مایکل سیلور: هیچ دلیلی نیست که بیت کوین را برای صد سال هولد نکنیم


مایکل سیلور (Michael Saylor)، رئیس شرکت بزرگ نرم افزاری مایکرو استراتژی (MicroStrategy)، بر استراتژی هولد بلند مدت بیت کوین پایبند است.

مایکل سیلور، مدیر عامل بزرگ‌ترین شرکت هوش تجاری دنیا، مایکرو استراتژی، می‌گوید هیچ دلیلی نیست که بیت کوین را برای صد سال آینده هولد نکنیم. پیش از این مایکل سیلور با پیش بینی ورود عظیم سرمایه به بیت کوین، گفت طلا مرده است و حالا نیز به گفته او، هیچ کس در مورد رسیدن بیت کوین به ارزش واقعی خود عجله‌ای ندارد:

ما فکر می‌کنیم این آینده دارایی است.

مایکل سیلور، مدیر عامل شرکت MicroStrategy، بر اساس پتانسیل منحصر به فرد بیت کوین برای تبدیل شدن به «آینده دارایی»، از موضع این شرکت در مورد BTC قاطعانه دفاع کرده است؛ نظر مایکرو استراتژی در مورد Bitcoin، صعود قیمت آن و‌ نگه داری آن در طولانی مدت است و اخیرا اعلام شده است که پس از چند مرتبه افزایش سرمایه بیت کوینی این شرکت، مایکرو استراتژی باز هم بیت کوین خواهد خرید و جذب سرمایه مایکرو استراتژی نیز برای این کار انجام شده است.

اعتقاد سیلور و مایکرو استراتژی به بیت کوین

در مصاحبه‌ای با تلویزیون بلومبرگ، سیلور اذعان کرد که شرط بندی بزرگ MicroStrategy بر روی بیت کوین، که برای پا بر جا ماندن آن، به بازارهای بدهی روی آورده است، بر اساس استراتژی «بیشترین سود و کمترین ریسک» است که این شرکت می‌تواند آن را دنبال ‌کند. وی همچنین گفت:

برخی معتقدند که تنوع در دارایی به معنای خرید انواع دیگر ارزهای دیجیتال و یا انواع دیگر سهام است؛ اما ما فکر می‌کنیم که با هولد کردن بیت کوین، تنوع داریم. زیرا ما می‌توانیم بیت کوین را در ترازنامه شهرها، ایالت‌ها، دولت‌ها، شرکت‌ها، سرمایه گذاران کوچک و بزرگ ببینیم.

وی همچنین معتقد است که:

بیت کوین هسته اصلی نوآوری‌های مربوط به تکنولوژی در کمپانی اپل، آمازون و فیس بوک خواهد بود، بنابراین ما می‌خواهیم بیت کوین را هولد کنیم.

استفاده غول‌های فناوری از Bitcoin

سیلور در پاسخ به پرسش مصاحبه‌کننده مبنی بر اینکه چگونه می‌توان علایق غول‌های بزرگ و متمرکزی مانند توییتر و فیس بوک را با یک شبکه غیر متمرکز تطبیق داد، گفت که بیت کوین کلید حل مسائل بومی آن‌ها در مورد امنیت سایبری و اسپم‌ها است؛ در واقع این کمپانی‌ها در ادغام با Bitcoin و به طور خاص، با شبکه لایتنینگ که از ویژگی پشتیبانی از پرداخت‌های خرد بهره می‌برد، می‌توانند در ترکیب با اکوسیستمی که اعتبار و اعتماد را تضمین می‌کند (اکوسیستم بیت کوین)، با این مسائل مقابله کنند:

اگر می‌خواهید تجربه کاربری [در این پلتفرم‌های ‌فناورانه] را بهبود ببخشید، پس باید مراقب باشید؛ بیت کوین این حفاظت را برای همه تعامل‌کنندگان در محیط سایبری به ارمغان می‌آورد. دورسی (جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیر عامل توییتر) این را می‌فهمد. این اپلیکشن امنیت سایبری قاتل (بیت کوین)، با شبکه اعتماد بین‌المللی ادغام شده است.

به نظر می‌رسد که پیش بینی بلند مدت سیلور برای بیت کوین با توجه به ظرفیت Bitcoin برای پشتیبانی از عملکردهای جدید در وب و تحول در آینده این دارایی صورت گرفته است.

دیدگاه سیلور در مورد هولد طولانی مدت بیت کوین

در حالی که از نظر برخی، سیلور و مایکرو استراتژی و مایکل سیلور بزرگترین ریسک و خطر برای بیت کوین اند، دلیل اینکه شرکت MicroStrategy مدت زیادی از بیت کوین استفاده کرده است (که برای آن ۲/۲ میلیارد دلار با نرخ بهره ترکیبی ۱/۵ درصد وام گرفته است) این است که این شرکت پیش بینی می‌کند که «میلیاردها کاربر» از BTC به عنوان یک شبکه دارایی باز استفاده خواهند کرد. در حالی که مایکرو استراتژی در حال حاضر، دید ۱۰ ساله برای هولد Bitcoin دارد، نظرات سیلور نشان می‌دهد که دیدگاه وی به این مساله، به معنای واقعی کلمه طولانی مدت است:

مردم شوخی می‌کنند که بیت کوین در واقع یک استراتژی معاملاتی و ترید نیست، و تنها یک استراتژی خروج است. چیزی که ما می‌خواهیم آن را حفظ کنیم، نوعی ارزش غیر وابسته برای همیشه است […] من یک نظرسنجی انجام دادم: به طور متوسط​، کاربران توییتر فکر می‌کنند که [بیت کوین] ۳۵۰۰ سال دوام خواهد آورد. هیچ کس در مورد بیت کوین عجله ندارد. ما فکر می‌کنیم که این آینده دارایی است.

در عین حال، سیلور معتقد است که بیت کوین نیازهای تریدرهای خرد را نیز برآورده می‌کند و ارزهای دیجیتال به طور کلی به کاربران اپلیکیشن‌هایی مانند رابین هود، امکان ترید ۲۴ ساعته را در ۷ روز هفته و تمام روزهای سال ارائه می‌دهند. به نظر او، کاملاً منطقی است که Robinhood سخت در این باره تلاش کند و از این کلاس دارایی جدید حمایت کند. در میان همه دارایی‌های دیجیتالی، بیت کوین، به عنوان «پادشاه همه رمز ارزها و کم ریسک‌ترین آن‌ها» برای سیلور، هنوز «جایی است که همه آمد و شدها و هیجان‌ها در آن وجود دارد.»

بر اساس نتایج مطالعات اخیر Crypto.com، تعداد کاربران کریپتویی در سراسر جهان، بیش از دو برابر شده و از ۱۰۰ میلیون نفر در ماه ژانویه به ۲۲۱ میلیون نفر در ماه ژوئن رسیده است. در حالی که بیت کوین عنوان مهم‌ترین رمز ارز مارکت ارزهای دیجیتال را به دوش می‌کشد و بیشترین سهم را از بازار دارد، آلت کوین‌های کوچکتر اما سهم بازار BTC، به عنوان قدیمی‌ترین کریپتوکارنسی، و دومین رمز ارز محبوب بازار، اتریوم (ETH) را به آرامی از آن خود می‌کنند.

منبع: cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)