بازی بلاک چینی ایلوویوم و ارز دیجیتال ILV چیست؟ معرفی کامل + تریلر


ایلوویوم (Illuvium) یکی از مهمترین بازی های مورد انتظار بلاک چینی است. به معرفی ایلوویوم و ارز دیجیتال ILV و آموزش استیکینگ آن می‌پردازیم.

کاربردهای فناوری بلاک چین در صنعت گیمینگ در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است. اما هنوز منتظر یک بازی بلاک چینی هستیم که بودجه و کیفیت بازی‌های بلاک‌باستر را داشته باشد. بازی ایلوویوم (Illuvium) نوید خلق یک تجربه بازی بلاک چینی سطح بالا را می‌دهد که مدل‌های متاورس و کسب درآمد از بازی (Play to Earn) را هم به‌کار می‌گیرد. در این مطلب قصد داریم به معرفی و بررسی این بازی و توکن بومی آن یعنی ارز دیجیتال ILV بپردازیم.

ایلوویوم در سبک جهان باز (open-world) و نقش‌آفرینی طراحی شده و گیم پلی خوبی دارد. این بازی هم مثل بسیاری از پروژه‌های گیمینگ حوزه بلاک چین، توکن‌های بومی خودش را دارد. آلت کوین‌های این پروژه به نام رمز ارز ILV و sILV تحت استاندارد ERC-20 اتریوم قرار دارند. صاحبان توکن‎‌ها می‌توانند از ارز ILV برای استخراج نقدینگی، مشارکت در اداره پروژه و کسب پاداش استفاده کنند. بازی Illuvium در حوزه توکن غیر قابل تعویض یا NFT هم فعال است. این بازی برای بسیاری از کاراکترهایش NFT طراحی کرده که در بازارهای ان اف تی خارجی قابل معامله هستند.

برای آشنایی بیشتر با دنیای این بازی بلاک چینی و کاراکترهای آن، تریلر رسمی بازی را تماشا کنید:

در ادامه ضمن معرفی بازی Illuvium و ارز دیجیتال آن، با گیم پلی بازی بیشتر آشنا می‌شوید. همچنین نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال ILV و استیک کردن آن را هم یاد می‌گیرید.

بازی ایلوویوم چطور کار می‌کند؟

ایلوویوم یک بازی جهان باز در سبک نقش‌آفرینی (RPG) در بستر اتریوم است که سال 2022 منتشر خواهد شد. بازیکنان باید در یک دنیای فانتزی سفر کنند و با موجوداتی به نام ایلوویال (Illuvial) مبارزه کرده و آنها را از آن خودشان کنند. بعد از اضافه کردن این کاراکترها به کالکشن خودتان می‌توانید درحین مأموریت، انجام چالش‌ها یا بازی در داستان ایلوویوم از هیولاهایتان در مقابل سایر بازیکنان استفاده کنید.

بازی Illuvium توکن‌های خودش به نام‌های ارز دیجیتال ILV و sILV را دارد و برای کاراکترها، آپگریدهای ظاهری و آیتم کاربردی بازی هم ان اف تی منتشر می‌کند. این بازی قرار است قابلیت‌های کسب درآمد یا Play to Earn هم داشته باشد و در ازای تکمیل چالش‎‌ها، مأموریت‌ها و نبردها به گیمرها ارز ILV پاداش دهد.

آشنایی با بازی ایلوویوم Illuvium

آموزش بازی ایلوویوم (Illuvium)

در زمان نگارش این مقاله، بازی ایلوویوم هنوز در دست تولید است و انتظار می‌رود سال 2022 منتشر شود. بعد از ساخت اکانت می‌توانید کلاینت بازی را در قالب برنامه دسکتاپ دانلود کنید. این بازی دو حالت رایگان و اشتراک پرمیوم خواهد داشت.

ساز و کار اصلی پروژه Illuvium، گردآوری و شخصی‌سازی ایلوویال‌های NFT است. هر کدام از این کاراکترهای بازی، یک قبیله و گروه مرتبط دارند. ایلوویال‌های قویتر حتی می‌توانند گروه‌ها و قبایل را ترکیب کنند. با استفاده از ایلوویال‌هایی از گروه و قبیله مشابه می‌توانید پاداش‌هایی را در حین بازی با یکدیگر در نبردها به دست بیاورید. از این ویژگی با عنوان ایجاد هم‌افزایی یا synergy یاد می‌شود و امکان انتخاب تاکتیکی درباره ایلوویال‌های مورد استفاده را فراهم می‎کند. ضمناً بازیکنان می‌توانند بعد از رسیدن به مرحله‌ای خاص با ترکیب ایلوویال‌های خودشان، ایلوویال‌های جدید با قدرت بیشتر بسازند.

فضای بازی ایلوویوم

برای گرفتن یک ایلوویال، باید آن را در یک شارد (Shard) قرار دهید. هرچه ایلوویال قوی‌تر باشد، به شارد قویتری برای گرفتنش نیاز دارید. اگر ایلوویال زخمی باشد، با گذشت زمان در شارد سلامتی‌اش را به دست می‌آورد. اما اگر بخواهید این فرایند را تسریع کنید، می‌توانید کارمزد را پرداخت کنید یا از آیتم‌ها برای افزایش سرعت بازیابی سلامت استفاده کنید. برخی از ایلوویال‌ها نایاب‌تر از بقیه هستند و به صورت براق، طلایی یا هولوگرافیک نمایش داده می‌‎شوند.

قبل از اینکه سراغ ارز دیجیتال ILV و نحوه کار با آن برویم، بهتر است کمی بیشتر درباره گیم پلی و فضای بازی Illuvium توضیح دهیم. به همین خاطر در ادامه به برخی از مهمترین ویژگی‌های این بازی بلاک چینی می‌پردازیم.

گروه‌های بازی ایلوویوم

بازی ایلوویوم پنج گروه یا کلاس مختلف دارد: Fighter، Guardian، Empath، Rogue و Psion. هنوز تفاوت‌های دقیق این گروه‌ها منتشر نشده است. وقتی می‌خواهید یک تیم بسازید، باید هم‌افزایی گروه و قبیله را در نظر بگیرید؛ به خصوص وقتی گروه‌های هیبریدی (به نام Ascended) می‌سازید. مثلاً یک Slayer فقط از ترکیب ایلوویال Fighter با ایلوویال Rogue ایجاد می‌شود. همچنین می‌توانید دو ایلوویال از یک گروه را با هم ترکیب کنید تا ایلوویالی بسازید که از مهارت‌های قوی آن گروه برخوردار است.

قبایل بازی ایلوویوم (Illuvium)

این بازی بلاک چینی پنج قبیله دارد: هوا، طبیعت، آتش، آب و زمین. هر ایلوویال براساس نوع قبیله‌ خودش مبارزه می‌کند و آسیب می‌بیند. برای مثال، ایلوویال آب در مبارزه با آتش آسیب بیشتری ایجاد می‌کند اما در مقابل زمین ضعیف است. با ترکیب پنج قبیله در ایلوویال‌های Ascended می‌توانید یک قبیله ترکیبی بسازید؛ مثل غبار (هوا و زمین) یا جنگل (هوا و آب).

سایر ویژگی‌های بازی ایلوویوم

هر ایلوویال به جز گروه و قبیله، ویژگی‌های دیگری هم دارد که قدرت، سلامت، سرعت و آسیب‌پذیری آن را مشخص می‌کنند. ایلوویال‌هایتان هرچقدر در نبردهای بیشتری پیروز شوند، قدرتمندتر خواهند شد. همچنین می‌توانید با استفاده از آیتم‌های درون بازی، برخی از ویژگی‌های ایلوویال‌هایتان را تقویت کنید. این آیتم‌ها را می‌توانید بخرید، پیدا کنید یا با استفاده از قطعات بسازید.

ارز دیجیتال Illuvium (ILV) چیست؟

رمز ارز ILV یک توکن ERC-20 در بلاک چین اتریوم با کاربردهای مختلف درون بازی و اکوسیستم است. قیمت رمز ارز دیجیتال ILV براساس ترکیبی از گمانه‌ها درباره موفقیت بازی و سود استیکینگ (Staking) آن مشخص می‌شود. توکن‎های بازی Illuvium دو نوع هستند: ILV و sILV. پاداش‌های ILV به مدت یک سال قفل می‌شوند ولی sILV را می‌توانید بلافاصله درون بازی استفاده کنید. در مجموع فقط 3 میلیون توکن ILV و sILV وجود خواهد داشت که یعنی این توکن‌ها، عرضه کل محدود دارند. بسیاری از کاربران همین حالا هم توکن هایشان را استیک کرده‎‌اند و بنابراین عرضه در گردش آن پایین خواهد بود. ارز دیجیتال ILV سه کارکرد اصلی دارد:

 1. بازیکنان در ازای موفقیت‌ها و دستاوردهایشان در بازی توکن ILV جایزه می‌گیرند.
 2. صاحبان این توکن می‌توانند رمز ارزهای ILV را در والت (Vault) ایلوویوم استیک کنند. استیکرها پاداش‌هایتان را در ازای توکن ILV و sILV دریافت خواهند کرد.
 3. صاحبان توکن بازی Illuvium می‌توانند از طریق سازمان غیر متمرکز خودمختار یا دائو (DAO) ایلوویوم، در اداره بازی مشارکت کنند. انجمن Illuvinati امکان همکاری اعضای جامعه در ایجاد طرح‎‌های توسعه بازی و سایر تغییرات در مدل حکمرانی پروژه را فراهم می‎‌کند.

رمز ارزهای ILV و sILV تحت استاندارد ERC-20 قرار دارند و بنابراین کاربران برای انتقال آنها باید کارمزد گس اتریوم پرداخت کنند. این کارمزدها گران هستند و بنابراین باید دید طراحان چطور می‌توانند در عین حفظ مقرون به صرفگی، تراکنش‎‌های ERC-20 را در بازی پیاده خواهند کرد. برای مشاهده آخرین آمارها و قیمت‌های ارز دیجیتال ILV می‌توانید به پایگاه‌های آمار کریپتوکارنسی مراجعه کنید. براساس پایگاه Coinmarketcap در زمان نگارش این مطلب (1 آذر 1400)، توکن ILV با قیمت 1,064 دلار معامله می‌شود.

آموزش خرید ارز دیجیتال ILV

برای خرید رمز ارز ILV باید از طریق صرافی‌های کریپتوکارنسی اقدام کنید. صرافی‌های Binance، Mandala، OKEx، KuCoin و Hotcoin Global از خرید و فروش توکن ILV پشتیبانی می‌کنند. صرافی بایننس یکی از محبوب‌ترین صرافی‎‌های خارجی در ایران است. با این حال، به دلیل تحریم‌هایی که علیه ایران وجود دارد، استفاده از صرافی بایننس نیازمند تایید هویت است و این صرافی به کاربران با هویت ایرانی، خدمات ارائه نمی‌دهد.

بدین خاطر، استفاده از صرافی‌های ایرانی می‌تواند گزینه مناسبی برای خرید رمز ارز ایلوویوم یعنی ارز دیجیتال ILV باشد. در این بین، صرافی بیت 24 با ارائه بستری ساده، امن و سریع، خدمات خرید و فروش رمز ارز ILV را ارائه می‌دهد.

آموزش استیک ارز دیجیتال ILV

کاربرانی که توکن ILV را استیک می‌کنند، به دو روش پاداش دریافت می‌کنند:

 • از طریق ییلید فارمینگ (Yield Farming) رمز ارزهای ILV و sILV: پاداش‌های در قالب ILV به مدت 12 ماه قفل می‌شوند اما کاربران می‌توانند پاداش در قالب sILV را انتخاب کنند که بلافاصله در بازی قابل استفاده است.
 • از طریق اشتراک درآمد (Revenue Sharing): اتریومی که توسط بازیکنان در بازی ایلوویوم خرج می‌شود، برای بازخرید ارز ILV استفاده می‌شود و سپس میان استیکرها توزیع می‌شود. این مکانیزم همزمان با انتشار بازی، آنلاین خواهد شد.

برای استیک کردن ارز دیجیتال ILV باید ارزهایتان را به یک کیف پول خارجی با قابلیت اتصال به اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (DApp) مثل متامسک (Metamask) یا بایننس چین والت (Binance Chain Wallet) منتقل کنید.

 1. کیف پول‌تان را به اپلیکیشن غیرمتمرکز Illuvium Staking وصل کنید.
  آموزش استیکینگ ارز دیجیتال ILV
 2. سپس به قسمت CORE POOLS بروید.
 3. در این قسمت می‌توانید توکن های ILV یا توکن های استخر نقدینگی ILV/ETH را از SushiSwap استیک کنید. بعد از انتخاب استخر مورد نظرتان، STAKE را بزنید.
  آینده ارز دیجیتال ILV
 4. یکی از دو نوع استخر منعطف (Flexible) یا قفل شده (Locked) را انتخاب کنید. استخر قفل شده بسته به طول زمان استیک (تا یک سال) می‎‎‌تواند پاداش‌هایتان را دوبرابر کند. مقدار مورد نظرتان برای استیک کردن را وارد کنید و STAKE را بزنید.
  ارز دیجیتال بازی ایلوویوم
 5. به جای این استخرها می‌توانید توکن هایتان را در استخرهای فلش (Flash Pool) حاوی توکن‌های شریک استیک کنید و ارزهای ILV و sILV پاداش بگیرید.
 6. وقتی درخواست دریافت پاداش‌هایتان را بدهید، می‌توانید آنها را در قالب ارز دیجیتال ILV یا sILV دریافت کنید. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، پاداش‎‌های sILV فوری هستند ولی توکن‎‌های ILV بعد از یک سال قابل دریافت خواهند بود.

جمع بندی

پروژه Illuvium تا همین جا و با ارائه رمز ارز ILV و پلتفرم استیکینگ دیفای (DeFi) توانسته توجهات زیادی به خودش جلب کند و به حجم معاملاتی بالایی برسد. قیمت ارز دیجیتال ILV از زمان ارائه این کریپتوکارنسی، رشد خوبی داشته است. اگرچه ساز و کارهای گیم پلی بازی ایلوویوم شبیه سایر بازی های بلاک چینی از جمله Axie Infinity است اما به نظر می‌آید ویژگی‌های بصری، تجربه بازی و عملکرد ایلوویوم کیفیت بهتری داشته باشد. آیا ممکن است بازی ایلوویوم اولین محصول با تجربه تراز اول و بودجه کلان در دنیای گیمینگ NFT باشد؟ برای رسیدن به جواب باید تا سال 2022 و انتشار فاز بتای این بازی بلاک چینی صبر کنیم.


برچسب ها: ایلوویوم

ثبت نظر
نظرات کاربران (1 نظر)
اسماعیل سهرابی

با سلام ودرود ، مطالبی که منتشر میکنید به روز جامع سطح بالا و کاربردیه ، آفرین برشما

0 پاسخ دهید
02:51:07 1400/09/02