ICO عرضه اولیه

عرضه اولیه سکه (ICO) روشی برای جمع آوری وجوه از طریق استفاده از ارزهای دیجیتال است. استفاده از آن در پروژه هایی که هنوز پلت فرم ، محصول یا خدمات بلاکچین خود را به طور کامل توسعه نداده اند بیشترین کاربرد را دارد. پرداخت آن معمولاً با بیت کوین یا اتریوم انجام می شود ، اما در برخی موارد ، ارز فیات نیز پذیرفته می شود. سرمایه گذاران در پیشنهادهای مزایده عرضه اولیه سکه شرکت می‌کنند با امید اینکه شرکت موفق خواهد بود، تقاضا را به اجرا در می‌آورد و باعث می‌شود تا توکن ها افزایش یابد. به عبارت دیگر ، آنها امیدوارند که بازخورد خوبی کسب کنند

مطالعه بیشتر

تفاوت بین سکه های ارز کریپتو و توکن ها چیست؟

توکن ها ارز نیستند. نیازی نیست که برای صدور توکنها یک بلاکچین ایجاد کنید، چیزی که برای ارز کریپتو (cryptocurrency) حتماً لازم است.

مطالعه بیشتر

نحوه کار عرضه اولیه به چه صورت است؟

به طور معمول ، توکن های ICO براساس استاندارد ERC-20 مبتنی بر بلاکچین اتریوم ایجاد می شوند که به توکن ERC-20 منصوب هستند. علاوه بر اتریوم ، سیستم‌های اجرایی دیگری نیز وجود دارند که از ایجاد و صادرات توکن دیجیتالی پشتیبانی می‌کنند (مثل Stellar، NEM، NEO و Waves). در مقابل ، برخی از شرکتهایی که از قبل دارای یک بلاکچین کاملاً عملکردی هستند ، اغلب تصمیم می گیرند دارایی های دیجیتالی خود را بر روی پلت فرم خود صادر کنند. با توجه به توکن های ERC-20 ، یک شرکت ممکن است از قراردادهای هوشمند اتریوم برای ایجاد و انتشار علائم دیجیتالی خود استفاده کند. پروتکل ERC-20 مجموعه ای از قوانینی را تعریف می کند که یک شرکت باید به منظور صدور توکن هایی در بلاکچین اتریوم به آنها پایبند باشد و آن قوانین را رعایت کند ، و قراردادهای هوشمند اطمینان حاصل می کنند که این قوانین به روشی قابل اعتماد دنبال می شوند.

مطالعه بیشتر

توکن ICO چیست؟

توکن ICO، اساساً مشارکت شما با سرمایه گذاری استارتآپ را نشان میدهد. هرچه پول بیشتری بپردازید، توکنهای بیشتری را در بازگشت به دست خواهید آورد. با این توکنها شما قادر هستید که خدمات آینده شرکت را خریداری کنید یا اینکه فقط توکنها را بفروشید.  توکن کریپتو یا ICO Token یک واحد، با ارزش مشخص شده توسط یک شرکت برجسته میباشد. اگر یک استارت آپ مد را در نظر بگیریم، یک توکن میتواند معادل یک پیراهن یا مجوز سالانه نرم افزار در استارت آپ هایی با تکنولوژی بالا، باشد. شما حتی می توانید توکن خودتان را صادر کنید و یک دارنده توکن میتواند یک ساعت کار شما را با این توکن خریداری کند. شما می توانید همه چیز را توکنیزه (tokenize) کنید. مطالعه بیشتر

چرا شرکت‌ها در ico سرمایه گذاری می کنند؟

یک ICO می‌تواند یک روش بسیار موثر برای افزایش سرمایه و سرمایه‌گذاری پروژه باشد. برای استارت آپ ها، این امکان را برای آنها فراهم می کندکه مبلغی قابل هزینه را بر اساس یک ایده دریافت کنند، که ممکن است در بازار مورد آزمایش قرار گرفته باشند یا قرار گرفته نباشند. بعید است که بسیاری از این شرکت های کوچک و غیر دولتی بتوانند از راه دیگری تأمین اعتبار کنند. مؤسسات مالی سنتی بعید است که بتوانند پول استارتاپ را فقط براساس وام فراهم کنند ، به خصوص در فضای رمزنگاری که عدم تنظیم مقررات باعث عدم تمایل بخشی از این موسسات می شود.

مطالعه بیشتر

نحوه راه اندازی ICO

میزبانی یک ICO موفق از ابتدا نسبتاً پرهزینه خواهد بود. برای راه اندازی چنین کمپینی تقریبا ۶۰ هزار دلار مورد نیاز است، اما این رقم می تواند بسته به پروژه و اهداف آن تغییر کند. همچنین، راه اندازی یک کمپین ICO، نسبتاً زمانبر است. در بیشتر موارد، مرحله قبل از مشارکت عمومی، که شامل تمام فرآیندهای قبل از اولین اطلاعیه بزرگ است، حدود شش ماه تا یک سال طول می کشد. مرحله پس از مشارکت عمومی ، که شامل تمام مواردی  است که بین اولین اطلاعیه  و فروش واقعی توکن ها رخ می دهد، معمولا  حدود سه ماه طول می کشد. این چارچوب زمانی باید به اندازه کافی طولانی در نظر گرفته شود که توجه عمومی را جلب کند و به اندازه کافی کوتاه در نظر گرفته شود تا مردم این پروژه را فراموش نکنند.

مطالعه بیشتر

دانشنامه ایران کریپتوکارنسی

برای مطالعه مباحث تخصصی و دریافت اطلاعات بیشتر

شروع