مدیر عامل گوگل: حوزه بلاک چین را به صورت مداوم رصد می‌کنیم


مدیر عامل هندی گوگل و شرکت آلفابت اظهار داشت که بلاک چین یک فناوری قدرتمند است و گوگل به صورت مداوم این حوزه را رصد می‌کند.

سوندار پیچای (Sundar Pichai)، مدیر عامل گوگل، برای اولین بار در مورد وب 3 اظهار نظر کرد و افزود که وی به صورت پیوسته حوزه بلاک چین را رصد می‌کند. آقای پیچای خاطرنشان کرد که شرکت مادر گوگل یعنی آلفابت به دنبال این است تا ببیند چگونه می‌تواند با بلاک چین که اکنون توسط بسیاری از شرکت‌های رقیب پذیرفته شده، ارزش بیافریند. وی در این باره گفت:

هر زمان که نوآوری وجود داشته باشد، آن را هیجان انگیز می‌بینم… فکر می‌کنم این چیزی است که ما می‌خواهیم به بهترین شکل ممکن از آن حمایت کنیم.

سرمایه‌گذاران تاکنون پول‌های زیادی را روانه شرکت‌هایی کرده‌اند که روی حوزه وب 3 فعالیت می‌کنند؛ حوزه‌ای که دید جدیدی نسبت به اینترنت با بهره‌گیری از رمز ارزها و مالکیت دیجیتال دارد. بسیاری از شرکت‌ها مانند بلاک، متا، توییتر و امثالهم، با طرح‌هایی مانند روش‌های پرداختی یا خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتال، این حوزه جدید را در آغوش کشیده‌اند، اما گوگل تا حد زیادی در مورد این موضوع بی‌سروصدا بوده است. آقای پیچای در مورد فناوری بلاک چین گفت:

بدون شک ما حوزه بلاک چین را رصد می‌کنیم. بلاک چین یک فناوری جالب و قدرتمند با کاربرهای گسترده است.

پیش از این، گوگل شروع به جمع‌آوری یک تیم برای کار روی بلاک چین کرده بود. گفتی است که پیچای در این مصاحبه، نامی از رمز ارزها نبرد؛ همانطور که این شرکت در حال حاضر پرداخت مبتنی بر رمز ارزها و تبلیغات مربوطه را نمی‌پذیرد.

بسیاری از علاقه‌مندان به وب 3، ظهور این حوزه را بلای جانی برای شرکت‌های متمرکزی همچون گوگل می‌دانند.


برچسب ها: گوگل

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)