گزارش لابراتوار صرافی کوکوین : دیفای (DeFi) پیشرو است


گزارش صرافی کوکوین (KuCoin) از بازار ارزهای دیجیتال، نقش دیفای (DeFi) یا سیستم مالی غیر متمرکز در پیشرفت فناوری بلاک چین را تایید می‌کند.

لابراتوار صرافی کوکوین (KuCoin Labs) گزارش سه ماهه خود در رابطه با صنعت ارزهای دیجیتال شامل تحولات و ترندهای حوزه بلاک چین و رمز ارزها را منتشر کرد. بر اساس این گزارش، پروتکل‌های صرافی‌ غیر متمرکز (DEX) و غیر حضانتی از نظر حجم کاربران از رقبای متمرکز خود پیشی می‌گیرند.

این گزارش نشان داد که پلتفرم‌های متمرکز در نهایت مجبور به تغییر و بازسازی خود خواهند شد تا از روند نوظهور تمرکز زدایی عقب نمانند و سهم خود را در بازار حفظ کنند. طبق این گزارش همچنین کاربرانی که به توکن‌های غیر قابل تعویض (توکن NFT) و میم کوین‌ها (Memecoins) علاقه‌مند هستند، در نهایت از اپلیکیشن‌های غیر متمرکز یا دپ (DApp) استفاده خواهند کرد. همچنین تعداد آدرس‌های بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH)، هر دو در سه ماهه دوم سال جاری در حال افزایش بوده و این مساله به احتمال زیاد به دنبال رشد انفجاری صنعت NFT در سه ماهه گذشته بوده است.

سرپرست KuCoin Labs از تحقیقاتی که تیم او در مورد صنعت ارزهای دیجیتال برای اولین بار انجام داده، بسیار هیجان زده است. آن‌ها در این بررسی‌ها نگاهی عمیق به ترندهای در حال توسعه و عملکرد بازار صنعت ارزهای دیجیتال در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ انداخته‌اند. این لابراتوار متشکل از گروه تحلیلگران و کارشناسان بازار است که به طور مرتب روندهای فعلی صنعت ارزهای دیجیتال را تجزیه و تحلیل می‌کند. لابراتوار کوکوین از پروژه‌هایی با پتانسیل زیاد و آن‌هایی که به طور مثبت به توسعه یک اکوسیستم پایدار کمک می‌کنند نیز پشتیبانی می‌کند. این تحلیلگران دریافته‌اند که به دلیل افزایش مقررات سفت و سخت حاکم بر بازار، سرمایه گذاران در حال حاضر به دنبال فرصت‌های سرمایه گذاری با ریسک کمتر و بیشتر نگران ثبات دارایی‌ها هستند.

گزارش صرافی کوکوین: دیفای بخش مهم صنعت بلاک چین است

مطابق این گزارش توسط لابراتوار صرافی کوکوین، اکوسیستم‌های دیفای (DeFi) و NFT به بخش مهمی از صنعت بلاک چین تبدیل شده‌اند و فناوری بلاک چین نیز مطابق با روندهای جدید در صنعت دیفای و NFT در حال توسعه است.

این گزارش همچنین به تأثیر ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس در مارکت ارزهای دیجیتال و  رمز ارزهای خاص و قیمتشان اشاره کرد. بعلاوه، اقدامات انجام شده توسط دولت چین در مورد توقف عملیات استخراج BTC در این گزارش مورد بحث قرار گرفته است؛ ممنوعیت ماینینگ در چین به اندازه همه به‌روزرسانی‌های نظارتی خارج از پکن و در کشورهای دیگر، بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر گذاشته است.

بیشتر بخوانید: مخالفت دوباره چین؛ بیت کوین ارزش واقعی ندارد!

لابراتوار صرافی کوکوین چیست؟

KuCoin Labs یک نهاد تحقیقاتی است که درون اکوسیستم کوکوین فعالیت می‌کند. این لابراتوار روی پروژه‌هایی که در مراحل اولیه توسعه هستند سرمایه گذاری می‌کند تا آن‌ها را در دستیابی به رشد و موفقیت پایدار در دنیای غیر متمرکز یاری دهد. پرتفولیو این نهاد اکنون شامل بیش از ۵۰ پروژه از جمله Arweave ،MultiVAC ،CertiK، وان لجر (OneLedger)، انکر (Ankr) و در حوزه‌هایی مانند بخش زیرساخت‌، دیفای و NFT است.

KuCoin به عنوان یک صرافی ارز دیجیتال جهانی، بیش از ۴۰۰ نوع دارایی دیجیتالی در لیست خود دارد که برای خرید و فروش ارز دیجیتال در دسترس هستند. در حال حاضر، این صرافی امکان معاملات اسپات، مارجین تریدینگ، ترید همتا به همتا (p2p) ارز فیات، استیکینگ و وام را ارائه می‌دهد. این صرافی در ۲۰۷ کشور و منطقه جهان فعالیت می‌کند و در سال ۲۰۱۸ ، بیست میلیون دلار سرمایه اولیه از IDG Capital و Matrix Partners دریافت کرده است. با توجه به داده‌های سایت CoinMarketCap، کوکوین پنجمین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال است و همچنین عنوان بهترین صرافی رمز ارزی در سال ۲۰۲۱ را نیز طبق اعلام Forbes، کسب کرده است.

منبع: u.today


برچسب ها: صرافی کوکوین

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)