افزایش پذیرش لایت کوین تراکنش های آن را به رکورد تاریخی نزدیک کرد


افزایش پذیرش و همکاری‌های اخیر لایت کوین معروف به نقره دیجیتال، موجب شده تا تعداد تراکنش‌های ارز دیجیتال LTC به سقف تاریخی خود نزدیک شود.

پس از آنکه در اوایل ماه اکتبر‌ (مهر ماه) تعداد تراکنش‌های لایت کوین (LTC) به مرز ۱۰۰ هزار تراکنش نزول پیدا کرد، این رمز ارز در روزهای اخیر به بیش از ۱۴۰ هزار تراکنش دست یافته است. سه روز قبل، بنیاد لایت کوین در رشته توییتی از راه‌اندازی کارت اعتباری LTC Visa خود که توسط شرکت فین‌تک Unbanked پشتیبانی می‌شود، خبر داد. به نظر می‌رسد که افزایش پذیرش لایت کوین یکی از دلایل عمده برای جهش تعداد تراکنش‌های این ارز دیجیتال بوده است.

با استناد به صفحه اصلی سایت کارت اعتباری LTC Visa، مشتریان در ابتدا باید برای ایجاد یک حساب کاربری جهت دریافت کارت اعتباری لایت کوین ثبت نام و ارز دیجیتال LTC خود را به یک آدرس والت خاص واریز کرده، و سپس فرآیند احراز هویت خود را انجام دهند و در نهایت، یک کارت Litecoin مجازی دریافت کنند. این سرویس ادعا می‌کند که فرآیند ثبت‌نام جهت دریافت کارت لایت کوین کمتر از پنج دقیقه طول می‌کشد.

قابلیت های کارت اعتباری لایت کوین

کارت لایت کوین کاربران را قادر می‌سازد تا ارز دیجیتال LTC خود را در تمام فروشگاه‌های دیجیتالی که از درگاه پرداختی ویزا (Visa) بهره می‌برند، خرج کنند؛ بنیاد Litecoin میزان این فروشگاه‌ها را حدود 50 میلیون تخمین زده است.

بنیاد لایت کوین پس از این موضوع، توییت دیگری را درباره مشارکت و همکاری Verifone با بیت پی (BitPay) منتشر کرد. Verifone یکی از بزرگترین پردازشگرهای پرداختی در اکثر نقاط جهان به حساب می‌آید که هر ساله نزدیک به 440 میلیارد دلار تراکنش‌های سالانه را تسهیل می‌کند. BitPay یک پردازشگر پرداختی ارز دیجیتال به شمار می‌رود که هر ماه تراکنش بیش از 60,000 کاربر که شامل بیت کوین، اتریوم، لایت‌کوین و غیره  است را انجام می‌دهد.

لایت کوین در سال 2011 (۱۳۹۰) با هدف تبدیل شدن به «نقره دیجیتال» راه اندازی شد. بر اساس داده‌های Cryptwerk، اکنون 3,111 کسب‌وکار در سراسر جهان ارز دیجیتال LTC را مستقیما به‌عنوان یک روش پرداختی می‌پذیرند، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 2,230 مورد بود. در حال حاضر پذیرش تجاری لایت کوین کمی کمتر از نصف پذیرش بیت کوین در سطح جهان است.


برچسب ها: لایت کوین

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)