جک دورسی: ابرتورم همه چیز را تغییر خواهد داد


جک دورسی، مدیر عامل و موسس توییتر، معتقد است که بزودی شاهد به وجود آمدن ابرتورم در ایالات متحده و سایر نقاط جهان خواهیم بود.

آقای دورسی موسس شبکه اجتماعی توییتر و یکی از حامیان بیت کوین است. او به این نتیجه رسیده که رشد تورم با سرعت زیادی ادامه خواهد داشت و در ایالات متحده و سایر کشورهای دنیا به ابرتورم تبدیل خواهد شد. جک دورسی با انتشار توییتی مدعی شده که:«ابرتورم همه چیز را تغییر خواهد داد… و این تغییر هم اکنون آغاز شده است.»

بر اساس اطلاعات وبسایت اینوستوپدیا (Investopedia)، تورم به معنای کاهش قدرت خرید است که در یک اقتصاد به افزایش کلی قیمت کالا و خدمات منجر می‌شود و ابرتورم نیز به معنای عبور میزان تورم از سطح ۵۰ درصدی است. توییت جدید مدیر عامل توییتر در حالی منتشر شده که وزارت کار ایالات متحده آمریکا (United States Department of Labor) مدتی پیش اعلام کرد هزینه‌ها برای مصرف کنندگان بیش از حد انتظار افزایش یافته و به بالاترین میزان خود طی ۳۰ سال گذشته نزدیک شده است.

جک دورسی

جک دورسی تنها سرمایه گذار نگران به وجود آمدن ابرتورم نیست

تایو اویوسو (Tayo Oviosu) یک تاجر نیجریه‌ای علاقه‌مند به ارز دیجیتال است که با انتشار توییتی اعلام کرد نرخ تورم کشورش هر سال ۱۶ درصد افزایش پیدا می‌کند. آقای دورسی نیز در پاسخ به او نوشت:«این اتفاق بزودی در ایالات متحده و در نتیجه در تمام جهان رخ خواهد داد.»

پیش از این، رئیس فدرال رزرو آمریکا (US Federal Reserve)، جروم پاول (Jerome Powell)، هم با اشاره به نگرانی‌های موجود در مورد نرخ فعلی تورم گفته بود که رشد تورم ممکن است تا سال میلادی جدید ادامه داشته باشد و احتمال این که در اواسط نوامبر (آذر)، کمک مالی فوق العاده بالای دولت آمریکا به اقتصادش هم متوقف شود، وجود دارد.

بسیاری از سرمایه گذاران سنتی با اشاره به افزایش نرخ تورم در ایالات متحده، همانند آقای جک دورسی در مورد احتمال به وجود آمدن ابرتورم ابزار نگرانی کرده‌اند. اما از طرف دیگر به نظر می‌رسد که حامیان بیت کوین کمتر نگران این موضوع باشند؛ زیرا آن‌ها از BTC به عنوان ابزاری برای پوشش ریسک تورم استفاده می‌کنند. در این دوران دشواری‌های اقتصادی و علی‌رغم طبیعت نوسانی ارزهای دیجیتال، بسیاری از سرمایه گذاران (از خرد گرفته تا بزرگ) این گروه دارایی را به سایر ابزارهای سرمایه گذاری ترجیح می‌دهند.

چند هفته پیش، بانک سرمایه گذاری چندملیتی جی‌پی مورگان (JPMorgan) اعلام کرد:«ظاهرا سرمایه گذاران نهادی استفاده از بیت کوین را از سر گرفته‌اند.» زیرا به این نتیجه رسیده‌اند که در زمینه پوشش ریسک، BTC بهتر از طلا عمل می‌کند.

جک دورسی معتقد است که بیت کوین هم مانند به وجود آمدن ابرتورم، همه چیز را تغییر خواهد داد. او تلاش برای توسعه یک دارایی دیجیتال را از هر چیز دیگری مهم‌تر می‌داند و به همین دلیل تصمیم گرفته تا در حوزه رمز ارزها مبلغ هنگفتی سرمایه گذاری کند. علاوه بر این، پس از فراهم شدن امکان انعام دادن با BTC در توییتر،بر اساس برنامه جدید جک دورسی برای استخراج، اسکوئر (Square) در حال ساخت یک کیف پول سخت افزاری و سیستم استخراج بیت کوین است.


برچسب ها: جک دورسی

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)