بانک مرکزی هلند فعالیت صرافی بایننس را غیر قانونی اعلام کرد


فشارهای نظارتی روی بایننس همچنان ادامه دارد و این بار بانک مرکزی هلند، فعالیت این صرافی ارز دیجیتال در این کشور را غیر قانونی خواند.

با هشدار رسمی بانک مرکزی هلند به سرمایه‌گذاران در مورد فعالیت بدون مجوز صرافی بایننس، هلند نیز به جمع کشورهایی پیوست که فعالیت این صرافی بزرگ رمز ارزی را غیر قانونی می‌دانند. دی ندرلندش بنک (DNB) که در واقع بانک مرکزی هلند محسوب می‌شود، روز چهارشنبه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

بایننس در حال ارائه خدمات ارزهای دیجیتال در هلند بدون اخذ مجوزات قانونی لازم است.

به گفته بانک مرکزی هلند، فعالیت صرافی بایننس در راستای قوانین ضد پولشویی و ضد تامین مالی تروریسم این کشور نیست و خدمات مرتبط با کیف پول‌های آن نیز غیر قانونی است. این هشدار علاوه بر موسسه بایننس هولدینگز لیمیتد (BHL)، سایر نهادهای این شرکت که خدمات رمز ارزی در هلند ارائه می‌دهند را نیز شامل می‌شود.

بانک مرکزی هلند اولین نهادی نیست که فعالیت صرافی Binance را غیر قانونی می‌داند. پیش از این، کشورهای مختلفی اعلامیه‌های مشابهی را صادر کرده بودند. به عنوان مثال، اوایل تیر امسال بود که اعلام شد فعالیت‌های صرافی بایننس در انگلستان متوقف می‌شود. سپس، با هشدار ایتالیا درباره صرافی بایننس، روزهای بد بایننس ادامه دار شد و در نهایت اوایل مرداد ماه، فعالیت صرافی بایننس در مالزی هم ممنوع شد.

واکنش بایننس به اعلام غیر قانونی بودن فعالیتش در هلند

یکی از اعضای تیم بایننس در واکنش به این خبر، با ارسال ایمیلی به کوین دسک مدعی شده که این صرافی “در مرحله ارسال درخواست برای ثبت نام مورد نیاز” بوده و “به صورت سازنده با بانک مرکزی هلند همکاری خواهد کرد”.

البته گفتنی است که پیش از این و پس از افزایش فشارهای نظارتی روی صرافی بایننس، اقدامات این صرافی برای رفع این مشکلات آغاز شد و به گفته ژائو، بایننس تبدیل به یک موسسه مالی قانون گذاری شده می‌شود. در همین راستا، اولین اقدام جدی صرافی Binance را می‌توان کاهش سقف برداشت بایننس و الزام کاربران به ثبت اطلاعات اولیه دانست.

منبع: CoinDeskثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)