هولدرهای بلندمدت بیت کوین همچنان فروشنده نیستند


داده‌های آن‌چین نشان می‌دهد که دارندگان و هولدرهای بلندمدت بیت کوین، رغبتی برای فروش دارایی‌های خود به‌رغم رشد قیمت‌ها در بازار ندارند.

گلس نود، فعال در حوزه تجزیه و تحلیل داده‌های درون‌زنجیره‌ای، در گزارش تازه خود آورده است که به رغم اینکه بهای بیت کوین به اوج ۵ ماهه خود رسیده، همچنان هولدرهای آن از فروش بیت کوین‌های خود اجتناب می‌کنند. در گزارش هفتگی ۱۱ اکتبر (۱۹ مهر) گلس نود آمده است:

هولدرهای بلندمدت (والت‌هایی که برای بیش از ۱۵۵ روز، خروج بیت کوین از خود نداشته‌اند) اکنون درمجموع، حاوی ۱۳.۳ میلیون بیت کوین به ارزش دست‌کم ۷۵۴ میلیارد دلار یا ۷۰ درصد از کل موجودی درگردش بیت کوین هستند.

گزارش گلس نود نشان می‌دهد که هولدرهای بلندمدت، طی هفت ماه گذشته، موجودی خود را بیش از ۲.۳۷ میلیون واحد بیت کوین افزایش داده‌اند (معادل با ۱۳۴ میلیارد دلار با قیمت‌های کنونی). این در حالی است که در همین بازه زمانی، تنها ۱۸۶ هزار واحد بیت کوین از سوی ماینرها استخراج شده است. گلس نود در ادامه نتیجه گرفته است که نهنگ‌ها و هولدرهای بلندمدت، ۱۲۷ برابر آنچه در این مدت بیت کوین استخراج شده را از کف بازار و در قیمت‌های پایین جمع‌آوری کرده‌اند.

مطابق با گزارش گلس نود، همزمان با امتناع هولدرهای بلندمدت از فروش بیت کوین‌های خود و افزایش قیمت رمز ارز BTC به محدوده ۵۷,۸۶۰ در روز جاری، رشد جهش‌واری در فعالیت‌های درون‌زنجیره‌ای شبکه بیت کوین مشاهده شده است.

گفتنی است که شواهد نشان می‌دهد در ماه اکتبر (مهر)،‌ تعداد آدرس‌های فعال درون‌زنجیره‌ای با افزایش ۱۹ درصدی به ۲۹۱ هزار واحد رسیده است؛ تعدادی که از بازار صعودی دسامبر ۲۰۲۰ به این سو مشاهده نشده بود. گلس نود مدعی است که این افزایش شدید در فعالیت‌های درون‌زنجیره‌ای می‌تواند متغیری پیش‌نگر برای ادامه روند صعودی کنونی باشد. این موسسه در گزارش خود آورده است:

افزایش فعالیت مشارکت‌کنندگان در شبکه بیت کوین به‌طور تاریخی با رشد اقبال به این رمز ارز در روزهای آغازین روندهای صعودی هم‌بستگی داشته است.

مشاهده رد پای سرمایه‌گذاران نهادی در فعالیت‌های درون‌زنجیره‌ای

گلس نود در گزارش خود خاطرنشان کرده که متوسط اندازه هر تراکنش به ۱.۳ واحد رمز ارز BTC رسیده که نشان‌گر افزایش جریان سرمایه نهادی در زنجیره بیت کوین است. گفتنی است که هفته گذشته، ارزش تراکنش های شبکه بیت کوین به بالاترین میزان در تاریخ رسید.

گزارش گل سنود نشان می‌دهد که موجودی بیت کوین‌ها در صرافی‌های متمرکز به کف سه‌ساله ۲.۴ میلیون واحد رسیده است. این اتفاق نشان می‌دهد بسیاری از سرمایه‌گذاران به سودای قیمت‌های بالاتر از فروش بیت کوین‌های خود امتناع کرده‌اند و هودل کردن را برگزیده‌اند.

شماری از ناظران صنعت رمز ارزها بر این باورند که رشد کنونی قیمت‌ها در بازار می‌تواند ناشی از پیش‌دستی بازارسازان دانه‌درشت بیت کوین باشد که از تصویب احتمالی ETF بیت کوین مطلع‌اند یا دست‌کم آن را بسیار محتمل می‌دانند.

منبع: Cointelegraph


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)