اکثر مشتریان بانک جی پی مورگان بیت کوین را یک کلاس دارایی می‌دانند


به گفته رئیس بخش مدیریت ثروت بانک جی پی مورگان، هرروز مشتریان بیشتری بیت کوین را به عنوان یک کلاس دارایی برای سرمایه گذاری در نظر می‌گیرند.

مری کالاهان اردوس (Mary Callahan Erdoes)، رئیس بخش مدیریت ثروت بانک جی پی مورگان (J.P. Morgan)، می‌گوید اکثر مشتریان این بانک، بیت کوین را یک کلاس دارایی (Asset Class) مناسب سرمایه گذاری می‌دانند. خانم اردوس در مصاحبه با بلومبرگ گفت هدف این غول بانکداری این است که مشتریان را راهنمایی کند پولشان را جایی سرمایه‌گذاری کنند که می‌خواهند. وی به این نکته نیز اشاره کرد که سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال در نهایت یک انتخاب شخصی است:

بسیاری از مشتریان ما می‌گویند بیت کوین یک کلاس دارایی است و می‌خواهیم رویش سرمایه گذاری کنیم. کار ما این است که کمک‌شان کنیم پول‌شان را جایی بگذارند که می‌خواهند سرمایه گذاری کنند.

موانع تبدیل بیت کوین به یک کلاس دارایی ذخیره ارزش

خانم اردوس اضافه کرد بانک جی پی مورگان بیت کوین را به شکل کلاس دارایی ذخیره نمی‌کند؛ اما وضعیت ذخیره ارزش آن با گذشت زمان محک خواهد خورد. وی همچنین به‌طور ضمنی اشاره کرد نوسانات فعلی قیمت رمز ارز BTC یکی از تردیدهای گروه جی پی مورگان در این زمینه است:

زمان می‌گوید بیت کوین ذخیره ارزش دارد یا نه اما نوساناتی که امروز شاهدش هستیم، باید به پایان برسد.

برخی مشتریان نسبت به آینده بیت کوین خوش‌بین هستند اما در ماه‌های گذشته، قیمت این دارایی به کف‌های قیمتی جدیدی سقوط کرده است. گروه جی پی مورگان همزمان با صعود این کریپتوکارنسی در ماه آوریل اعلام کرد قصد دارد اجازه سرمایه گذاری در بیت کوین را به مشتریان ثروتمندش بدهد. این بانک در این تصمیم دنباله روی یک شرکت خدمات مالی بزرگ دیگر یعنی مورگان استنلی (Morgan Stanley) بوده است. همانطور که در اخبار داشتیم، مورگان استنلی امکان سرمایه‌گذاری روی بیت کوین را برای مشتریانش فراهم کرد.

در زمان این مصاحبه، بیت کوین زیر سطح 30,000 دلار و با قیمت 29,534 دلار معامله می‌شد. این سقوط قیمت بیت کوین دنباله اخبار منفی مربوط به کریپتو از جمله بازنگری در قوانین نظارتی به‌ویژه در چین بوده است. سرکوب بیت کوین در چین باعث شد بسیاری از فعالیت‌های مربوط به استخراج در این کشور متوقف شود و ماینرها به خارج از چین مهاجرت کنند. پس از اتفاق هش ریت شبکه بیت کوین به کمترین میزان در یک سال گذشته رسید.

برخی از سرمایه گذاران بیت کوین، قیمت 30,000 دلار را به عنوان یک سطح حمایت مهم در نظر می‌گیرند و شکست این سطح می‌تواند منجر به افت قیمت بیشتری شود. اگر پادشاه ارزهای دیجیتال افت قیمت بیشتری را تجربه کند، می‌تواند کل بازار رمز ارزها را بیش از قبل تضعیف کند.

علاوه‎‌ بر این، منتقدان ارزهای دیجیتال برخی از عواملی که قیمت بیت کوین را در ماه آوریل به سقف تاریخی 64,800 رساندند، مورد سؤال قرار داده‌اند. طرفداران نیز معتقدند رمز ارز BTC به خاطر عرضه محدود و ورود پول بیشتر به بازار ارزهای دیجیتال توسط سرمایه گذاران نهادی، به عنوان یک پوشش در برابر تورم عمل خواهد کرد.

منبع: finbold


برچسب ها: جی پی مورگان

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)