مایکرواستراتژی ۵,۰۵۰ واحد بیت کوین دیگر خریداری کرد


روز گذشته مایکل سیلور، مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی، از خرید 5,050 واحد بیت کوین به ارزش 240 میلیون دلار برای موسسه خود پرده برداشت.

مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، بزرگ‌ترین شرکت هوش تجاری در دنیا که یک نهنگ بیت کوین (BTC) محسوب می‌شود، روز دوشنبه (۲۲ شهریور ماه) اعلام داشت که بار دیگر دست به خرید ارز دیجیتال BTC زده و میزان دارایی‌های خود در این حوزه را افزایش داده است. مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل شرکت MicroStrategy، در تاریخ ۱۳ سپتامبر (۲۲ شهریور) خبر خرید ۵,۰۵۰ واحد رمز ارز BTC را با قیمتی در حدود 242.9 میلیون دلار و میانگین قیمتی ​​48,099 دلار برای هر واحد بیت کوین اعلام کرد.

شرکت مایکرواستراتژی ۵۰۵۰ واحد بیت کوین خریداری کرد

فرم 8-K تایید شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه منتشر شد. در این فرم شرکت مایکرواستراتژی اظهار داشت که در سه ماهه سوم سال جاری میلادی 8,957 واحد بیت کوین به خزانه شرکت خود اضافه کرده است. با استناد بر گزارش پیشین سایت خبری کوین تلگراف (Cointelegraph)، شرکت مایکرواستراتژی در بازه ۱ جولای (۱۰ تیر) تا ۲۳ آگوست (یکم شهریور ماه) 3,907 واحد ارز دیجیتال BTC را با هزینه‌ای در حدود 177 میلیون دلار خریداری کرده است.

با احتساب آخرین خرید شرکت مایکرواستراتژی، این شرکت هم‌اکنون ۱۱۴,۰۴۲ واحد ارز دیجیتال BTC را با قیمت 3.16 میلیارد دلار خریداری کرده است. اکنون با توجه به قیمت فعلی بیت کوین، دارایی این شرکت بیش از 5 میلیارد دلار ارزش گذاری شده است. بر اساس فرم 8-K، شرکت مایکرواستراتژی جهت خرید این حجم از بیت کوین با احتساب کارمزدها و هزینه‌های مختلف به ازای هر واحد بیت کوین، 27,713 دلار پرداخت کرده است؛ به عبارتی میانگین خرید شرکت MicroStrategy معادل با 27,713 است.

خرید ۲۴۰ میلیون دلاری (5,050 واحد رمز ارز BTC) شرکت مایکرواستراتژی نشانه افزایش انگیزه بیشتر برای خرید ارز دیجیتال BTC است. شرکت MicroStrategy علی رغم ضرر تحقق نیافته (Paper loss) خود در سه ماهه دوم سال جاری میلادی که ناشی از سرمایه گذاری در بیت کوین بود، اعلام کرد که این موضوع استراتژی و اشتهای خرید بیت کوین این شرکت را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد.

شرکت MicroStrategy از زمان اعلام اولین خرید رمز ارز BTC خود در ماه آگوست (مرداد ماه) سال 2020، رمز ارزهای بیشتری را خریداری کرده و به بزرگترین شرکت دارنده بیت کوین در بین شرکت‌های تجاری عمومی در ایالات متحده آمریکا تبدیل شده است. شایان ذکر است که مایکل سیلور به یکی از طرفداران برجسته ارز دیجیتال BTC مبدل شده است و مرتبا سایر شرکت‌های آمریکایی را به خرید بیت کوین و افزودن آن به ترازنامه شرکتشان تشویق می‌کند.

خبر خرید شرکت مایکرواستراتژی در روز دوشنبه در بحبوحه کاهش قیمت بیت کوین اعلام شد. قیمت رمز ارز BTC در طی 24 ساعت گذشته در حدود 3 درصد کاهش یافته است. سقوط روز دوشنبه رمز ارزها موجب شده تا مارکت کپ کل بازار ارزهای دیجیتال کاهشی درحدود 4 درصد را تجربه کند.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)