داده‌های فاندامنتال: قیمت فعلی بیت کوین کمتر از ارزش واقعی آن است


شاخصی از گلس نود به عنوان نسبت ارزش شبکه بیت کوین به سیگنال تراکنش‌ها نشان می‌دهد که این رمز ارز محبوب در شرایط قیمتی فعلی ارزان است.

قیمت بیت کوین (BTC) از نظر تاریخی با توجه به شاخصی در گلس نود که نشان دهنده ارزش شبکه به سیگنال تراکنش‌هاست، کمتر از ارزش واقعی آن است. این شاخص اکنون به طور قابل توجهی کمتر از ژانویه امسال میلادی (دی-بهمن ۱۳۹۹) بوده و آخرین افت ارزش در ماه می (اردیبهشت-خرداد) رخ داده است.

شاخص ارائه شده اصلاحی از اندیکاتور محبوب NVT (نسبت ارزش به تراکنش) است که با تقسیم ارزش بازار بر حجم معاملات به دلار محاسبه می‌شود. در محاسبه اندیکاتور سیگنال NVT از میانگین متحرک ۹۰ روزه حجم معاملات به دلار بهره می‌برند.

با پیاده سازی میانگین متحرک (MA)، می‌توان با حذف نویزهای غیرضروری و نویزهای تصادفی نمودار که به دلیل اشتباهات تکنیکال یا سایر مشکلات ظاهر می‌شوند، از این اندیکاتور (تقسیم ارزش بر تراکنش) بیشتر به عنوان یک ابزار جهت یاب قیمت بهره برد.

در حال حاضر، اندیکاتور ارزش شبکه به نشانگر تراکنش‌ها در زیر سطح ۲۵ باقی مانده است که به عنوان شاخصی «کم ارزش گذاری شده» در نظر گرفته می‌شود. این نسبت پایین نشان می‌دهد که ارزش بازار به طور قابل توجهی بالاتر از حجم معاملات به دلار آمریکا است.

اندیکاتور ارزش شبکه به سیگنال تراکنش بیت کوینکاهش فعالیت شبکه به شدت به کاهش سریع جریان ورود سرمایه به صرافی‌ها و تغییر در جریان بازار مربوط است. در حالی که با ورود سرمایه گذاری‌های بیشتر به این صنعت و با استفاده از ETFهای آتی و قراردادهای آتی منظم، بازار به صورت غیرمستقیم شاهد جریان ورود سرمایه است.

اکنون بیت کوین با قیمت 62 هزار دلار معامله می‌شود و از سوی دیگر و بر اساس شاخص‌های فنی مانند شاخص قدرت نسبی (RSI)، که در حال حاضر حول مقدار ۵۵ در حال حرکت است، هیچ نشانه‌ای از کاهش ارزش را نشان نمی‌دهد و به عنوان ارزش بازار سالم در نظر گرفته می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)