین در هر والتی که پشتیبان این شبکه باشد، قابلیت ذخیره‌سازی دارد. از جمله بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری ارز دیجیتال شبکه پولکا استارتر می‌توان به تراست والت، متامسک و مای اتر والت اشاره کرد.

دو شریک کلیدی Polkastarter

اگرچه استاک‌هاوس و تیمش همکاری‌های زیادی را با پلتفرم‌های غیر متمرکز معتبر داشته‌اند، اما دو مورد از آن‌ها بسیار برجسته‌تر هستند.

پولکا استار و کوالنت

کوالنت (Covalent) پلتفرمی است که قادر به بررسی جزئیات پیچیده در مورد کیف پول‌های کریپتو است. به همین ترتیب کوالنت به پولکا استارتر و کاربران آن اجازه می‌دهد تا اعتبار یک قرارداد رمز ارزی را بررسی کنند. کاربران به جزئیاتی مانند مدت قرارداد رمز ارز، اعتبار آن و حجم معاملات دسترسی خواهند داشت.

پولکا استارتر و DIA

دارایی اطلاعات غیر متمرکز (Decentralized Information Asset) که به اختصار آن را DIA می‌نامیم، بستری است که اوراکل توزیع شده را در شبکه Polkastarter فراهم می‌کند. به لطف ویژگی‌های استثنایی اوراکل‌ها، DIA به پولکا استارتر کمک می‌کند تا نسبت به نوسانات شدید قیمتی هشدار دهد.

سخن پایانی

پولکا استارتر با استفاده از مبادلات قیمت ثابت به جای بازار ساز خودکار، نوع مناسب‌تری از مبادله مالی را ارائه می‌دهد. این امر، شفافیت و عدالتی را که در پلتفرم‌های مشابه کمتر به چشم می‌خورد، به همراه دارد. همکاری این پروژه با کوالنت و DIA به کاربرانش این قابلیت را می‌دهد که بتوانند در میان چندین انتخاب، پروژه‌های مناسب‌تر را برگزیده و از بابت نوسانات شدید قیمتی در امان باشند.

علاوه بر این، توکن بومی Polkastarter یعنی رمز ارز POLS در حالی که امکان کسب سود به روش استیکینگ را فراهم کرده است، امکان تصمیم‌گیری برای آینده شبکه به صورت توزیع شده را نیز می‌دهد.

منبع: Boxminingثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)