محدودیت تبلیغات مرتبط با ارز دیجیتال در فیسبوک و اینستاگرام کمتر می‌شود


فیسبوک در راستای تسهیل فعالیت شرکت‌های حوزه ارز دیجیتال از کاهش محدودیت ها برای احراز صلاحیت تبلیغات محصولات و خدمات رمز ارزی خبر داد.

متا، همان فیسبوک سابق و شرکت مادر چندین رسانه‌ پرطرفدار اجتماعی همچون اینستاگرام در اطلاعیه‌ تازه‌ای، دامنه شرایط لازم برای تبلیغات رمز ارزها در فیسبوک را گسترش داده و به این ترتیب، دست شرکت‌های تبلیغ‌دهنده را برای بازاریابی محصولات مبتنی بر دارایی‌های دیجیتال بازتر کرده است.

روز چهارشنبه، مقامات شرکت متا طی اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کردند که از این پس ۲۷ فقره مجوز قانونی دیگر را از سوی تبلیغ‌دهندگان مورد پذیرش قرار می‌دهند. این در حالی است که پیش‌تر دامنه تعداد مجوزهای مورد پذیرش این شرکت به سه فقره محدود بود. در نتیجه این راهبرد جدید، بسیاری از درخواست‌ها برای اجرای کارزارهای بازاریابی رمز ارزها با چراغ سبز فیسبوک مواجه می‌شوند. این تغییرات در فصل دهم سیاست‌های تبلیغات فیسبوک تحت عنوان خدمات و محصولات رمز ارزی درج شده است.

پیش از این، تنها شمار معدودی از شرکت‌های فعال در حوزه رمز ارزها می‌توانستند روی فیسبوک، تبلیغات کنند؛ چرا که این رسانه اجتماعی، تعداد محدودی از مجوزهای قانونی را به رسمیت می‌شناخت. با این حال، سیاست‌های تازه این رسانه فراگیر اجتماعی اکنون اجازه می‌دهد که خدمات و محصولات رمز ارزی فهرست‌شده در زیر بتوانند در فیسبوک تبلیغات خود را به نمایش بگذارند:

  • پلتفرم‌های مبادلاتی و صرافی‌های رمز ارزی
  • خدمات دریافت و پرداخت وام رمز ارزی
  • کیف پول‌های رمز ارزی
  • زیرساخت‌های استخراج رمز ارزی

افزون بر این، شرکت‌های فعال در زمینه‌های خدمات و محصولات مرتبط با فناوری بلاک چین، اخبار حوزه رمز ارزها، آموزش و راهکارهای پرداخت رمز ارزی می‌توانند بدون دریافت مجوز کتبی اولیه، تبلیغات خود را روی فیسبوک به نمایش بگذارند. یکی از سخنگویان شرکت متا در گفت‌وگو با رسانه‌ها تصریح کرده است که تغییرات یادشده، علاوه بر فیسبوک در شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز اعمال خواهد شد.

علت کاهش محدودیت تبلیغات ارز دیجیتال در فیسبوک

متا در اعلامیه خود آورده که سیاست تازه به نوعی بازتا‌ب‌دهنده بلوغ صنعت رمز ارزها و گسترش چتر نظارت قانونی بر این حوزه نوپا است. در بخشی از این اطلاعیه می‌خوانیم:

اکنون صنعت رمز ارزها پس از گذشت چندین سال به بلوغی نسبی رسیده، پایدار شده و مهم‌تر از همه، زیر چتر قوانین نظارتی دولت‌ها قرار گرفته و همین باعث شده تا مسئولیت‌ها و انتظارات در این صنعت، بیش از پیش، شفاف‌تر شوند. در آینده، باز هم، سازوکارهای بهتری را برای احراز صلاحیت شرکت‌های تبلیغ‌دهنده در حوزه رمز ارزها اتخاذ می‌کنیم و می‌خواهیم الزامات اولیه را تنها به دریافت یکی از ۲۷ مجوز یادشده محدود کنیم.

پیش‌تر در خبرها خواندیم که فیسبوک با تغییر برند به متا درصدد است تا دامنه فعالیت خود را از یک شبکه اجتماعی به دنیای نوظهور متاورس گسترش دهد. آن‌طور که رسانه‌ها گفته‌اند، قرار است این شرکت با ساخت یک متاورس جهانی و فراگیر، رسانه‌های اجتماعی را به دنیای واقعی پیوند بزند.

تبلیغات ارز دیجیتال فیسبوک

ژانویه ۲۰۱۸ فیسبوک به دلیل آنچه نگرانی از روش‌های تبلیغاتی فریبنده خوانده بود، تبلیغات رمز ارزها و رویدادهای عرضه اولیه سکه (ICO) را به طور کامل ممنوع کرده بود. ۶ ماه پس از آن اگرچه این شرکت، این ممنوعیت سرتاسری را اندکی اصلاح کرد؛ اما فهرست بلندبالایی از محصولات و خدمات رمز ارزی را همچنان در عناوین ممنوعه برای تبلیغات نگه داشت.


برچسب ها: فیسبوک

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)