همراه اول توکن و بلاک چین اختصاصی خود را عرضه می‌کند


بر اساس اعلام همراه اول، بزرگترین اپراتور تلفن همراه در کشور در نظر دارد تا پلتفرم بلاک چین و ارز دیجیتال اختصاصی خود را طراحی و عرضه کند.

به گزارش اکسچینو مگ و به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، شرکت همراه اول به عنوان بزرگترین اپراتور کشور قصد دارد از ظرفیت‌های فناوری بلاک چین استفاده کند و از این رو برای نیل به این هدف، مرکز تحقیق و توسعه همراه اول در نظر دارد توکن اختصاصی همراه اول و پلتفرم بلاک چین خود را طراحی و پیاده سازی کند.

قرار است در این پروژه، یک شبکه بلاک چینی کنسرسیومی مبتنی بر کروم (Quorum) به شکل نیمه متمرکز و مبتنی بر مجوز راه اندازی شود؛ نوع حاکمیت این شبکه مانند شرایط و چگونگی ورود اعضای جدید به آن، توسط اعضای اصلی که شامل همراه اول به عنوان ارائه دهنده بستر می‌شود، تعیین می‌گردد.

در این شبکه بلاک چینی یک توکن اصلی به نام رمز ارز همراه وجود دارد که کاربران می‌توانند با آن از خدمات تعریف شده استفاده کنند.

این خدمات شامل پرداخت‌های مربوط به انواع خدمات همراه اول مانند خرید بسته اینترنت است و به مرور زمان گسترش می‌یابد.

بومی سازی و تأمین نیاز به شبکه بلاکچین تحت مجوز برای کسب و کارهای مبتنی بر این فناوری در داخل کشور، ایجاد مدل‌های کسب و کار جدید و ارائه سرویس‌های نوین مالی و غیرمالی توسط همراه اول و ایجاد یک بستر غیر متمرکز، شفاف و ایمن با پتانسیل انجام تعاملات مالی در کشور از جمله ضروریات اجرای این پروژه به حساب می‌آید.

دستاوردهای حاصل از اجرای این پروژه نیز شامل شبکه ملی بلاک چین با قابلیت توسعه افقی و عمودی، توکن اصلی شبکه به نام رمز ارز همراه، توکن وفاداری با قابلیت تبدیل به رمز ارز همراه و بالعکس، توکن پایدار با پشتوانه دارایی خارج از زنجیره، توکن پایدار با پشتوانه سایر توکن‌ها و همچنین صرافی غیر متمرکز جهت تبادلات توکن‌های موجود و آینده می‌شود.

تمامی حوزه‌های کسب و کار که نیازمند تعامل چند عضو بر پایه شفافیت، امنیت، عدم اعتماد، و اتوماسیون هستند، می‌توانند از این پروژه بهره‌برداری کنند. همچنین این پلتفرم در حوزه‌های اقتصاد، فناوری های مالی نوین، و نیز در تلفیق با سایر فناوری‌ها مانند هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء قابل استفاده است.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)