استیبل کوین اختصاصی پی پال به نام Paypal Coin عرضه می‌شود


استیبل کوین پی پال با نام Paypal Coin یک ارز دیجیتال با ثبات با پشتوانه دلار آمریکا است. این استیبل کوین در مرحله توسعه قرار دارد.

پی پل، غول آمریکایی حوزه فناوری مالی، تمایلش را برای راه‌اندازی استیبل کوین اختصاصی خود به نام Paypal Coin تایید کرده است. اولین بار یک توسعه‌دهنده به نام استیو موزر (Steve Moser) توسعه یک استیبل کوین داخلی توسط پی پال را از طریق کد منبع اپلیکیشن iOS پی پال متوجه شد.

خوزه فرناندز داپونته (Jose Fernandez da Ponte)، معاون رمز ارزی پی پال، با تایید شواهد بدست آمده در مورد استیبل کوین این شرکت، به خبرگزاری بلومبرگ گفت:

ما در حال بررسی یک استیبل کوین هستیم. در صورتی که بخواهیم این کار را ادامه دهیم، مطمئنا با تنظیم‌کننده‌های مربوطه همکاری نزدیکی خواهیم داشت.

یافته‌های موزر نشان می‌دهد که پی پال در حال ساخت یک ارز دیجیتال به نام PayPal Coin بوده که توسط دلار ایالات متحده پشتیبانی می‌شود. با این حال، سخنگوی PayPal تصریح کرد که کدهای منبع اپلیکیشن آیفون اخیرا در یک هکاتون توسعه یافته است.

هر چند علاوه بر نام، لوگوی استیبل کوین پی پال نیز افشا شده، اما این موارد تا پیش از عرضه می‌تواند تغییر کند. پیش از این نیز پی پل امکان خرید، نگه داشتن و پرداخت با ارزهای دیجیتال را راه‌اندازی کرده بود و توسعه استیبل کوین می‌تواند گام بعدی این مسیر باشد.

پیش از این، داپونته در مصاحبه‌ای اشاره کرده بود که از نظر پی پال، هنوز استیبل کوین مناسبی که برای پرداخت‌ها ساخته شده باشد، وجود ندارد. به گفته او، یک استیبل کوین باید همزمان با تضمین شبکه، از مقیاس بالایی برای استفاده در پرداخت‌ها برخوردار باشد:

باید در مورد مقررات، چارچوب‌های نظارتی و نوع مجوزهایی که در این فضا مورد نیاز است، شفافیت وجود داشته باشد.

گفتنی است که پیش از این، در سپتامبر 2021 (شهریور 1400)، پی پال از راه‌اندازی خدمات معاملات بیت کوین برای بازار بریتانیا خبر داد. علاوه بر بیت کوین، این خدمات برای رمز ارزهای اتریوم، لایت کوین و بیت کوین کش عرضه شده است.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)