آموزش بازیابی رمزعبور کیف پول بلاکچین (Blockchain Wallet)


آموزش بازیابی رمزعبور کیف پول بلاکچین (Blockchain Wallet) در صورت فراموشی رمزعبور کیف پول بلاکچین

در این مقاله آموزش بازیابی کیف پول بلاکچین ، با روش های بازایابی رمزعبور آشنا میشویم. سایت Blockchain.info در اواخر سال 2011 تأسیس شد و کیف پول بیت کوین خود را در ژانویه 2012 منتشر کرد. کیف پول بلاکچین ویژگی‌های بسیاری دارد:

بسیار مهم: اگر با مشکل ارسال اشتباه ارز دیجیتال به آدرس های BEP20 و ERC20 مواجه شده‌اید، این مقاله را مطالعه فرمائید:

ارسال اشتباه ارز دیجیتال و آموزش بازیابی آن در آدرس های BEP20 و ERC20

 • کیف پول بلاکچین معمولا در لیست 5 یا 10 کیف پول ارز دیجیتال برتر قرار دارد.
 • از ژانویه سال 2018 کاربران این کیف پول، بیش از 21 میلیون حساب در آن ساخته‌اند.
 • این کیف پول اولین کیف پول ارز دیجیتال در بازار بوده است.

کیف پول بلاکچین یا Blockchain Wallet همان چیزی است که به کیف پول هیبریدی شناخته می‌شود. هیبریدی بودن کیف پول به این معناست که شرکت بلاکچین، نسخه رمزگذاری شده‌ای از کلید خصوصی کیف پول شما را در سرورهای خود ذخیره کرده، اما رمزعبور شما را ذخیره نمی‌کند. این کار چندین مزیت دارد:

 • راحتی: هرکجا که به اینترنت دسترسی داشته باشید، می‌توانید به کیف پول بلاکچین‌تان هم دسترسی داشته باشید.
 • استمرار: لازم نیست نگران تمام شدن شارژ لپتاپ‌تان باشید. سایت Blockchain.info کیف پول شما را در خود نگهداری می‌کند.
 • امنیت: حتی اگر هکرها به سرورهای شرکت دسترسی پیدا کنند هم نمی‌توانند رمزعبور و درنتیجه کوین‌های شما را بدزدند. دلیل این است که رمزعبور و ارزهای دیجیتال شما در سرورهای سایت ذخیره نمیشوند.

اما با همه این تفاسیر، یک اشکال اساسی وجود دارد: اگر رمزعبور‌تان را گم کنید (و عبارت بازیابی 12 کلمه‌ای کیف پول بلاکچین‌تان را یادداشت نکرده باشید)، شرکت نمی‌تواند رمزعبور را برای شما بازیابی کند یا تغییر دهد.

در Blockchain.info آمده است که:

متأسفانه، در صورتی که رمزعبور خود را گم یا فراموش کرده باشید، نمی توانیم به شما کمک کنیم تا مجددا به کیف پول‌ بلاکچین‌تان دسترسی پیدا کنید. این به این دلیل است که ما به کیف پول یا رمزعبور کیف پول شما دسترسی نداریم.

علی ایحال، سایت CryptoAssetRecover.com روشی را ارائه داده که در هنگام فراموشی رمزعبور کیف پول بلاکچین ، امکان بازیابی رمزعبور بلاکچین را فراهم کرده است. در این آموزش بازیابی کیف پول بلاکچین ما به شما میگوییم که چه کارهایی را باید انجام دهید. اگر رمز عبور Blockchain.info خود را گم کرده‌اید، بازیابی آن در واقع یک فرآیند دو مرحله ای است:

 1. شناسه کیف پول یا ID Wallet خود را پیدا کنید.
 2. رمزعبور کیف پولتان را حدس بزنید.

شناسه کیف پول بلاکچین wallet id

1. چگونه شناسه کیف پول بلاکچین یا Wallet ID را بیابیم؟

ساده ترین راه برای یافتن شناسه کیف پول بلاکچین در هنگام فراموشی رمزعبور کیف پول بلاکچین ، از طریق حساب ایمیل شما است. Blockchain.info به شما اجازه می دهد تا آدرس ایمیلی را به حساب‌تان لینک کنید تا با اعمال تغییرات، نوتیفیکیشن‌هایی را برایتان ارسال کند.

برای بازیابی رمزعبور کیف پول بلاکچین در هنگام فراموشی رمزعبور کیف پول بلاکچین در مرحله اول، باید تمام آدرس ایمیل هایی را که ممکن است به حساب کیف پول Blockchain.info خود لینک کرده باشید را بنویسید.

 • در هر کدام از این آدرس ایمیل ها، به دنبال پیامی با این عنوان باشید: ” Welcome to My Wallet”. این ایمیل حاوی شناسه کیف پول بلاکچین شماست.

اگر این روش کارنکرد، مراحل زیر را طی کنی:

 • مرورگرتان را باز کنید و به آدرس: https://blockchain.info/wallet/#/login بروید. به احتمال کم ممکن است والت آی‌دی شما در قسمت “Wallet ID” فرم لاگین وجود داشته باشد.
 • در گوشه سمت راست فرم لاگین، روی “View Options” کلیک کنید.
 • در این قسمت به دنبال گزینه ای با عنوان ” I’ve lost my Wallet ID: Email me a reminder with my Wallet ID to my email address” باشید.
 • روی گزینه “Remind Me” کلیک کنید.
 • حالا آدرس ایمیلی را که برای ساخت کیف پول بلاکچین‌تان استفاده کرده بودید را وارد کنید و دکمه “submit” را بزنید.
 • اگر آدرس ایمیلی را که برای ساخت کیف پول خود استفاده کرده بودید درست باشد، info ظرف چند دقیقه شناسه کیف پول را برایتان ارسال می‌کند.

برای بازیابی رمزعبور کیف پول بلاکچین در هنگام فراموشی رمزعبور کیف پول بلاکچین ، بعد از اینکه شناسه کیف پول‌تان را پیدا کردید، حالا باید رمزعبورهای احتمالی را حدس بزنید.

2. چگونه رمزعبور Blockchain.info را حدس بزنیم

ایجاد یک لیست خوب از رمزعبورهای ممکن، نیاز به زمان و فکر دارد. در این قسمت حداقل نیازمندی‌های یک پسورد خوب را برایتان شرح داده‌ایم و سپس یک سری تکنیک برای اینکه بتوانید رمزعبورتان را به یاد آورید را ذکر کرده‌ایم.

نیازمندی‌های رمزعبور بلاکچین

از ژانویه سال 2018، Blockchain.info شرایط زیر را در حساب های جدید اعمال کرده است:

 • طول رمزعبور بلاکچین حداقل باید 10 کاراکتر باشد.
 • استفاده از رمزعبورهایی که حاوی رشته های “1234567890” یا “abcdefghij” یا یک حرفی که 10 بار تکرار شده باشد، مجاز نیست.

البته این نیازمندی‌ها تقریبا شبیه همان نیازمندی‌های سال 2012 شرکت بلاکچین است که باعبارت ” We require a password of at least 10 characters in length to ensure that even if our database is compromised your wallet will remain secure” تشریح کرده بود.

حالا برای بازیابی رمزعبور کیف پول بلاکچین‌تان، با استفاده ازتکنیک‌های زیر که برایتان توضیح داده‌ایم میتوانید رمزعبورتان را حدس بزنید.

نحوه بازیابی کیف پول بلاکچین

تکنیک1: توجه به فرم عمومی که اکثر افراد رمزعبور میسازند

اکثر افراد در روش ایجاد و استفاده از رمزعبور ضعف‌هایی دارند:

 • اکثرا فقط از یک رمزعبور برای همه سایت‌ها استفاده می‍کنند.
 • حتی زمانی هم که از رمزعبورهای متفاوت استفاده می‌کنند، اما کاراکترهای این رمزعبورها یکسان است و با یک جابه‌جایی ساده می‌توان آن را حدس زد.
 • وقتی هم که از عدد در رمزعبورشان استفاده میکنند، آن عدد را در انتهای رمزعبور قرار می‌دهند.

اگرچه مواردی که در بالا ذکر کردیم یک ضعف و اشکال است، ولی برای مشکل فعلی ما یک مزیت محسوب می‌شود. بنابراین اگر شما هم همانند اکثر افراد رمزعبور میسازید، شانس با شما یار است و ممکن است رمزعبور حساب Blockchain.info شما هم با دیگر رمزعبورها یکسان باشد. یکی از استراتژی های خوب حدس برای بازیابی رمزعبور کیف پول بلاکچین این است که به رمزعبورهای دیگرتان نگاه کنید و به دنبال الگوهای یکسان باشید.

 • آیا از یک رشته یکسان استفاده میکنید؟ مثلا نام اعضای خانواده ، تیم های ورزشی و غیره.
 • آیا از عدد و رقم های یکسان استفاده میکنید؟ مثلا سال تولد، رقم های تکی یا دو رقمی و غیره.
 • آیا از یک کاراکتر خاص استفاده میکنید؟ مثلا “~” یا “#”.

تکنینک2: از منیجر رمزعبور مرورگر خود برای بازیابی رمزعبور کیف پول بلاکچین استفاده کنید

منیجر مرورگر، ابزاری است که از شما می پرسد آیا می خواهید مرورگرتان هنگام ایجاد حساب کاربری در یک وب سایت جدید، رمزعبور شما را به خاطر بسپارد یا خیر.

با مراجعه به لینک‌های زیر میتوانید نحوه کار با منیجر رمزعبور مرورگر موردنظرتان را بیابید:

کروم

فایرفاکس

اینترنت اکسپلورر

حالا باید دوتا کار را انجام دهید:

 1. هرکدام از این رمزعبورها را یادداشت کنید.
 2. به دنبال الگوهای مشابهی که توسط آنها این رمزعبورها را ساختید باشید. مثلا معمولا کجا حروف را بزرگ وارد میکنید. کجا عدد میگذارید. از چه کاراکترهای خاصی استفاده میکنید و از این قبیل.

تعیین برنامه آزمایشی بازیابی رمزعبور کیف پول بلاکچین

هنگامی که کلمات کلیدی ممکن و الگوهای ساخت رمزعبورتان را شناسایی کردید، زمان آن رسیده است که برنامه‌ای را برای نحوه امتحان کردن این رمزعبورها ایجاد کنید. در این مرحله باید لیست بزرگی از رمزعبورهایی که برای ورود به حساب Blockchain.info ممکن است استفاده کرده باشید، تهیه کنید.

درکل برای بازیابی رمزعبور کیف پول بلاکچین ، یک اسپردشیت آفلاین مثلا در مایکروسافت اکسل، اپل نامبر، اوپن آفیس یا برنامه‌های مشابه، ابزار مناسبی برای این کار است. با این روش، هر رمزعبور را در یک ردیف جدید قرار دهید و در فرم لاگین Blockchain.info کپی و پیست کنید. این کار باعث میشود احتمال غلط وارد کردن رمزعبور به صورت دستی کاهش یابد.

البته نکته منفی استفاده از اسپردشیت این است که اگر کامپیوترتان دزدیده یا هک شود، خطر دسترسی به تمام حساب‌های شما وجود دارد.

امتحان کردن رمزعبورهای جمع آوری شده برای بازیابی رمزعبور کیف پول بلاکچین

حالا که لیستی از تمام پسوردهای احتمالی را تهیه کردید، به قسمت لاگین حساب Blockchain.info بروید و شناسه کیف پول‌تان را در قسمت “Wallet ID” وارد کنید.

حالا به ترتیب، رمزعبورهای تهیه شده را در قسمت “Password” وارد کنید.

روی دکمه “LOG IN” کلیک کنید.

اگر رمزعبور اول کار نکرد، دیگر رمزعبورها را امتحان کنید.

اگر رمزعبورتان را پیدا نکردید، راه آخر این است که جایگشتی از رمزعبورهای فعلی را امتحان کنید. استراتژی پایه این روش این است که با ترکیب کردن کل یا بخش هایی از رمزعبورهای فعلی، صد ها یا هزاران رمزعبور احتمالی بسازید و تا زمانی که بلاخره یکی از آنها کار کند، همه را امتحان کنید.

اگر با استفاده از این روش توانستید به بازیابی رمزعبور کیف پول بلاکچین برسید، تبریک میگوییم. حالا کار آخر این است که:

 • برای حساب کیف پول بلاکچین‌تان یک عبارت بازیابی 12 کلمه ای ایجاد کرده و آن را یادداشت کنید و در جایی مطمئن نگهداری کنید.
 • اسپردشیت ساخته شده از رمزعبورها را هم پاک کنید.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (45 نظر)
عرفان

سلام.من رمزم بلاک چینم فراموش کردم اون کد ۱۲ رقمی ریکاوری رو هم ندارم.میخواتم ببینم راهی هست که بتونم دسترسی پیدا کنم به حساب بلاک چین؟

0 پاسخ دهید
01:41:37 1399/02/18
heliye aghamiri

سلام. متاسفانه خیر. برای ریکاوری اون عبارت بازیابی ۱۲ کلمه ای رو باید داشته باشین

0 پاسخ دهید
01:41:37 1399/02/18
یسنا

با سلام من رمز عبور دوازده کلمه ای را مینویسم ولی باز هم کیف پول را باز نمیکند علتش چیست؟

0 پاسخ دهید
07:56:00 1399/03/21
حلیه آقامیری

چه متنی رو نشون میده؟ چه اروری میده ؟

0 پاسخ دهید
07:56:00 1399/03/21
کارو چوپانی

سلام خسته نباشید بسیار مهم من یک اکانت بلاک چین دارم که مقدار خیلی خیلی زیادی بیتکوین داخل این اکانت هست و مشکل من فقط رمز دوم آن یا 2fa آن است که بدون آن نمی توانم وارد اکانت شوم و یک سری مشکل برای من پیش اومد و دیگه نتونستم از رمز دوم استفاده کنم و رمز دوم را از دست دادم هر کسی که میتونه کمک کنه خیلی ازش ممنون میشم و حتما حتما جبران می کنم

0 پاسخ دهید
17:04:02 1399/04/21
مسیحا

@amirmasiha1020 ایدی من هستش.در تلگرام پیام بدین کمکی از دستمون بر بیاد انجام میدیم

0 پاسخ دهید
17:04:02 1399/04/21
alireza

salam,tamas begirid dar telegram: @ich_bin_ali_reza

0 پاسخ دهید
17:04:02 1399/04/21
جواد

سلام در تلگرام برای حل مشکلتون پیام بدید Telegram/@bitpool2

0 پاسخ دهید
17:04:02 1399/04/21
زینب یوسفی

چرا لینکی که در بالا فعال کردین برای ورود به صفحه بازیابی رمز والت غیرفعال است https://blockchain.info/wallet/#/login

1 پاسخ دهید
22:40:21 1399/09/11
مهدی برقی

اقا سلام دو روز پیش یکی از بستگانم از امریکا ۱۰۰۰دلار واریز کرد به کیف پول بیت کوین من با بلک چین درست کردم اما ۱۰۰۰ دلار به حساب کیف پول بیت کوین من نیامده لطفا کمک کنید وراهنمای بفرمایید

0 پاسخ دهید
12:38:34 1399/09/19
مجتبی انصاری

سلام. از فرستنده در خواست کنید که TXID یا TXHash رو بده

0 پاسخ دهید
12:38:34 1399/09/19
mohammad

سلام من میخوام وارد یک کیف بشم که قبلا ساختم رمز ورود رو دارم 12 کلمه رو هم دارم رمزو میزنم وارد قسمت 12 کلمه میشه اونم میزنم ولی وارد نمیشه مشکل کجاست

0 پاسخ دهید
22:52:07 1399/09/23
مجتبی انصاری

چه اروری میده؟

0 پاسخ دهید
22:52:07 1399/09/23
محسن

سلام. من کیف پول بلاک چین و دارم. هر سری که میخواستم وارد بشم یه ایمل به حسا جیمبلم میومد و تایید میکردم و وارد میشد . از دیشب که میزنم ایدی ولتمو و وقتی لاگین و میزنم پیام میده که ایمیل ارسال شده تایید کنید ولی هیچ ایملی توی جیمیل من نمیاد . چند بارم زدم ولی نشده. هیچ خطایی نمیده ولی ایمل و نمیاد… میشه راهنماییم کنید؟

0 پاسخ دهید
15:17:21 1399/09/26
حلیه آقامیری

سلام. قسمت اسپم ایمیلتون رو هم نگاه کنین. اگر نبود با پشتیبانی والت تماس بگیرین.

0 پاسخ دهید
15:17:21 1399/09/26
حمید محمدی

سلام من بلاکچین نصب مردم ۱۲ کلمه یاداشت نکردم از کجا ۱۲ کلمه پیدا کنم و یاداشت کم خواهشن راهنمای بفرماید

0 پاسخ دهید
14:26:01 1399/10/09
حسین موبد

من ایمیل و ولت آیدی بلاکچینمو دارم و مقدار زیادی بیت کوین از سال ۹۶ داخلش دارم آیا راهی هست بتونم دست پیدا کنم به کیف پولم خواهش میکنم کمک کنید

0 پاسخ دهید
05:08:51 1399/10/27
سهیل سلیمانپور

سلام بیا تلگرام شاید تونستم کمکت کنم اکانت من [email protected] پیام بده شاید تونستم کمکت کنم

0 پاسخ دهید
05:08:51 1399/10/27
نیما

سلام. اگه خواستی تماس بگیر شاید بشه کاری کرد‌. تلگرام @Radian1212

0 پاسخ دهید
05:08:51 1399/10/27
بهزاد

سلام وقتتون بخیر فراموش کردم کیف پولم رو با چه ایمیلی ساختم پسوردش رو دارم و ادرس کیف پول رو ندارم راهی داره که مثلا از تراکنش هایی که داشتم توش به ادرس کیف پول دسترسی پیدا کنم؟

0 پاسخ دهید
15:15:51 1399/11/01
ابراهیم رجب‌زاده

سلام من گوشیمو که حاوی کیف پول bixb هستش و رمز 12 کلمه ای هم داخلش بوده گم کردم گوشیم پیدا شد ولی فرمت شده آیا کسی می‌تونه راهنمایی کنه؟هزینه اشم پرداخت میکنم

0 پاسخ دهید
16:16:29 1399/11/06
حلیه آقامیری

سلام. بدون داشتن عبارت بازیابی امکان ریکاوری والت وجود نداره

0 پاسخ دهید
16:16:29 1399/11/06
اسماعیل کلهری

سلام من بیت کوین منم پاک شده برنامه رو ندارم چطوری با ایمیل میتوانم برگردانم

0 پاسخ دهید
03:58:03 1399/11/09
Farshad

سلام دوستان منم یه کیف پول بلاک چین دارم رمزشم میدونم ایدیشم میدونم منتها به جیمیلم دست رسی ندارم ک تااید کنم با زیابی رو هم ک میزنم بازیابی میکنه منتها والت ایدیشو تغیر میده و موجودیمو ۰نشون میده چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

0 پاسخ دهید
23:06:48 1399/11/14
سمیرا صدقی

سلام با وارد کردن چندین بار رمز عبور اشتباه کیف پول من مسدود شده آیا به هیچ عنوان نمیشه بازش کرد یه راهنمایی بکنین ممنون میشم

0 پاسخ دهید
06:33:36 1399/12/03
مجتبی انصاری

سلام. مجددا با پرایوت کی والت رو ریکاوری کنید

0 پاسخ دهید
06:33:36 1399/12/03
MAHDI

سلام من کیف پول سخت افزاری داشتم با کسی شریک بودم اما کیف پولو کشیده بالا من فقظ جیملم نصب روش کاری برای باز گردونیش هست ایا

0 پاسخ دهید
01:14:11 1399/12/07
بهراد

با سلام.پسوردم رو میدونم و به کیف پولم بلاکچینم دسترسی دارم.میخواستم پسوردم رو عوض کنم.چون فکر میکنم‌ کسی آون رو دیده.راهنمایی میفرمایید .

0 پاسخ دهید
01:52:22 1399/12/20
مجتبی انصاری

سلام. مجددا 12 کلمه رو وارد کنید از طریق Restore و پسورد جدید تعیین کنید

0 پاسخ دهید
01:52:22 1399/12/20
رها

سلام برای ورود به بلاک چین کدوم پسوردو باید بزنیم من گیج شدم

0 پاسخ دهید
18:48:53 1399/12/22
رسول

سلام من سال ۲۰۱۸ اکانت ساختم و اتریوم خریدم بعد رمزشو یادم رفت الان یاوم امده ولی میرم داخل بلاک چینم هیچی توش نیست انگار خالی شده مشکل از چیه

0 پاسخ دهید
22:26:37 1400/01/05
محمد کمالی

درود بنده والت ایدی بیت کوینم را فراموش کردم اما رمز عبور به کیف پول را دارم به سایت بلاک چین مراجعه کردم و قسمت ریکاوری والت ایدی وارد و ایمیل را وارد کردم اما علایم کاپاچا که تشخیص دهد من ربات نیستم ارسال نمیشود برای همین نمیتوانم به مرحله بعد بروم با تیم فنی بلک چین ایمیل زدم مشکل را مطرح کردم جواب ایمیل این است چون کشور شما در حوزه عدم پایبندی به مقررات پولشویی است این علایم به این علت ارسال نمیشود کسی میتواند کمکی کند یا راه حلی عنوان کند

0 پاسخ دهید
17:13:18 1400/01/07
علی کریمی

دادا خب باید فیلتر بزنی دیگع کلا نتو که روشن میکنی تو ایران بی فیلتر جایی نرو

0 پاسخ دهید
17:13:18 1400/01/07
بهرام

سلام من سال 2011 ایمیلی از بلاک چین دریافت کردم مبنی بر دریافت رایگان ارز دیجیتال(بیت کویین) از روی کنجکاوی با کمک مترجم گوگل ثبت نام کردم الان نمیدونم واقعا اون موقع بیت کویین داده است یا نه فقط یادم هست نام کاربری و رمز عبور سختی داشت _ الان هیچ کدام را ندارم . فقط ایمیلم هست اگر کسی میتونه کمکم کنه وارد اکانت بلاک چین بشم و ارزی داشته باشه از خجالتش در میایم [email protected]

0 پاسخ دهید
01:47:48 1400/01/13
مهتاب لموچی

سلام وقت بخیر .من اطلاعات کیف پول سیتکسمو دارم و میخوام رمز ۱۲ رقمی کیفمو تغییر بدم .میشه لطفا راهنمایی کنید ؟

0 پاسخ دهید
09:57:16 1400/01/18
مجتبی انصاری

سلام. 12 کلمه عوض نمیشه و به جاش باید یه کیف پول دیگه بسازید و دارایی رو منتقل کنید اونجا

0 پاسخ دهید
09:57:16 1400/01/18
ناصر

سلام من رمز 12 تایی رو دارم ولی نمیدونم چجوری باید وارد کنم کسی میتونه کمکم کنه آیدی تلگراممه [email protected]

0 پاسخ دهید
02:03:50 1400/01/20
مصطفی حسن زاده

سلام من چند سال پیش با یکی از دوستانم کیف پول ساختیم و تعداد زیادی ساتوشی و...توش بود که تقریبا توی دوتا کیف پول یه بیت کوین داشتیم اما متاسفانه من هیچی ازش به یاد ندارم اصلا نمیدونم چی بود دوستم حدود شش ماه کار کرد روی این کیف پولها ...متاسفانه دوستم قید حیات نیست و نمیدونم با یه ایمیل میشه بهش رسید یا نه ؟ممنون میشم راهنمایی کنید

0 پاسخ دهید
22:35:41 1400/01/25
احمد کاظمی

سلام من رمز بلاک چنم را فراموش کردم ولی ولت ای دی را دارم چی کار کنم که دوباره به اکانت وصل شوم ممنون .

0 پاسخ دهید
10:37:46 1400/02/18
موسوی

تونستید کاری کنید به منم بگید منم همین مشکل و دارم ممنونم

0 پاسخ دهید
10:37:46 1400/02/18
Omid Neisi

من ازVia walletاستفاده میکنم الان رمز رو فراموش کردم چکار باید بکنم

0 پاسخ دهید
23:07:12 1400/03/07
A

من اکانت بلاک چینم از حساب کاربری خارج شده رمزم میزنم توی اکانت نمیره راهنمایی کنید ممنون میشم

0 پاسخ دهید
05:20:59 1400/03/09
ح ک

شما مثل من شدی بلاک شدی حسابت مسدود شده داش

0 پاسخ دهید
05:20:59 1400/03/09
امیر

سلام من ۳ تا بیت کویین دارم جمیل دارم رمز فراموش کردم ایا میشه رمز باز یابی کرد

0 پاسخ دهید
13:24:56 1400/03/15
بنده خدا

سلام یک رمز بازیابی شده اما به هم ریخته است میشه درستش کرد

0 پاسخ دهید
17:41:30 1400/04/04